DE BIO=VLAG IN TOP. Lorsque l'enfant parait, Ie eerde de familie Applaudit a grands cris De enkele zinnetjes, welke twee maal in het jaar in dit orgaan worden afgedrukt met het oog op de Bio-collecte, leggen altijd een ietwat mil deren piooi in het overigens strakke gezicht, dat een uitgave als deze nu eenmaal pleegt te zetten. Hoeveel temeer is dit het geval, nu de Bio-vlag in top is moeten worden geheschen, omdat er Bio- feest is. Op 21 Maart a.s. is het n.1. 10 jaar geleden, dat op initiatief van de Afdeeling Amsterdam van den Nederlandschen Bioscoop-Bond bij notarieele acte de Stichting ,,Bio-Vacantieoord" werd opgericht, ten doel hebbend het uitzenden naar en het doen verplegen in vacantieoorden van zwakke kinderen uit hulpbehoevende gezinnen van allerlei richting en het in eigendom verkrijgen en exploiteeren van vacantieoorden. Te dien einde kocht de Stichting in 1931 het kasteel „Russenduin", prachtig gelegen op den hoogsten top van de blonde duinen bij Bergen aan Zee, terwijl van de uitgestrekte duingronden rond het trotsche gebouw eveneens 13 hectaren werden aangekocht. Op 1 Juli 1933 kon het gebouw na een gron dige verbouwing te hebben ondergaan, reeds zijn poorten openen. Lorsque l'enfant paraït Nimmer werd het aardige gedicht van Hugo beter geïllustreerd dan hier. Was het niet een merkwaardige speling van het lot, dat tezelfder plaatse, waar in den Napoleon- tischen tijd Russen en Franschen elkaar fel be stookten, thans een oord verrees van weldaad en ontferming, van kinderlijken vrede en kinderlijk geluk? Lorsque l'enfant paraït Met het Bio-Vacantieoord is het kind als het ware m ons bedrijf binnengekomen. Deze Stichting was een typische uitdrukking van de mentaliteit van allen, die in ons bedrijf hun brood verdienen, een mentaliteit, die temidden van veel zakelijkheid nimmer de groote menschelijke waarden aan fijn gevoel en idieelen zin en offer gezindheid uit het oog heeft verloren. Het Bio-Vacantieoord is met recht de oogappel van al de onzen geworden. Wanneer er een eereschuld valt te voldoen, wanneer er een weddenschap wordt gemaakt, wanneer er een bedrag is, dat niet aanstonds tot een geregelden post is terug te brengen, dan is er zonder uitzondering maar één weg: voor het Bio- Vacantieoord! In de tien jaren van het bestaan der Stichting is dank zij de gulle medewerking van bijna alle leden van den Bond en dank zij de offers van het bioscoopbezoekend publiek rond een half millioen ingezameld. Duizenden kinderen, bleek en zwak, verwaar loosd soms, opgegroeid in de donkerte van stegen en sloppen of in de te kleine behuizing van minder bedeelden, konden op deze wijze een tijdlang wor den ontrukt aan een somber bestaan om te worden toevertrouwd aan de zee, de zon, de lucht, temid den van de zuivere, vertrouwelijke, opgewekte sfeer, die nu eenmaal door ons magnifieke kinder kasteel waait. Dat dit alles in zoo'n korte spanne tij ds kon worden bereikt, stemt tot verheugenis. Fier moge worden getuigd, dat het Bio-Vacan tieoord het mooiste en meest moderne kindertehuis in Nederland is, hetwelk, bovendien zonder één cent schuld en zonder dat er ooit eenige subsidie van vereenigingen of van Overheidswege aan te pas is gekomen, zijn heerlijke taak in alle opzich ten uitstekend en succesrijk volbrengt. Allen die dit tot stand wisten te brengen en ook in stand hielden, Verdienen onze hulde! Zoolang ons volk nog tot zoo iets in staat is, zoolang de onzen zich boven de zaken uit nog een dergelijk doel weten te stellen, zijn de beste inner lijke menschenwaarden bij hen allen nog op zijn best. Het tienjarig bestaan van de Stichting Bio- Vacantieoord is derhalve om duizend en een re den een blij gebeuren van dankbaarheid en vol doening, Quand l'enfant vient, la joie arrive et nous éclaire. On rit, on se récrie Op Woensdag, 24 Maart a.s., hopen wij daar van in een samenkomst te Bergen aan Zee op een voudige wijze te getuigen. Moge deze herdenking ertoe bijdragen, dat de ontvangsten stijgen, dat het aantal kinderen stijge, ja, dat het Bio-Vacantieoord, hoe groot het ook is, spoedig te klein worde. TERUGGAVE WAARBORGSOM De heef H. de Vries, de vroegere exploitant van de Vrieton Bioscooponderneming, welke exploita tie kortgeleden is overgenomen door Mevr. de Wed. A, Smit-Bakker te Leiden, is in verband hiermede van het lidmaatschap van den Bond ver vallen verklaard. Met het oog op het teruggeven van den door den heer De Vries bij den Bond gedeponeerden waarborg, worden de leden uitgenoodigd van eventueele vorderingen op genoemden heer vóór of uiterlijk op 25 Maart a.s. opgave aan het Hoofdbestuur te doen.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 8