sprokene door den heet Alter, dat hij diens geste om zijn candidatuur in te trekken respecteert. Hoe wel de Hoofdbestuursleden geen zitting hebben als filmverhuurder of als exploitant, doch als lid van den Bond en in het algemeen belang van het ge- heele film- en bioscoopbedrijf, acht ook spreker het juist, dat de bestaande verhouding in het Hoofdbestuur wordt gehandhaafd. Spreker zegt den heer Alter toe, dat het Hoofd bestuur de door hem geopperde bezwaren onder het oog zal zien. De heer Van Biene brengt ter voorkoming van misverstand naar voren, dat in de vergadering van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders de candi datuur Alter niet ter sprake is gekomen. Op voordracht van het Hoofdbestuur heeft de Vergadering vervolgens onder hartelijk applaus bij acclamatie besloten den heer S. Zondervan te Leeuwarden tot eerelid van den Bond te benoemen. De Voorzitter drukt er zijn spijt over uit, dat de heer Zondervan niet aanwezig is. Hij had zoo gaarne met een paar hartelijke woorden afscheid willen nemen van hem. Spreker heeft groote waar deering voor het vele, dat de heer Zondervan in de afgeloopen zestien jaar voor het bedrijf heeft gedaan. Men wist ten eenenmale wat men aan den heer Zondervan had en hoe deze voortdurend alles in het werk stelde om zijn taak naar behooren te volbrengen. Spreker hoopt nog eens gelegenheid te hebben om, zoodra de heer Zondervan weer in ons midden is, op het thans gesprokene terug te komen. Overeenkomstig art. 8 van het Filmbeursregle ment worden de heeren R. Minden te Amsterdam en P. van Twisk te Den Helder, die periodiek af tredend zijn, tot leden der Filmbeurscommissie her benoemd. Op voorstel van het Hoofdbestuur worden de volgende ondernemingen vervallen verklaard van het lidmaatschap: de NV. Nationaal Film, NV. Majestic Film Mij., N.V. Puvabi en de Aster Bioscoop, aangezien zij niet voldaan hebben aan haar verplichtingen; de N.V. Reclamefilm-Bedrijf, de Rex Film, N.V. I.C.R.O. en de Actief Film, aangezien deze onder nemingen lid zijn geworden van de onlangs opge richte Ned. Vereeniging van Bioscoop-reclame- Exploitanten; de heer W. H. te Poel te Hoens- broek, wegens verlies der vereischten van het lid maatschap. Besloten wordt een arbitrageovereenkomst aan te gaan tusschen den Nederlandschen Bioscoop- Bond en de Ned. Vereeniging van Bioscooprecla me-Exploitanten, waarbij o.m. is bepaald, dat in alle gevallen, waarin op grond van deze overeen komst wordt gearbitreerd, in de Commissie van Geschillen een der leden en een der plaatsvervan gende leden wordt vervangen door een lid en een plaatsvervangend lid, door het Bestuur der Ver eeniging te benoemen, terwijl in den Raad van Beroep twee leden en twee plaatsvervangende le den ter vervanging van reeds zitting hebbende leden en plaatsvervangende leden door het Be stuur der Vereeniging worden benoemd. Een voorstel, waarbij het Hoofdbestuur machti ging vraagt om bij voorkomende gelegenheden op grond van art. 16 der Statuten aan de leden te kunnen Verbieden om op het gebied van film- en bioscoopbedrijf zaken te doen met buitenlandsche filmproducenten en/of andere filmondernemingen, die smalfilms verkoopen aan Nederlandsche per sonen of zaken, die geen lid zijn van den Neder landschen Bioscoop-Bond, wordt na een korte dis cussie door het Hoofdbestuur teruggenomen. Het hooger beroep van de firma Splendid Film te Den Haag van een boetebesluit van het Hoofd bestuur is door deze firma ingetrokken wegens een nadere beslissing van het Hoofdbestuur. Met algemeene stemmen wordt afgewezen het hooger beroep van den heer G. Lewin, exploitant van het Roxy Theater te Leiden van het besluit van het Hoofdbestuur, waarbij aan genoemden heer op grond van art. 17 der Statuten de straf van boete tot een bedrag van 500.is opgelegd we gens overtreding van een boycotbesluit. Na een korte rondvraag heeft de Voorzitter met een woord van dank aan de leden voor hun op komst de negentiende Jaarvergadering gesloten. PH. KESSLER f In den ouderdom van 51 jaar is op den eersten Paaschdag nog vrij onverwacht overleden de heer Philippus Kessler, in leven mededirecteur der N.V. Vereenigde Nederlandsche Bioscopen. Het bericht van het overlijden van den heer Kessler, die in de kringen van het bedrijf in hoog aanzien stond, wekte bij velen onzer ontroering. Zooals men elders in dit nummer kan lezen, heeft de Voorzitter van den Nederlandschen Bio scoop-Bond, de heer D. Hamburger Jr., in de Dinsdag j.1. gehouden Jaarvergadering warme hulde gebracht aan zijn nagedachtenis. De ver gadering heeft den overleden collega door het in acht nemen van eenige oogenblikken stilte her dacht. Ongetwijfeld zal de herinnering aan dit trouwe Bondslid nog langen tijd levendig blijven. Namens het Hoofdbestuur is dezerzijds een schrijven van rouwbeklag aan Mevr. Kessler- -Weber en kinderen verzonden. BONDSDIPLOMA'S De leden gelieven er rekening mede te houden, dat de Bondsdiploma's voor 1936 na 15 April a.s. niet meer geldig zijn. Nieuwe diploma's worden niet verstrekt, tenzij de contributie voor het eerste halfjaar 1937 is voldaan. Men wordt voorts verzocht het oude diploma tijdig in te leveren onder gelijktijdige toezending van een nieuwe, ongestempelde foto. 4

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 6