EEN BIOSCOOPBOND IN NED.-INDIË Door de heeren F. F. A. Busé en K. B. M. Have, als gemachtigden van de bioscoopexploitanten in Oost-, Midden-en West-Java, is onlangs opgericht de Nederlandsch-Indische Bioscoop-Bond, waarbij zich mettertijd ook de bioscoopexploitanten in de buitenbezittingen zullen aansluiten. Reeds werd bij de regeering bewilliging aangevraagd op de statu ten. Over den nieuwen bond kan het ,,A. I. D." nog het volgende melden: Deze organisatie heeft ten doel de bevordering en behartiging der belangen van het Nederlandsch- Indische film- en bioscoopbedrijf en de verheffing daarvan en in het bijzonder de bevordering en be hartiging van de bedrijfsbelangen van zijn leden. Behalve bioscoopexploitanten kunnen ook maat- of vennootschappen of coöperatieve vereenigingen, die in Nederlandsch-Indië een of meer filmfabrie ken, film-importzaken of filmverhuurkantoren ex- ploiteeren, lid van de vereeniging zijn. Het bondsbestuur bestaat uit een voorzitter en een even aantal, van ten hoogste acht, leden, waar van, indien mogelijk, de eene helft van dit even aantal leden eigenaar, medevennoot of bestuurder van een filmfabriek, film-importzaak of filmver huurkantoor moet zijn. De oprichters hebben reeds vergaderd te Soera- baia, Semarang en Batavia en als, de regeering hare bewilliging op de statuten verleent en de vereeni ging mitsdien als rechtspersoon is erkend, zullen alle bioscoopexploitanten op Java toetreden, terwijl men verwacht, dat op de buitenbezittingen ook alle bioscoopexploitanten lid zullen worden. Op de reeds gehouden bijeenkomsten namelijk is reeds gebleken, dat de bond in een behoefte voorziet. Behalve exploitanten kunnen filmbedrijven ook lid zijn en bestuurslid worden. - Door samenwerking van importeurs en exploi tanten hoopt men het publiek het beste te kunnen geven wat op filmgebied te verkrijgen is. In het algemeen gesproken dus kan ieder lid zijn die met het filmbedrijf wat te maken heeft. De vereeniging is niet gericht tegen welke andere or ganisatie ook. De eerste vergadering na de bewilliging op de statuten zal worden gehouden te Djokja. In die bijeenkomst zal het bestuur van den bond worden gekozen. De leiding dier vergadering zal berusten bij den heer Haye. Het doet ons genoegen uit deze mededeelingen te kunnen constateeren, dat de collega's in Indië bij hun pionierswerk dankbaar gebruik hebben ge maakt van de voorlichting, hun dezerzijds met het oog op de verwezenlijking van hun plannen gege ven. Voor wat de grondslagen betreft loopt de Indische organisatievorm grootendeels parallel met den Nederlandschen. Dit achten wij van veel be- teekenis. Wij behoeven wel niet te zeggen, dat wij onze jonge Indische zusterorganisatie een voor- spoedigen groei toewenschen. NORMALISATIE OP CINEMATOGRAFISCH GEBIED Door den Raad van Bestuur der hoofdcommissie voor de Normalisatie in Nederland is, in het bij zonder met het oog op deelneming aan den betref- fenden arbeid door de International Federation of the National Standardizing Associations. besloten tot de instelling van een Commissie 44 voor de normalisatie op fotografisch en cinematografisch gebied. Tot voorzitter dezer Commissie werd benoemd de heer prof. ir. W. H. A. van Alphen de Veer, oud-hoofd van het Laboratorium voor materiaal onderzoek in Nederlandsch Indië en Buitenge woon leeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng. Ingevolge een uitnoodiging van den Raad van Bestuur der Hoofdcommissie heeft het Hoofdbe stuur als vertegenwoordiger van den Nederland schen Bioscoop-Bond in vorenvermelde commissie 44 aangewezen den heer C. S, Roem, vice-voor- zitter van den Bond en directeur van de N V Profilti. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Bond zijn toe gelaten: De heer J. Eykelberg te Maasbracht, die aldaar een bioscooptheater zal gaan exploiteeren, alsmede de heeren W, K. Benner en A. C. Benner, firman ten van de firma Luxor Theater te Bergen op Zoom, die voornemens zijn de bioscoop Luxor aldaar in exploitatie te nemen. TOELATING DONATEURSCHAP Tot het donateurschap van den Bond zijn toe gelaten: de NV. Cirione, Nieuwe Nieuwstraat 10-12 te Amsterdam, onder directie van de heeren M. Hen- kelman en G. Veerman, exploiteerende een elec- tro-technisch en werktuigkundig bureau voor film en bioscoopbedrijf; de N.V. Bicker en van der Roer. Sarphatikade 4 te Amsterdam, importeurs van Simplex-projectie apparaten. Peerless Magnarclampen, Columbia koolspitsen, enz. enz. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937 Ingevolge het overgangsbesluit van 1 Februari 1937 heeft het Hoofdbestuur aan den heer I. van Frank, exploitant van het Luxor Theater te Be verwijk, toestemming verleend tot het overnemen van de exploitatie van de Carlton Bioscoop te Soest. 11

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 13