de leden, die voor het lidmaatschap van dezen raad in aanmerking zullen komen, dat het de in stelling daarvan heeft aangedurfd. Terloops wezen wij er reeds op, dat ook in utilitair opzicht de instelling van een ledenraad van groot belang is. Talrijke maatregelen van in- tern-organisatorischen aard zullen beter dan voor heen onder de oogen kunnen worden gezien en zullen sneller kunnen worden genomen. Er wordt bovendien een meer geschikte sfeer verkregen, waarin dergelijke maatregelen moeten worden ge nomen, terwijl het contact tusschen leden en Hoofdbestuur er soepeler en inniger door wordt. Nochtans tast deze vereenvoudigde ledenverga dering, om het zoo maar eens uit te drukken, geens zins de souvereiniteit aan van de algemeene leden vergadering van den Bond. Aan haar immers blijven opgedragen de bevoegd heden, welke haar reden van bestaan geven, zooals de benoeming van de leden van het Hoofdbestuur, de benoeming van een directeur, het opnemen en goedkeuren van de jaarlijksche rekening en verant woording van den Penningmeester, het vaststellen van Bondsreglementen en het uitvaardigen van Bondsbesluiten, alsook het besluiten tot wijziging der Statuten. Tenslotte nog dit. Mocht er verschil van inzicht ontstaan of een taak of rechtsbevoegdheid behoort tot de algemeene ledenvergadering of den leden raad, dan wordt hierin met uitsluiting van den bur gerlijken rechter, overeenkomstig artikel 32 van de Statuten, in eerste en hoogste instantie beslist door de Voorzitters van het Hoofdbestuur, de Commissie van Geschillen en den Raad van Beroep, resp. bij ontstentenis van een hunner den Vice- Voorzitter van het betreffend college, en zulks bij meerderheid van stemmen, na daartoe in ver gadering te zijn bijeengeroepen door den Voorzitter van het Hoofdbestuur. Bij de behandeling van de reglementsherziening hopen wij gelegenheid te hebben meer gedetail leerd op de taak en de werkwijze van deze nieuwe, gewichtige figuur in de organisatie in te gaan. DIRECTEUR ASTORIA DORDRECHT In de plaats van wijlen den heer J. C. Mensé is tot directeur van het Astoria Theater te Dor-^v,..! drecht benoemd de heer A. J. J. Mertens, DE A.S. LEDENVERGADERING In afwijking van hetgeen in het voorgaand num mer van het Bondsorgaan is vermeld, zal de eerst volgende ledenvergadering, gelijk reeds aan de leden is bericht, per circulaire van 8 Juni j.L, niet worden gehouden op 5 Juli, maar op Maandag, 12 Juli e.k. In deze vergadering zullen o.m. behandeld wor den het concept-Statutenwijziging en het gewij zigd concept-Minimum-Prijzen-Reglement, 'welke beide concepten inmiddels aan de leden zijn toe gezonden. De termijn voor het indienen van amendemen ten op deze concepten is in verband hiermede verlengd tot 3 Juli a.s., zijnde de laatste dag, waarop dergelijke amendementen kunnen worden ingediend. VACANTIE CENTRALE FILMKEURING De Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring verzoekt ons ter kennis van de leden van den Bond te willen brengen, dat de jaar lijksche vacan'tie der Centrale Commissie voor de Filmkeuring dit jaar zal vallen in het tijdvak van 2 tot en met 14 Augustus 1937. De keuring der journaals zal, in afwijking van vorige jaren, niet meer geschieden op de in dat tijdvak vallende Vrijdagen, doch op de Donder dagen 5 en 12 Augustus des middags tusschen 2 en 5 uur. BESLISSING OVERGANGSBESLUIT Door het Hoofdbestuur is aan de NV. Metec te Den Haag toestemming verleend de exploi tatie van het Trianon Theater aldaar, tot heden geëxploiteerd door de heeren J. A. M. Bakker en J. F. Schoon, over te nemen. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST Leiden. Mevr. de Wed. C. A. Bakker-Smit moet worden Mevr. Wed. A. Bakker-Smit, Nes - Ameland. Donateurs. Amsterdam. Directeur van het Centraal Film- beheer NV. is geworden: de heer E. Tosy Facino. Abcoude. S. Grünberg, Directeur ,,FILM- CHEMIE", Rijksstraatweg 9.g, Duivendrecht.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 5