Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag, 24 November 1936, besloten de beslis sing der Commissie N.Z., gewezen op 1 October 1936, waarbij den heeren A. Quist, J. P. Rust, D, Siem Jr., P. J. v. d. Stap en A, H, de Vries, resp. Directeuren van de Actief Film, NV. Luxor The ater, Cinema Palace, Beurs Theater en Grand Theatre te Groningen, vergunning is verleend tot het vestigen van een journaaltheater in het pand Vischmarkt 18 aldaar, te vernietigen en appellan ten derhalve de gevraagde vergunning te weigeren. In zijn vergadering van Dinsdag, 1 December 1936 heeft het Hoofdbestuur besloten de beslissing der Commissie N.Z., gewezen op 19 November 1936, waarbij het verzoek van den heer J. C. A. Diks. voorheen te Leiden, om vergunnning tot het exploiteeren eener permanente bioscoop in Hotel „De Drie Kolommen" te Aalsmeer, afwijzend is beschikt, te vernietigen en in hoogste instantie de gevraagde vergunning, aan den heer J. C. A. Diks voornoemd, te verleenen. INTREKKING WAARSCHUWING. Het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond heeft in zijn vergadering van Dins dag 15 December j.1. besloten de op 26 Maart 1934 aan de leden gezonden waarschuwing tegen den Heer H. Kleinman te Amsterdam, wiens naam voorkwam op de lijst van uitgesloten film- en bioscoopondernemingen, in te.trekken, EEN MOOIE TRADITIE VOORTGEZET! De feestdagen naderen. zij beteekenen licht, warmte, vreugde in vele huisgezinnen, zij brengen sfeer in het uitgaansleven, zij leveren ons bedrijf de zoo verhoopte en dikwijls ook zoo noodige extra ontvangst op. Maar toch. zij beteekenen spe ciaal voor ons bedrijf nog wat meer: De voortzet ting eener mooie traditie! Wie immers zou zich een Kerstweek kunnen voorstellen in de Neder- landsche bioscopen zonder het uitnoodigend ge rammel van de blinkend koperen bio-vacantieoord- bussen? Zijn ze niet het noodzakelijk charitatieve bijwerk geworden van het feestprogramma? Cijfers zeggen meer dan woorden soms. Daarom zij U verteld, dat dank zij de Bio-collecte gedurende 1935 548 behoeftige kinderen geheel voor rekening van de Stichting naar het Bio-Va- cantie-Oord Russenduin" te Bergen aan Zee kon den worden uitgezonden, om er behoorlijk in de kleeren te worden gezet, om er onbezorgd te ge nieten van zon en lucht en zee en om na eenigen tijd geheel gesterkt, gebruind en opgewekt aan de maatschappij te worden teruggegeven. Dat deed het Bio-Vacantie-Oord in 1935! Dat deed het beter nog in het jaar, dat thans ten einde spoedt Dank zij de medewerking onzer leden, dank zij de milde gaven van het publiek, konden thans 88 kinderen méér dan 't vorig jaar worden uitgezon den. Noblesse oblige! Moge het zóó worden, dat de middelen het Bio- Vacantie-Oord het komende jaar in staat stellen aan alle aanvragen te voldoen, die dikwijls zoo dringend tot het Bestuur worden gericht. Daarom van eersten Kerstdag af in iedere bio scoop in Nederland: Bio-Vacantie-Oord-collecte! Zoo mogelijk worde gecollecteerd in alle voor stellingen tot na Nieuwjaar. Het Bio-Vacantie-Oord vraagt het U. Wij rekenen op LT. Het behoeftige kind dankt U! VERZENDING VAN FILMS OP 24 EN 31 DECEMBER. Ook dit jaar heeft het Hoofdbestuur met het oog op de verzending van films gedurende de Kerst week en den Nieuwjaarsdag zich tot de directie van de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht ge wend met het verzoek een speciale regeling te tref fen op dezelfde wijze als het vorig jaar, teneinde stagnatie bij de doorzending van films te voor komen. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen heeft hierop de volgende regeling getroffen: De zendingen films kunnen op Donderdag24 en Donderdag 31 December a.s. als expres goed wor den verzonden. Deze zendingen kunnen op den eersten Kerstdag en op den Nieuwjaarsdag in ont vangst worden genomen. In de plaatsen, waar de Spoorwegen een besteldienst hebben, kan op die beide dagen behoudens bijzondere omstandig heden' bestelling bij binnen de bestelkringen wonende geadresseerden plaats hebben, echter al leen, indien door de afzenders op de adreskaarten (vrachtbrieven) ,,s p o e d b e s t e 1 1 i n g" wordt voorgeschreven. Voor deze bestelling is het loon volgens het tarief verschuldigd. Gedurende de beide Kerstdagen en op den Nieuw jaarsdag kunnen zendingen films tijdens de dienst uren der stations als expres goed ter verzen ding worden aangeboden. Het vervoer kan met alle reizigerstreinen geschieden, behalve met P. en S.D. treinen. Op de colli en op" de papieren moet door de afzenders worden vermeld, dat de zending door den geadresseerde zal worden afge haald. Het behoeft geen betoog, dat de leden, welke op 24, 25, 26 en 31 December en 1 Januari a.s.

Officieel Orgaan | 1936 | | pagina 11