INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 10 eischeres slechts heeft toegezegd, dat de derde Shirley Temple-film niet te 's-Gravenhage in roulatie zou worden gebracht en dat zij nimmer kan hebben toegezegd, dat zij de film voor geheel Nederland uit de circulatie zou nemen, daar zij op grond van bestaande contracten gedwongen zou kunnen worden deze film in verschillende plaatsen te laten vertoonen; dat gedaagde zich tot het doen zenden van som maties door de Filmhuurschuld-Commissie aan eischeres ge rechtigd achtte, zoowel op grond van de accocrdverklaring van eischeres met het niet-leveren van de derde Shirley Temple-film als op grond van de opgegeven inzetdata voor de twee nog van het contract tusschen partijen openstaande films; dat wat de schadevergoeding betreft, gedaagde zich op het standpunt stelt, dat er van schade geen sprake kan zijn, doch dat integendeel eischeres met de vertooning van de derde Shirley Temple-film, die niet aan de verwachtingen heeft beantwoord, een verlies zou hebben geleden; dat vaststaat, gelijk ook door gedaagde is erkend, dat bij het aangaan van de overeenkomst tusschen partijen op of omstreeks 15 Juli 1935 aan eischeres in het vooruitzicht is gesteld, dat haar drie films, waarvan de hoofdrol zou wor den vervuld door de actrice Shirley Temple, zouden worden geleverd en dat tevens vaststaat, dat gedaagde slechts twee van deze films aan eischeres heeft geleverd; dat de Commissie van oordeel is, dat gedaagde gegronde redenen had om deze film niet aan eischeres te leveren en dat eischeres aanvankelijk de gegrondheid dezer redenen heeft toegegeven; dat uit het vorenstaande volgt, dat de vordering van eischeres tot schadevergoeding van eiken redelijken grond ontbloot is, maar tevens, dat gedaagde van eischeres niet kan verlangen, dat deze in plaats van de niet geleverde Shirley Temple-film een andere film afneemt en daarvoor filmhuur betaalt; dat eischeres van de 10 gecontracteerde films er 8 heelt afgenomen, terwijl de 9e film, zijnde de derde Shirley Tem ple-film niet geleverd is, zoodat eischeres in gebreke is ge bleven vóór den einddatum van de overeenkomst, zijnde 1 Januari 1936, de 10e film af te nemen en derhalve gehou den is het voor deze film overeengekomen filmhuurbedrag (inclusief de kosten van de reclame) aan gedaagde te be talen; dat aan eischeres haar centra gedaagde ingestelde vor dering tot schadevergoeding moet worden ontzegd; dat van het door eischeres bij den Nederlandschen Bio scoop-Bond gedeponeerd bedrag van faan gedaagde moet worden uitbetaald, als zijnde filmhuur voor de voren bedoelde ÏOe film van het contract en dat het restant van het gedeponeerd bedrag, zijnde aan eischeres moet worden gerestitueerd; dat in aanmerking nemende, dat de vordering van eischeres in hoofdzaak (het door gedaagde onrechtmatig opeischen van filmhuur voor de film, welke zij als „remplacante" voor de derde Shirley Temple-film wilde leveren) gegrond moet worden geacht, gedaagde moet werden veroordeeld in de geschilkosten. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 15 October e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum waarop in schrijving ver zocht is 25 Aug. 1937 25 25 25 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten De dans naar het geluk Wanneer bent U jarig? Corruptie! De pionier van Kentucky R.K.O. Radio 25 Aug. 25 25 13 Sept. 13 16 16 20 20 21 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 22 25 27 27 27 1937 Een jongen van stavast Meneer wikt, Mevrouw be schikt Adieu Parijs! Een avontuur in Barcelona De gepantserde auto Zijn laatste model Zijn tweede vrouw Heilige banden Artistenpension 2) Van 's morgens 8 tot mid dernacht Tarantella Een dag op de renbaan Wie z'n kind is dat? Liefde voor dag en dauw Saratoga De weg terug Dracula's dochter Zij is gevaarlijk Meisje overboord De bruid met vacantie Toen het liefde werd Top of the town De nachtsleutel Zoo goed als getrouwd O, Dokter Vleugels boven Honolulu De man in het blauw De gepantserde wagen Modelliefde Arabische machten Het spoorwegmysterie Sabotage in de wolken Levensgevaarlijk Amor aan het werk! Je kan niet alles hebben Heidi Studentenstreken Mijnheer Nichelby in sta king In oud Chicago Brood, boter en rhythme De reuzenzwaai Rebecca of Sunnybrook farm Carrière in C. Majeure Suez De manesteek Ontvoerd Shanghai, de heksenketel Tarzans wraak Vrouwen met vleugels Mr. Moto in gevaar Charlie Chan in Monte Carlo Charlie Chan aan de Nijl De valstrik van Mr. Moto Riviera Het meisje uit de bergen Hij was haar man Zes meisjes van de- Follies Chantage Sensatiepers De opzienbarende diaman- tenroof De krijgslist van het roode Opperhoofd De dubbelganger De valsche erfgenaam Avonturen in Chinatown R.K.O. Radio Fox Melior K.SA. I.F.A. Warner Metro Lïniv. Film Book. Fox Meteor Oostra T) Hiervoor vervalt de titel ,,That Girl from Paris" Hiervoor vervalt de titel „Pension Filoda

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 12