INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 8 vertoond; dat zij dan ook meende het Profilti-journaal te Zierikzee vrijelijk te kunnen vertoonen; (.lat dit beroep ongegrond moet worden geacht, daar vast staat, gelijk door partij-Luxembourg is erkend, dat deze in strijd met het bepaalde in art. 4 sub. b. van het Bcdrijfs- besluit inzake Reizende Bioscopen een journaalfilm, die nog door partij-Concertzaal te Zierikzee moest worden vertoond, in een ander gebouw aldaar ter vertooning heeft gebracht en partij-Luxembourg zich er zelve van had behooren te vergewissen, door bij partij-Profilti te informeeren, of het betreffend journaal nog door partij-Concertzaal moest wor den afgenomen; dat dan ook de vordering van partij-Concertzaal, zoowel als de vordering in vrijwaring van partij-Profilti gegrond moeten worden geacht; dat, wat de schadevergoeding betreft, de Commissie zich met de berekening, welke aan de vordering van partij-Con certzaal ten grondslag ligt, niet geheel kan vereenigen, daar, in aanmerking nemende de veel hoogere toegangsprijzen van de Concertzaal, naar de meening der Commissie slechts 34 gedeelte van de bezoekers van het vereenigingsgebouw geacht kan worden de Concertzaalbioscoop te zullen bezoeken, indien niet de gewraakte voorstelling door partij-Luxembourg te Zie rikzee ware gegeven; dat dan ook de Commissie de schade geraamd heeft op vermeerderd met de extrakosten van partij-Concertzaal ten bedrage van f dat mitsdien de vordering van partij-Concertzaal tot een bedrag van moet worden toegewezen en partij-Luxem bourg mitsdien moet worden veroordeeld om het toegewezen bedrag a aan partij-Concertzaal te betalen, alsmede in de geschilkosten. Inzake het door de N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken, ge vestigd te Eindhoven op 12 October 1936 aanhangig gemaakt geschil contra de N.V. Nederlandsche Theater Exploitatie Maatschappij, gevestigd te Leiden, exploiteerende het Luxor Theater, aldaar, dat de vordering van eischeres (Philips) moet worden toegewezen en gedaagde (Luxor) mitsdien moet wor den veroordeeld om aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a met de bepaling, dat de betaling van dit bedrag zal geschieden gedurende de maanden November en December 1936, Januari, Februari, Maart, April en September 1937 in wekelijksche termijnen van en in wekelijksche termijnen van gedurende de maanden Mei, Juni, Juli en Augustus 1937, totdat het geheele bedrag is betaald, met dien verstande, dat, indien gedaagde met de betaling van een dezer termijnen in gebreke mocht blijven, de betalingsregeling als vervallen moet worden beschouwd en het alsdan resteerend gedeelte der vordering ineens opvorderbaar zal zijn. De Commissie veroordeelt gedaagde tevens in de kosten van het geschil, bedragende f 20. Deze uitspraak is gegrond op de navolgende overweging: dat eischeres stelt, dat zij op of omstreeks 12 Augustus 1935 met gedaagde een huurkoopovereenkomst heeft gesloten be treffende een geluidsfilmapparatuur Ciné Sonor Blockpost geluidsfilminstallatie en een Philisonor bioscoopluidspreker- combinatie, welke apparatuur op of omstreeks gemelden datum door eischer in huurkoop is geleverd aan gedaagde, gelijk deze toen van gene die apparatuur in huurkoop heeft gekocht en ontvangen en aanvaard voor den totaalprijs van f welk bedrag door gedaagde zou worden betaald in weke lijksche termijnen van fdat gedaagde echter ondanks herhaalde aanmaning geruimen tijd met de betaling van de wekelijksche termijnen in gebreke is gebleven, zoodat eischeres op grond van de desbetreffende bepaling in haar contract met gedaagde vordert betaling van het resteerend bedrag der koopsom, alsmede van daarover verschuldigde rente, assuran- tiepremie en geleverde goederen, tezamen bedragende dat gedaagde hiertegenover in hoofdzaak aanvoert, dat zij met eischeres was overeengekomen, dat haar geleverd zou worden een geluidsfilmapparatuur, die gelijk zou zijn aan die, welke eischeres in April 1935 aan het Ooster Theater te Rotterdam heeft geleverd, doch dat de apparatuur, welke eischeres in het Luxor Theater te Leiden heeft geplaatst, voor een belangrijk gedeelte van die van het Ooster Theater te Rotterdam afwijkt; dat bovendien de installatie te Leiden verschillende gebreken vertoonde, welke door eischeres niet afdoende zijn verholpen en dat eischeres slechts bereid was de apparatuur te Leiden volkomen in overeenstemming te brengen met die te Rotterdam, indien gedaagde de kosten dei- verandering, bedragende voor haar rekening zou nemen; dat uit het door de Commissie ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat op verlangen van de directrice van ge daagde, Mevr. A. Ltges, de geluidsfilminstallatie, welke ge plaatst is in het Luxor Theater te Leiden, van een andere soundbox is voorzien dan aanvankelijk ingevolge de tusschen partijen gesloten overeenkomst zou worden geleverd; dat weliswaar bij het gebruik van deze soundbox storingen zijn opgetreden, welke door eischeres aan ondeskundige be handeling worden toegeschreven, maar dat eischeres deze soundbox door een nieuwe van hetzelfde type heeft vervan gen, waarbij zij voorzieningen heeft getroffen, opdat de sto ringen, die vroeger waren voorgekomen, zich niet konden herhalen; dat dan ook als vaststaand moet worden aangenomen, dat eischeres aan gedaagde een geluidsfilmapparatuur heeft ge leverd, die voor zoover niet overeenkomstig de opdracht van eischeres gewijzigd, volkomen aan de omschrijving, vervat in de tusschen partijen op of omstreeks 12 Augustus 1935 ge sloten overeenkomst, voldoet; dat gedaagde overigens de vordering van eischeres niet heeft bestreden; dat de vordering van eischeres gegrond moet worden ge acht en haar deze vordering moet worden toegewezen en gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld om aan eische res het gevorderd bedrag te betalen; dat eischeres ermede accoord is gegaan, dat de betaling van het toegewezen bedrag geschiedt op de wijze als in de uitspraak is omschreven; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 December e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop m- in Nederland worden uit houder der ex sen rijving ver zocht is gebracht ploitatie-rechten 11 Nov. 1936 Geweld en Dynamiet Meteor-Film 16 Liefdes Affaires Fox 18 De mail expresse Warner 20 Circus Filmex 23 Het Dubbele Huwelijk Metro 23 De Bridgekampioen 23 De verborgen Schat 23 Een nacht in het Waren huis 23 Schooiertjes 23 Dat wat je niet bent Ufa 24 Twee fideele Jongens op stap Europa-Film 27 De Zanger van Hare Hoogheid Universal F. Ag. 27 ti j* Gevangene 317 Nova 27 U Puberteit 27 J De mijn met de ijzeren deur L. C. Barnstijn 27 In de macht van Teng Wu1) 27 De geheimzinnige Wreker 27 Oké, Mister Deeds 27 Het wrekende Water Tei vervanging van den titel „De Ontembare".

Officieel Orgaan | 1936 | | pagina 10