NIET ZOO, MAAR ZOO! De laatste dagen hebben eenige Utrechtsche bladen wederom aandacht besteed aan de ter plaatse bestaande leeftijdsverordening. Zooals men weet is Utrecht de eenige groots gemeente in ons land, waar een verordening be staat, volgens welke kinderen beneden 14 jaar, be houdens dispensatie van B. en W., nief de bioscoop mogen bezoeken. Teneinde de onhoudbaarheid van de Utrechtsche verordening te demonstreeren is dezerzijds een besluit in het leven geroepen, waarbij het onmo gelijk is gemaakt, dat te Utrecht voortaan nog bioscoopvoorstellingen worden gegeven, welke door kinderen worden bijgewoond. Een en ander dus geheel in overeenstemming met de verordening van het Utrechtsche gemeentebestuur. Een der eerste gevolgen van de Utrechtsche ver ordening is, dat tijdens de voorbije feestdagen aan alle kinderen beneden veertien jaar ter plaatse de vertooning is onthouden zoowel van de bruidsfilm, als van de reportage van het Prinselijk huwelijk, tenzij de kinderen naar een nabijliggende gemeente zijn getrokken. Het Utrechtsche gemeentebestuur zal wel nim mer hebben kunnen vermoeden, dat reeds zoo spoe dig met slaande bewijzen zou worden aangetoond, hoe bespottelijk het is na veertig jaren film aan kinderen gepast en dikwijls opvoedend filmgenot te onthouden en hoezeer zulks een miskenning is van de groote rol, welke de film langzamerhand in onze samenleving is gaan spelen. En nu mag het Utrechtsche Nieuwsblad onder den kop „Niet Zoo!" al opmerken, dat de bio scoopexploitanten voor deze nationale gelegenheid aan B. en W. ontheffing hadden moeten vragen van de bestaande verordening, doch dan zouden wij dit blad de vraag willen stellen, op welke wijze B. en W. deze ontheffing hadden moeten verkenen zonder inconsequent te zijn, zonder dus het principe geweld aan te doen, hetwelk aan het besluit ten grondslag ligt. Het gemeentebestuur van Utrecht acht de bio scoop immers een verderfelijke gelegenheid, waar van kinderen beneden veertien jaar verre moeten blijven. Ook voorheen werd te Utrecht, wanneer daartoe door een der exploitanten een verzoek was inge diend, nagenoeg nimmer ontheffing verleend. Men heeft daartoe voortdurend aan de kinderen ont houden het onschuldig genot van een teekenfilmpje bijvoorbeeld, van een eenvoudige speelfilm, van actualiteiten e.d. Wanneer zich dan ook thans te Utrecht het on- gehoerde feit heeft voorgedaan, dat tijdens de nationale feestdagen de kinderen niet de gelegen heid hadden de opvoedende en waardevolle films betreffende deze feestelijkheden te zien dan is dit te wijten uitsluitend en alleen, aan de houding van het Utrechtsche gemeentebestuur en geens zins aan die van de bioscoopexploitanten ter plaat se, zooals het Utrechtsch Nieuwsblad wil doen voorkomen. PROCEDURE BUMA-BIOSCOOPBOND. In aansluiting op onze mededeelingen betref fende de belangrijke beslissingen, welke de Ge rechtshoven te Amsterdam en Den Haag kort geleden hebben genomen inzake de bekende pro cedure BumaBioscoop-Bond en bij welke be slissingen de Bond in het gelijk is gesteld, kunnen wij thans mededeelen, dat de cassatie-termijn in de réferé-zaken UfaBuma, AstaBuma, en LuxorBuma zijn verstreken, zonder dat daarvan door de Buma gebruik gemaakt is. Buma heeft derhalve in de betreffende arresten berust. Te dezer zake loopen thans nog zes procedures ten principale tegen den Bond i.c. tegen de Ufa- Mij. voor Film- en Bioscoopbedrijf. De tegenpartij heeft echter nog niet beslist of zij deze procedures al dan niet zal doorzetten. Aan het vorenstaande kan nog worden toege voegd, dat de ten laste van het Rembrandt- Theater te Amsterdam in beslag genomen recett; inmiddels aan de Ufa is gerestitueerd. SPREEKUUR BONDSDIRECTEUR Het komt den laatsten tijd herhaaldelijk voor, dat het werk op het Bondsbureau belemmerd wordt, doordat op elk uur van den dag de Direc teur leden en personen, die inlichtingen wenschen. te woord moet staan. Aangezien daardoor ernstige stagnatie in het werk van het Bondsbureau zou kunnen ontstaan, wordt er nogmaals aan herinnerd, dat het Hoofd bestuur heeft bepaald, dat de Bondsdirecteur spreeukuur houdt: a. des Maandags van 1 2 tot 5 uur 's middags op de Filmbeurs; b. des Dinsdags, met uitzondering van den eer sten Dinsdag der maand, van 's morgens 9 tot 12 uur op het Bondsbureau; c. des Donderdags van 's morgens 9 tot 12 uur. Bovendien dient men, om er van verzekerd te zijn, dat de Bondsdirecteur op vorenbedoelde tijd stippen te spreken is, vooraf schriftelijk of telefo nisch een onderhoud aan te vragen.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 7