AAN DE LEDEN Buitengewone Ledenvergadering Hoofdbestuur, dat onmiddellijk na de verklaring van den waarnemenden Voorzitter en na de uit eenzetting van den heer Strengholt, vooraanstaan de leden uit de vergadering te kennen gaven, dat het optreden van de Metro ten opzichte van het Hoofdbestuur geen bevrediging vermocht te schen ken en dat men tot zijn spijt moest constateeren, dat de open brief niet geheel in overeenstemming was met de waarheid. Met bijna algemeene stemmen werd dientenge volge een motie aangenomen, waarin tot uitdruk king werd gebracht, dat het Hoofdbestuur niets anders heeft gedaan, dan zijn plicht en de opdracht werd gegeven om, ingeval de N.V. Metro- Goldwyn-Mayer Filmmaatschappij te Amsterdam of een of meer aan haar verknochte personen en ondernemingen uitvoering zou (zouden) geven aan het plan tot het bouwen van een bioscooptheater te Amsterdam, zonder de daartoe vereischte toestem ming te hebben verzocht of verkregen aan de ledenvergadering onverwijld voorstellen te doen toekomen, strekkende tot het treffen van maat regelen, waarin statuten en reglementen voorzien. Wij mogen tenslotte niet nalaten te consta teeren, dat de vergadering van 12 Juli j.1. met de goedkeuring van het minimum-entreeprijzenregle- ment een belangrijk besluit heeft genomen. Het is verheugend, dat men met bijna algemeene stem men tot reglementeering van de minimum-entree- prijzen is overgegaan. Over het reglement als zoodanig hebben we in dit orgaan reeds meermalen geschreven. Er is bovendien terzake veel overleg gepleegd met de vertegenwoordigers van de afdeelingen, terwijl de uitvoerige gedachtenwisseling in de vergaderingen van 7 December 1936 en 12 Juli 1937, voor zoover nog noodig, verdere opheldering heeft gebracht en aan het reglement een considerans is toege voegd, welke aan duidelijkheid niets te wenschen overlaat. Er is een nadeel aan dit reglement verbonden, n.1, dit, dat eenigszins wordt ingegrepen in de in terne aangelegenheden van bij den Bond aange sloten bedrijven, iets, dat het Hoofdbestuur tot dan toe angstvallig had vermeden. Het Hoofdbestuur is dan ook noode tot het con- cipieeren van dit reglement overgegaan en wel, nadat hiertoe van de zijde der leden ernstige aan drang was uitgeoefend. Het zal echter aan de leden duidelijk geworden zijn. dat het Hoofdbestuur opzettelijk vermeden heeft zich meer te bemoeien met de interne bedrijfs- aangelegenheden der leden dan hoogst noodzake lijk was. Vandaar dat het reglement zich slechts beperkt tot vaststelling van een minimum-entree- prijs. Wanneer door dit reglement bereikt wordt, dat aan een verderen neergang van den entreeprijs paal en perk wordt gesteld en het niet langer mo gelijk is, dat de inkomsten, ondanks een groeien de belangstelling voor de film, voortdurend ver minderen, dan is ons doel bereikt en zal het in de vergadering van 12 Juli 1937 genomen besluit een zegen blijken te zijn voor ons bedrijf. Conform artikel 27 der Statuten noodigt het Hoofdbestuur de leden uit tot bijwoning van een, overeenkomstig artikel 42 der Statuten, op 12 Juli j.1. verdaagde van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, te hou den op Maandag, 2 Augustus a.s., des middags om half twee in een der zalen van Hotel Kras- napolsky, te Amsterdam. AGENDA 1. Opening en voorstel tot goedkeuring van de notulen der op 12 Juli 1937 gehouden buiten gewone ledenvergadering. 2. Benoeming van een commissie tot het nazien der notulen van deze buitengewone ledenver gadering, 3. Mededeelingen. 4. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van de Statuten van den Nederlandschen Bio scoop-Bond overeenkomstig het concept van het Hoofdbestuur (met amendementen). 5. Voorstel tot bekrachtiging van een besluit van het Hoofdbestuur om wegens de verhooging der vermakelijkheidsbelasting in de gemeente Zaltbommel de eenige ter plaatse gevestigde bioscoop gesloten te houden en de daaraan ver bonden kosten te bestrijden uit de Weerstands- kas. 6. Rondvraag en sluiting. Namens het Hoofdbestuur, C. S. ROEM, waarnemend Voorzitter. M. P. M. Vermin, Secretaris.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 5