INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 8 ductie nog voor gedaagde beschikbaar heeft de volgende 6 films: „Het mysterie van Czenstochow", „Uit het donkere Woud", „Een gezellig weekend", „Vor der Matura" („Eind examen"), „Om moreele redenen ontslagen' en „De held haftige kapitein Korkoran"; dat eischeres zich voor wat be treft de films „Hoheit tanzt Walzer" en de Willi Forst-film beroept op hetgeen in het slot van de inleiding van haar zilverboek is vermeld, n.1.: „Wij moeten voorbehoud maken voor den naam der films en voor het geval, dat een film door zeer bijzondere omstandigheden moet worden ver vangen door een andere"; dat gedaagde zich op het standpunt stelt, dat deze zin snede uit het „Zilverboek" geen betrekking kan hebben op de films „Hoheit tanzt Walzer" en de Willi Forst-film, ten aanzien waarvan in het „Zilverboek' is vermeld: „Ingevolge onze contracten annonceeren wij thans reeds enz."; dat juist deze twee Duitsch sprekende films, die volgens het pro ductie boek door eischeres zouden zijn gecontracteerd, voor het theater van gedaagde van groote waarde zijn en dat deze films een belangrijk bestanddeel uitmaakten van de pro ductie van eischeres, opgenomen in het „Zilverboek", het welk den grondslag van het contract van 9 Mei 1934 vormde; dat gedaagde de film „Een gezellig weekend" reeds heeft vertoond en dat de Tsjechische film „Vor der Matura" vol gens opgave van eischeres in het Duitsch zou worden na gesynchroniseerd, hetgeen niet is geschied, zoodat het aantal door eischeres opgegeven nog beschikbare films met twee moet worden verminderd; dat volgens opgave van eischeres zelve thans nog slechts 6 films van het contract, op of omstreeks 9 Mei 1934 tus- schen partijen aangegaan, voor gedaagde beschikbaar zouden zijn, maar dat eischeres niet bestreden heeft, dat een dezer films, n.1. „Een gezellig weekend" reeds door gedaagde is vertoond, zoodat nog 5 films resteeren; dat uit het vorenstaande volgt, dat eischeres in totaal van het contract van 9 Mei 1934 slechts 19 films aan gedaagde beschikbaar kan stellen (14 films zijn door gedaagde afgeno men, 5 kunnen er nog door eischeres worden geleverd de achter in het „Zilverboek" vermelde 10 Amerikaansche films kunnen buiten beschouwing blijven, daar deze blijkens de desbetreffende aankondiging slechts bedoeld waren als „aan vulling der programma's" daargelaten de bewering van gedaagde, dat de film „Vor der Matura" in de Duitsche taal nagesynchroniseerd had moeten zijn en dat eischeres daaraan niet heeft voldaan; dat eischeres niet in staat kan worden geacht te voldoen aan haar contractueele verplichting om gedaagde 26 films behoorende tot haar „Zilverboek-productie" beschikbaar te stellen, waaruit gedaagde er 20 had te kiezen; dat gedaagde zich derhalve terecht erop beroept, dat hem in het geheel geen keus overblijft en dat eischeres zelfs niet in staat is de 20ste film aan gedaagde te leveren en dat uit een oogpunt van billijkheid van gedaagde niet kan worden gevorderd, dat hij alsnog de resteerende films afneemt; dat bovendien de bewering van gedaagde dat op of omstreeks 17 Juli 1936 bij het aangaan van een contract met eischeres inzake de film „Oranje Hein" tusschen par tijen mondeling zou zijn overeengekomen, dat gedaagde van de toen nog resteerende 9 Tsjechische films er nog slechts drie behoefde af te nemen en dat hij daarna van zijn ver plichtingen ten aanzien van de overige zes films ontslagen zou zijn in het licht van deze omstandigheden aan de Commissie alleszins geloofwaardig voorkomt, te meer, indien in aanmerking wordt genomen, dat het aannemelijk moet wor den geacht, dat eischeres haar verplichtingen ten aanzien van het leveren van de film „Hoheit tanzt Walzer" en de meergenoemde Willi Forst-film tegenover gedaagde niet kan vervullen en, naar de Commissie uit eigen wetenschap be kend is, ook de film „Ochtendgloren", die eveneens behoort tot het contract van 9 Mei 1934 en die gedaagde nog niet heeft vertoond, reeds op 17 Februari 1936 door eischeres aan derden is verhuurd voor vertooning in geheel Nederland uitgezonderd eenige van de allergrootste gemeenten, waartoe Roermond niet behoort; dat dan ook aangenomen moet worden, dat de in de voor afgegane overweging bedoelde mondelinge overeenkomst ten aanzien van het vervallen der laatste zes Tsjechische films tusschen partijen tot stand is gekomen; dat gedaagd ingevolge deze overeenkomst nog drie Tsje chische films van eischeres heeft afgenomen en op grond van deze overeenkomst ontslagen moet worden geacht van zijn verplichtingen tegenover eischeres ten aanzien van de laatste zes Tsjechische films, behoorende tot het contract van 9 Mei 1934; dat de vordering van eischeres zoowel op grond van de op of omstreeks 17 Juli 1936 tusschen partijen getroffen overeenkomst inzake de afwikkeling van het contract van 9 Mei 1934, als op grond, dat eischeres in haar verplichtin gen betreffende het ter keuze van gedaagde stellen van 26 films, vooral voor wat betreft de film „Hoheit tanzt Walzer" en de meergemelde Willi Forst-film, is tekort geschoten, on gegrond moet worden geacht; dat mitsdien aan eischeres haar vodering moet worden ontzegd met hare veroordeeling in de geschilkosten. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 25 Maart e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 26 Febr. 1937 Klatergoud Warner 1 Mrt. 1 Om een melodie De Klacht! Ondertitel No. 1 van „Nederlandsche Filmrevue" Cinetone 1 De Das, Ondertitel No. 2 van „Nederlandsche Filmrevue" 1 Op Hollandsch water 3 Het lied. van de jeugd Filma 3 De dood voor oogen 3 Opgejaagd in de prairiën 3 Gouddorst 3 De danskoning 3 Huwelijk op afbetaling 3 Maria. Stuart 3 n Aanzoek per radio 3 Boefje (naar het boek van L. C. B. Brusse) Standardfilms 4 Verboden huwelijk Ufa 5 Het groene licht Warner 9 Paljas L. C. F. Film distributie. 10 De passagier des doods1) Fox Film. 10 In de laatste minuut 2) 10 De banjospeler van de Mis- sissippi 3) 10 Op glad ijs 10 Charlie Chan op de Olym piade 10 Charlie Chan op Broadway 11 Menschen met maskers L.' C. B. Film distributie. 11 De wereld wil bedrogen zijn! 12 Corsikaansche liefde Odeon 15 Als je verliefd bent L. C. B. Standaardfilms J) Hiervoor vervalt de titel: ,,In de val". '2j Hiervoor vervalt de titel: „Studentenstreken". 3) Hiervoor vervalt de titel: „De parel van de Missisippi".

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 10