TERUGGAVE WAARBORGSOMMEN De waarborgsommen van de onderstaande on dernemingen, welke ingevolge art, 3 van het Al gemeen Reglement bij den Bond zijn gestort, zullen in verband met de vervallenverklaring van het lid maatschap op 23 Mei a.s. worden geliquideerd; N.V. Lêthe te 's-Hertogenbosch, vroeger exploi teerend de Casino Bioscoop in deze gemeente; N.V. Majestic Film te Amsterdam, voorheen ex ploiteerend een filmproductiezaak; N.V. Nationaal Film te Amsterdam, voorheen exploiteerend een filmproductiezaak; H. te Poel te Hoensbroek, vroeger exploiteerend de Emma Bioscoop in deze gemeente; N.V. Vereenigd Industrieel Bezit No. 14 te Zut- fen, vroeger exploiteerend de Schouwburg Bio scoop aldaar. Leden, die vorderingen hebben op vorengemelde ondernemingen gelieven hiervan derhalve, indien zij zulks nog niet mochten hebben gedaan, vóór 23 Mei a.s. schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbureau, Wij vestigen er nadrukkelijk de aandacht op, dat de leden, die voor den gestelden datum geen mededeeling van hun vordering hebben gedaan, later nimmer op eenige uitkeering, de onderhavige waarborgsommen betreffende, aanspraak kunnen maken. Voorts zij opgemerkt, dat vorenvermelde pu blicatie reeds geruimen tijd geleden heeft plaats gehad. Het is, voornamelijk om redenen van ad ministratieven aard, niet wel doenlijk dergelijke publicaties voortaan te herhalen. In hun eigen belang worden de leden daarom dringend uitgenoodigd geregeld en tijdig kennis te nemen van de officieele mededeelingen in hun orgaan! VERVALLENVERKLARING VAN HET LIDMAATSCHAP De Handelsmaatschappij Mewi, exploiteerende het Carlton Theater te Soest, heeft aan het Hoofd bestuur verzocht van het lidmaatschap vervallen te worden verklaard. Eveneens heeft aan het Hoofdbestuur verzocht vervallen te worden verklaard van het lidmaat schap: de heer J. A. de Rijk, voorheen mededirec teur van de bioscoop ,,Oud-Thamen" te Uithoorn. Eenzelfde verzoek is voorts binnengekomen van den heer H. Bedak, exploitant van het Roxy Thea ter te Den Haag, die voornemens is dit theater voortaan te doen exploiteeren door de firma Bedak en Coppel. In verband met de teruggave van den ingevolge art. 3 van het Algemeen Reglement gestorten waarborg, moeten de leden, die eventueel nog vorderingen op vorenvermelde personen of onder nemingen hebben, daarvan vóór 1 Juni a.s. schrif telijk opgave doen aan het Bondsbureau. AANMELDING LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Bond hebben zich aangemeld: de heer B. Meyer, directeur van de Victoria Film te Amsterdam; de heeren H. Bisschop en T. Buursma, die voor nemens zijn in de Leek in de provincie Groningen een bioscoop te exploiteeren; de firma Bedak en Coppel, welke voornemens is het Roxy Theater te Den Haag te exploiteeren. Eventueele bezwaren tegen toelating moeten uiterlijk vóór 1 Juni a.s. bij het Hoofdbestuur wor den ingediend. NIEUWE ZAKEN Het Hoofdbestuur heeft besloten aan den heer H. Fonke, exploitant van het Royal Theater te Echt, definitief toestemming, als bedoeld sub. B. van het ,,Overgangsbesluit" d.d, 1 Februari 1937, te verleen.cn tot het stichten van een nieuwe per manente bioscoop in de gemeente Susteren. REGINALD FORD f Tijdens een kort verblijf te Amsterdam is aldaar plotseling overleden de heer Reginald Ford .presi dent-directeur en oprichter van de Cinéac-Maat- schappijen. De heer Ford heeft in ons land de journaal theaters geïntroduceerd en daarmede een geheel nieuw element gebracht in het bioscoopbedrijf. De overledene had op het gebied van bioscoop exploitatie in Engeland en Amerika een veelzijdige ervaring opgedaan en begon eerst enkele jaren geleden met de exploitatie van journaaltheaters te Parijs. Spoedig volgden Marseille, Brussel, Luik, Ant werpen en Rijssel en daarop ons land, waar hij bioscopen vestigde te Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. In den korten tijd, dat hij in ons bedrijf werk zaam was, heeft hij zich groote bekendheid ver worven en genoot zijn persoon een algemeene hoogachting. Hij was een energiek zakenman, die kijk had op de eischen van zijn tijd en die, dank zij zijn organisatorisch talent, in weinig jaren een omvangrijk concern wist op te bouwen. Zijn heengaan wordt in onzen kring ten zeerste betreurd. Het Hoofdbestuur heeft zijn nagedachte nis gehuldigd door. alvorens het stoffelijk over schot naar Parijs werd vervoerd, een krans aan de baar te doen hechten.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 4