DE VERMAKELIJKHEIDSBELASTING ZALTBOMMEL Tijdens een dezer dagen gehouden vergadering van den gemeenteraad van Zaltbommel kwam o.m. in bespreking een adres van den Nederland- schen Bioscoop-Bond, houdende verzoek om ver laging van de vermakelijkheidsbelastinq tot op 10%. B. en W, stelden voor dit adres aan te houden in afwachting van de beschikking van de Kroon op een desbetreffend request van den bioscoop exploitant L, Wille alhier, op welk request door B. en W, gunstig is geadviseerd. Ir, Van Lookeren Campagne vroeg zich af of het niet beter was, dat de Raad zich duidelijk uit sprak dat hij het niet gewenscht achtte de belas ting op 20 °/c te houden. De gemeente heeft voor een groot deel der opbrengst van de vermakelijk- heidsbelasting op de bioscoop te rekenen en het doel der verhooging was méér opbrengst uit deze belasting te halen. Nu wij zien wat de practische gevolgen zijn (de bioscoop ter plaatse is n.1. nood gedwongen gesloten), nu bovendien de inwoners die naar een bioscoop willen daartoe naar elders moeten gaan, terwijl in de plaatselijke bioscoop in den regel goede vermakelijkheidsfilms en films van cultureel belang worden vertoond, ligt het op den weg van den Raad om terug te komen op zijn be sluit en de belasting weder te brengen op 10 Wij hebben die verhooging immers zelf niet ge wild, maar zijn daartoe gedwongen door Ged. Staten, Op een vraag van den heer Van Belkum of het de bedoeling van Ir. Van Lookeren Campagne was om de geheele belasting weder op 10 te bren gen, antwoordde deze, dat dit inderdaad zijn be doeling was, omdat het ook voor andere instellin gen een groot bezwaar was. De heer Van Belkum meende, dat dan weder de begrooting in gevaar zal komen. De Voorzitter achtte het niet onwaarschijnlijk, dat het adres van den Bioscoop-Bond, gesteund door B: en W., meer effect zou hebben dan de maatregel door den heer Van Lookeren Campagne voorgesteld. Dit laatste zou wellicht verzet uit lokken en door overleg is waarschijnlijk méér te bereiken. De verhooging is ons van hoogerhand opgedrongen en B en W, hebben zich er herhaal delijk tegen verzet; hoewel spr. de argumenten van den heer Van Lookeren Campagne geheel onder schrijft, ontraadt hij toch dit voorstel. Ir. Van Lookeren Campagne zeide daarop, dat het hem natuurlijk te doen was om zoo goed mo gelijk practisch resultaat te bereiken; als onze poging wordt afgewezen, blijft toch het adres van den Bioscoop-Bond nog. Spr. beoogt hiermede tevens uit te spreken, dat de Raad belang stelt in het voortbestaan der bioscoop. De Voorzitter herhaalde, dat hij meer verwach tingen heeft van overleg, dan van dit voorstel, waarna de heer Van Lookeren Campagne ver klaarde zich bij het voorstel van B. en W. te wil len neerleggen, als het practische resultaat daar mee grooter kon zijn. Het voorstel van B. en W. werd daarop z.h.s. aangenomen. DE VERMAKELIJKHEIDSBELASTING KROMMENIE Zooals bekend heeft de Minister van Binnen- landsche Zaken aan den Raad van de Gemeente Krommenie een schrijven doen toekomen, waarin Zijne Excellentie verklaart genoegen te zullen nemen met een belasting van 15 voor het bio scoopbedrijf, mits de andere belastingen op de publieke vermakelijkheden dermate worden ver hoogd, dat het totaalbedrag toch wederom gelijk is aan 20 belasting op alle vermakelijkheden. In een onlangs gehouden Raadsvergadering dezer gemeente bracht de Voorzitter dit schrijven van den Minister in behandeling, daarbij mede deelend, dat B. en W. hiermede niet accoord kon den gaan, omdat een berekening uitwees, dat an dere vermakelijkheden in dat geval met niet min der dan 22 zouden moeten worden belast. Na eenig debat werd een voorstel van wethou der Albers aangenomen om een uniforme belasting te heffen van 18 en, indien dit niet mocht wor den goedgekeurd, het percentage voor alles te brengen op 20 Het behoeft wel geen betoog, dat het Hoofd bestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond nogmaals de aandacht van den Minister op deze aangelegenheid heeft gevestigd en Zijne Excellen tie met den meesten aandrang heeft verzocht het daarheen te willen leiden, dat het percentage van de vermakelijkheidsbelasting te Krommenie op 15 blijft gehandhaafd. TERUGGAVE VAN DE WAARBORGSOM Van de volgende leden, die krachtens een be sluit van de Algemeene Ledenvergadering van het lidmaatschap vervallen zijn verklaard, is bij den Bond een waarborgsom gedeponeerd: NV. Nationaal Film te Amsterdam; NV. Majestic Film Mij. te Amsterdam; Rex Film te Amsterdam; W. H. te Poel te Hoensbroek. In verband met de teruggave van den ingevolge art. 3 van het Algemeen Reglement door deze leden gestorten waarborg moeten de leden, die eventueel nog vorderingen op hen hebben, hiervan vóór of uiterlijk op 12 April a.s. schriftelijk opgave doen aan het Bondsbureau, TE TE

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 8