OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIOS COO P - BO ND INDRUKKEN VAN DE LEDENVERGADERING Ondanks een midzomersche temperatuur en de verlokking van vacantie-genoegens mocht de op 12 Juli j.1. gehouden buitengewone algemeene ledenvergadering van den Nederlandschen Bio scoop-Bond zich in een groote belangstelling ver heugen. Van de 438 aangesloten zaken waren er 208 vertegenwoordigd! Wij weten niet wat de belangstelling meer heeft gaande gemaakt: de voorstellen van het Hoofd bestuur tot herziening van de statuten en tot regle menteering van den minimum-entréeprijs of wel de aanhoudende geruchten aangaande de plannen van het Metro-concern, welke de leden reeds ge- ruimen tijd hebben verontrust. Vaststaat, dat de aanwezigen het verloop dei- besprekingen aandachtiger volgden dan ooit. Er viel in de discussies een ernstigen toon te. beluis teren en hoewel de vergadering een levendig ka rakter had, had zij niettemin een kalm en waardig verloop, dank zij de vlotte, bijna nuchter-zakelijke leiding van den waarnemenden voorzitter en dank zij ook de wijze beperking, welke de velen, die aan de discussies deelnamen, zich hadden opgelegd. Dat zulks onder de gegeven omstandigheden mogelijk was, pleit voor het inzicht van de leden en voor hun organisatorisch besef. Hoewel de Metro-affaire slechts ter tafel kwam naar aanleiding van de rondvraag, drong niettemin de gedachtenwisseling, welke zich als gevolg daar van ontspon, de beteekenis van de overige agenda punten, hoe belangrijk deze ook mochten zijn, ge heel op den achtergrond. Wel een bewijs, hoezeer de plannen van de Metro de leden bezig houden en hoe ernstig zij deze aangelegenheid nemen. Zoo was het Maandag, 12 Juli, ten tweede male, dat het Hoofdbestuur zich genoodzaakt zag de Metro-affaire min of meer in het openbaar te be handelen. Zulks was reeds eenmaal geschied in den vorm van een artikel in het officieel orgaan, noodig geworden door de houding van de Metro, die, nadat zij aanvankelijk aan het Hoofdbestuur had bericht, dat bij haar eenigerlei plan om een bioscooptheater in Amsterdam te bouwen niet be stond, het antwoord schuldig bleef toen het Hoofd bestuur instantelijk had gevraagd of zij zich wilde gedragen naar de usances van het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf en naar de reglementaire bepalingen van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, en of zij dientengevolge, indien werkelijk zou worden overgegaan tot uitvoering van het plan om in Amsterdam een bioscooptheater te bouwen of te doen bouwen, het Hoofdbestuur toestemming zou vragen om een dergelijke nieuwe bioscoop al daar te mogen exploiteeren of doen exploiteeren. Thans was het de z.g. open brief, door den heer F. D. L. Strengholt op 8 Juli j.1. aan de leden van den Bond toegezonden, welke deze affaire buiten de bestuurskamer bracht. Vanuit de vergadering werden inlichtingen over dezen brief gevraagd en het Hoofdbestuur achtte toen den tijd gekomen klaren wijn te schenken. In een beknopte, maar krachtige verklaring, heeft 1

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 3