onze meening gedegen gronden, dat een café houder, die ter stimuleering van het bezoek in zijn lokaal smalfilmvoorstellingen geeft en naar den letter èn naar den geest, bovenal naar den geest der Bioscoopwet, als ondernemer van het geven in het openbaar van bioscoopvoorstellingen moet worden aangemerkt. Gelijk bekend hadden Gedeputeerden beslist, dat de betreffende caféhouder, die aan B. 6 W. van een bepaalde gemeente om vergunning, als bedoeld in art. 1 eerste lid der Bioscoopwet, had verzocht en op welk verzoek door B. 6 W. afwij zend was beschikt, niet kan worden aangemerkt als ondernemer van het geven in het openbaar van bioscoopvoorstellingen, dan wel in het openbaar het bioscoopbedrijf uit te oefenen, zoodat volgens Gedeputeerden B. W. ten onrechte toepassing hadden gegeven aan de bepalingen der Bioscoop wet. Het doet ons daarom genoegen, dat de interpre tatie, door Gedeputeerden aan de Bioscoopwet ge geven en door ons bestreden, ook door hen, die krachtens hun functie met de toepassing der Bios coopwet van doen hebben, niet juist wordt geacht. ,In deze vergadering van vertegenwoordigers van plaatselijke commissies van toezicht op de biosco pen kwam vervolgens nog ter sprake de kwestie van de controle over de door de Rijkskeuring aangebrachte coupures. De aanwijzingen op de keuringskaarten zijn vaak te vaag aangegeven en de nummering op de teksten en filmdeelen is door gaans te zwak, dat het plaatselijk bijna onmogelijk moet geacht worden te contröleeren of die coupure al dan niet is aangebracht. Een duidelijker aanwij zing werd de centrale keuringscommissie in over weging gegeven. Ook de keuring zelf werd aan een critische be spreking onderworpen. De Voorzitter der Centrale Commissie wees er op, dat de wet geen keuring op geschiktheid kent, doch slechts keuring op toelaatbaarheid. Hij noem de het gelukkig, dat dit het geval was. Want is reeds de keuring op toelaatbaarheid uiterst moei lijk, nog veel moeilijker is een keuring op geschikt heid in een land met zoo gemengde geestesstroo- mingen als het onze. Het is ook om deze reden, dat geen gevolg kan gegeven worden aan een wensch uit de vergadering om op de keuringskaarten aan te geven of een film al dan niet speciaal als kin derfilm geschikt is. Uitvoerige gedachtenwisseling volgde voorts op een onderdeel der inleiding, behandelende de con trole op het al dan niet nakomen van den leef tijdsgrens. Betreurd werd uit de vergadering, dat bij deze overtredingen alleen de bioscoophouder strafbaar is. Vaak wordt overtreding gepleegd, waarbij de kinderen zelf, zelfs hun ouders, meer schuldig zijn dan de bioscoophouder. Op een vraag, hoe het staat met de in uitzicht gestelde technische herziening van de Bioscoop wet, werd medegedeeld, dat de moeilijkheden die zich daarbij voordoen van dien aard zijn, dat de zaak op het oogenblik rust. De heer van Staveren hoopte echter, dat die moeilijkheden spoedig over wonnen zullen worden. V ER M AKELIJKHEIDSBEL ASTING. Gedeputeerde Staten van Limburg hebben aan den Raad van de gemeente Ubach over Worms medegedeeld, dat indien de raad de vermakelijk- heidsbelasting niet verhoogde tot 20 de begroo- ting-1936 niet zou worden goedgekeurd en de Rijkssteun aan de gemeente zou worden onthou den. Na eenige discussie werd door den raad met 8 tegen 4 stemmen besloten de vermakelijkheidsbe- lasting op 20 te brengen. WIJZIGINGEN LEDENLIJST. De ledenlijst van den Bond heeft de navolgende wijzigingen ondergaan: Pag. 22 Heerlen: Het adres van het Hollandia Theater is niet Schoolstraat 12, maar: Sarolea- straat 19. Pag. 23 Hoensbroek: De telefoonnummers zijn ge wijzigd als volgt: Cinema Palace thans: 460. Luxor Theater thans: 315. Royal Theater thans: 516. Pag. 25 Maastricht: In het Officieel Orgaan van 2 November is het telefoonnummer van de Royal Cinema abusievelijk gewijzigd in: 2221, dit moet zijn: 4312. Pag. 32 Venlo: Het correspondentie-adres van den heer W. P. Peters is geworden: Hamburgersingel 15, tel. 2468. Pag. 38 Voorburg: Het adres van de Havo Film aldaar is veranderd in: van Zuylen van Nije- veltstraat 189 te Wassenaar, tel. 710135. Pag. 48 Scheveningen: Het adres van het Publi citeitsbureau Louis Cats is thans: Stationsweg 139 te Den Haag, tel. 111532. COMMISSIE NIEUWE ZAKEN. De Eerste Kamer van de Commissie N. Z. heeft in haar zitting van Donderdag 22 October 1936 besloten afwijzend te beschikken over de aanvrage van den heer A. G. Canis te Haarlem om ver gunning tot vestiging van een permanente bio scoop aan de Parklaan aldaar.

Officieel Orgaan | 1936 | | pagina 7