brachte stemmen verkregen wordt, te doen behan delen door de Algemeene Ledenvergadering, door bet Hoofdbestuur met klem wordt ontraden. Hierdoor zou een bevoegdheid van den Leden raad aan de Algemeene vergadering worden gede legeerd, hetgeen in strijd zou zijn het met het sy steem van de nieuwe statuten, waardoor immers een weloverwogen splitsing wordt gebracht in de taken van Algemeene Ledenvergadering en Leden raad. De heer Boekraad deelt hierop mede, dat het amendement van de Afdeeling Het Zuiden is inge trokken. Artikel 32 wordt eveneens goedgekeurd, nadat de amendementen op dit artikel zijn ingetrokken, behoudens een tweetal amendementen van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders en de Afdeeling Amsterdam, welke door het Hoofdbestuur zijn overgenomen. Eveneens wordt goedgekeurd artikel 33, nadat de amendementen op dit artikel van de Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders en van de Metro zijn overgenomen. Bij artikel 35 komt in behandeling een amende ment van de Metro, beoogende, dat Statutenwijzi ging slechts kan geschieden, nadat de Ledenraad aan eenig daartoe strekkend voorstel zijn goed keuring heeft gehecht. De Bondsdirecteur zegt, dat het Hoofd bestuur aanneming van dit amendement ernstig ontraadt. Evenals het inmiddels ingetrokken amen dement van de afd. ,,Het Zuiden" op art. 32 is ook het amendement van de Metro op art. 35 in strijd met het systeem van den Ledenraad, welke in zekere gevallen de algemeene Ledenvergadering vervangt en in die gevallen de geheele rechtsbe voegdheid der algemeene Ledenvergadering over neemt, zoodat zij niet tevens als een eerste instan tie van de algemeene Ledenvergadering kan fun- geeren. De Bonsaangelegenheden, waartoe ook de Statuten worden gerekend, behooren tot het domein van de algemeene vergadering. De heer Strengholt is van meening, dat, indien men een algeheele evenredige vertegen woordiging wil doorvoeren, men daarop niet uit zonderingen moet gaan maken door belangrijke beslissingen voor een deel over te laten aan de algemeene ledenvergadering, in welk geval men altijd onderworpen blijft aan een numerieke meer derheid. Na eenige discussie wordt het amendement van de Metro in stemming gebracht en met bijna alge meene stemmen verworpen. Het concept-gewijzigde Staten wordt met na genoeg algemeene stemmen goedgekeurd. De heer D. van den Berg, Voorzitter van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, vestigt hier na de aandacht op de groote belangrijkheid van het zoo juist genomen besluit. Daardoor is de vol ledige gelijkberechtiging van de twee groepen in den Bond een feit geworden en spreker hoopt, dat zulks tot groot voordeel mag strekken van organisatie en bedrijf. Nadat de Voorzitter de vergadering dank heeft gebracht voor de vlotte wijze, waarop zij deze Statuten-wijziging heeft behandeld en zijn erkentelijkheid heeft betuigd aan den Directeur en diens medewerkers, alsook aan den rechtskundi gen adviseur voor het vele werk, dat in verband met deze wijziging van Statuten is moeten wor den verricht, sluit hij omstreeks half zeven de ver gadering. OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBRUARI Aan de commanditaire vennootschap „Ideaal- film-Laboratorium" te Den Haag (K. van Riet- Paap) is door het Hoofdbestuur toestemming ver leend tot het omzetten van de Commanditaire Vennootschap in een NV. In zijn laatstelijk gehouden vergadering heeft het Hoofdbestuur overeenkomstig het bepaalde in het overgangsbesluit van 1 Februari 1937 aan de NV. Oisterwijksche Radio Centrale te Oisterwijk toestemming verleend tot het exploiteeren eener permanente bioscoop in het gebouw van den Ka tholieken Kunstkring aldaar. Aan de Gebrs. K. en E. Hirschberg is overeen komstig het Overgangsbesluit door het Hoofdbe stuur toestemming verleend tot het overnemen van de exploitatie van het Capitol Theater te Den Haag. WIJZIGING LIDMAATSCHAPPEN. Tot leider van de Bioscoop ,,De Buitensocieteit" is mede benoemd de heer Windemuller, Bloe mendalstraat, Zwolle. Als leider van de drie bioscopen der NV. Ver- eenigde Nederlandsche Bioscopen te Leeuwarden zal voortaan mede optreden de heer H. Zon dervan. Als directrice van de NV. Cinema Royal te Amsterdam zal optreden de NV. ,,Ambiowaar van directeur is de heer G. van Laeken. OPZEGGING DONATEURSCHAP. De NV. Ciriona te Amsterdam heeft in ver band met een reorganisatie harer onderneming, medegedeeld, dat zij van het donateurschap ver vallen wenscht te worden verklaard. De NV. Ciriona is dientengevolge van de donateurslijst afgevoerd. BIOSCOOPRECLAME-EXPLOITANTEN Bij Koninklijk Besluit van 26 Juni 1937 zijn goedgekeurd de Statuten van de Vereeniging „Nederlandsche Vereeniging van Bioscooprecla me-Exploitanten, gevestigd te Amsterdam. 8

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 10