TIEN JAAR BIO-VACANTIE-OORD Op eenvoudige, maar waardige wijze, is Woens dag, 24 Maart op Russenduin te Bergen aan Zee het 10-jarig bestaan herdacht van de Stichting Bio-Vacantie-Oord. Des ochtends was te dien einde een gezelschap van circa 100 dames en heeren Bestuursleden en donateurs der Stichting en tal van dames, die geregeld belangeloos behulpzaam zijn bij het om vangrijke werk der telling van de collectes op het Bureau van den Nederlandschen Bioscoop- Bond te Amsterdam bijeen gekomen, waar hun, nadat de Secretaris der Stichting, de heer A. de Hoop, allen welkom had geheeten, een lunch werd aangeboden. Onder een stralend voorjaarszonnetje vertrok het gezelschap des middags in auto's naar Bergen aan Zee; en als altijd was het voor een ieder, hoe dikwijls hij ook in Bergen mocht zijn geweest, een blijde verrassing om ons mooie kinderkasteel op den hoogsten top der Kennemer duinen te ont waren. De kleuters zaten toen het gezelschap arriveer de, in hun blauwe openluchtpakjes gestoken, juist bijeen in de frissche eetzaal, waar onder het wa kend oog van de verpleegsters in feestelijke stem ming de verschillende tractaties werden verorberd, welke hun dank zij de goede zorgen van de Afdee- ling Amsterdam waren geworden. Intusschen kwamen de bezoekers samen in de speelzaal der kleinen, die tevens als bioscoop dienst doet, alwaar een korte doch treffende her denkingsplechtigheid werd gehouden. Hier hadden de Voorzitter, de heer J. ter Linden, met zijn mede bestuurderen plaats genomen temidden van een smaakvolle versiering. De Voorzitter heette allen welkom en bracht in herinnering hoe 10 jaar geleden door de Afdee- ling Amsterdam op voorstel van den heer Ehrlich het initiatief werd genomen tot de stichting van het Bio-Vacantie-Oord en hoe al spoedig alle bio scoopondernemers in den lande zich bij deze stich ting aansloten, Hij herdacht de heeren Veerman, Ketelaar en Bos, die in den loop der jaren aan het werk voor de Stichting zijn ontvallen en aan wier nagedach tenis hij hulde bracht. Spreker releveerde, dat thans geregeld twee maal in het jaar met Paschen en Kerstmis in nagenoeg alle bioscopen in Neder land voor de uitzending van het zwakke kind wordt gecollecteerd, een half millioen kon worden bijeengebracht, circa 3.000 kinderen konden wor den uitgezonden, het prachtige vacantieoord kon worden aangekocht en verbouwd, terwijl men tevens de beschikking kreeg over 13 H.A. duin- grond. De Stichting is het Nederlandsche bioscoop publiek dankbaar voor de gaven, die steeds in zoo groote hoeveelheid toestroomden en zij is tevens dankbaar voor de energie en de liefde, waarmede allen, die aan het Nederlandsche bioscoopbedrijf verbonden zijn, steeds aan de collectes hebben medegewerkt. Voorts bracht spreker dank aan de donateurs van de Stichting voor hun donaties. Het Bestuur van de Stichting heeft gemeend deze dankbaarheid bij deze gelegenheid het beste te vertolken door alle medewerkers en weldoeners een artistiek uit gevoerd herdenkingsinsigne aan te bieden. Spre ker huldigde daarna de directrice van het vacan tieoord, mej. Bos. Vervolgens gaf de Secretaris der Stichting, de heer A. de Hoop, een gedetailleerde uiteenzetting van hetgeen gedurende de 10 jaren van haar be staan door de Stichting was tot stand gebracht. Spreker deelde daarbij mede, dat het een van de idealen van het Bestuur is om het gebouw met een glazen lighal te kunnen verrijken. Hij sprak de hoop uit, dat de opbrengst van de jubileumcollecte zoodanig mocht zijn, dat het Bestuur daardoor in staat wordt gesteld aan zijn plan uitvoering te geven. Namens het Hoofdbestuur werd het woord ge voerd door den heer D. v. d. Berg, die het feest van de Stichting Bio-Vacantie-Oord een feest noemde van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Uit dankbaarheid voor hetgeen tot heden kon worden bereikt heeft het Hoofdbestuur, aldus de heer van den Berg, besloten aan alle kinderen, die op het oogenblik in de Stichting verpleegd wor den, een spaarbankboekje met een bedrag van 2.50 uit te reiken, in het vertrouwen, dat daar door bij de kinderen spaarzin wordt aangekweekt en zij op 21-jarigen leeftijd de vruchten er van zullen kunnen plukken. Voorts werd nog het woord gevoerd door den heer Dr, Schukkink Kool namens het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellingsoorden en Va- cantiekolonies en door den heer Mr, Jhr. van Reenen als Burgemeester van Bergen. Dr. Schuk kink bood het Bestuur van de Stichting Bio- Vacantieoord namens het Centraal Genootschap als blijk van waardeering en sympathie een zil veren sigarendoos aan met de veelzeggende in scriptie: „Twee krachten, één doel Een alleraardigst oogenblik was het, toen de kinderen, ieder met. een hand vol narcissen binnen kwamen om door een eenvoudige bloemenhulde aan het Bestuur den dank te vertolken van het zwakke kind jegens allen, die voor zijn welzijn werken. Met het zingen van eenige liedjes door de kin deren werd de bijeenkomst besloten, waarna allen van de gelegenheid gebruik maakten om het ge bouw te bezichtigen.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 7