AAN DE LEDEN! grondslag hebben gevormd voor artikel 28 a en b der nieuwe Statuten, n.1. de algemeene belangen en de waardigheid van het Nederlandsche film en bioscoopbedrijf en de goede naam van den Bond, en de bedrijfsbelangen van de gezamenlijke leden of van een of meer bedrijfs-, plaatselijke- of regionale groepen van leden. Van deze beslissingen van het Hoofdbestuur staat hooger beroep open bij den Ledenraad, even als van de beslissingen van het Hoofdbestuur met betrekking tot aanvragen voor het gaan exploi- teeren resp. nieuw gaan exploiteeren van film fabrieken en bedrijfstakken daarvan, filmproduc tiezaken en filmverhuurkantoren. De mogelijkheid van beroep op den Ledenraad waarborgt een zoo groot mogelijke rechtszekerheid. Het Reglement voor de permanente- en reizen de Bioscopen bevat gedetailleerde bepalingen voor hetgeen moet geschieden, wanneer een rechtheb bende op een gebouw, waarin een permanente bio scoop is gevestigd, onredelijke eischen blijft stellen aan den exploitant van die bioscoop. Deze bepa lingen beoogen te voorkomen, dat een rechtheb bende op zulk een gebouw den exploitant door het stellen van onvervulbare eischen dupeert. Aan den anderen kant is ervoor gezorgd, dat bij de te volgen procedure de rechtszekerheid voor den rechthebbende op het gebouw zoo groot mogelijk blijft. Wanneer er n.1. tusschen den rechthebbende en den exploitant een geschil ontstaat over de vraag, of het vorenbedoeld geval zich voordoet, dan kan dit geschil worden onderworpen aan drie scheidslieden, waarvan beide partijen er één be noemen, terwijl de derde wordt aangewezen door den Voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam. Er moge hier voorts nog de aandacht op geves tigd worden, dat aan een bestaand lid kan wor den toegestaan om een permanente bioscoop nieuw te gaan exploiteeren, ook wanneer de exploitatie van zijn bioscoop onmogelijk wordt door omstan digheden, die onafhankelijk zijn van zijn wil, als b.v. ontvolking van de buurt, waarin die bioscoop is gelegen, verandering in de bestemming van het gebouw, waarin die bioscoop geëxploiteerd wordt, enz. In al deze nieuwe reglementen heeft het Hoofd bestuur nadrukkelijk willen laten uitkomen, dat onder het gaan exploiteeren van een zaak mede verstaan wordt het oprichten van een nieuw be drijf of een nieuwe zaak en voorts al datgene, waardoor de feitelijke zeggenschap in handen overgaat van een of meer anderen dan van hen, die de zeggenschap hadden in het oorspronkelijk bedrijf of de oorspronkelijke zaak. Teneinde de bestudeering van deze concepten aan de leden te vergemakkelijken, is dezer dagen een exemplaar van de gewijzigde Statuten, zooals die zijn vastgesteld in de ledenvergadering van 2 Augustus j.1., aan alle leden toegezonden. Conform de artikelen 26 en 27 der Statuten noodigt het Hoofdbestuur de leden uit tot bijwo ning van een BUITENGEWONE LEDENVERGADERING van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, op Maandag, 8 November a.s., des middags om 2 uur, in één der zalen van Hotel Krasnapolsky te Am sterdam. Agenda: 1Opening en voorstel tot goedkeuring van de notulen der op 2 Augustus 1937 gehouden bui tengewone ledenvergadering. 2. Benoeming van een Commissie tot het nazien der notulen van deze buitengewone ledenver gadering, 3. Mededeelingen. 4. Verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer I. Cohen Barnstijn te Utrecht. Inge volge het bepaalde in artikel 14 der Statuten moet de candidaat zijn eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een bioscooptheater en mag hij geen filmverhuurbedrijf exploiteeren. Can- didaatstellingen, welke voorzien moeten zijn van de handteekeningen van ten minste 11 leden van den Bond, moeten overeenkomstig het bepaalde in artikel 12 van het Algemeen Reglement vóór of uiterlijk op 23 October a.s, bij het Bondsbureau worden ingediend. 5. Voorstel van het Hoofdbestuur om met het oog op de te voeren landelijke actie voor ver laging der vermakelijkheids- en personeele be lasting voor de bioscopen: a. aan den accountant van den Bond opdracht te geven tot het verzamelen van gedetail leerde gegevens aangaande de inkomsten, uitgaven en exploitatie-uitkomsten der Ne derlandsche bioscopen over het jaar 1936 en daarover rapport aan het Hoofdbestuur uit te brengen; b. aan het Hoofdbestuur voor de kosten van dit accountantsonderzoek een crediet van

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 6