EEN BEROEP OP MEDEWERKING ALLER In zijn met warmte uitgesproken radio-rede heeft de Minister van Sociale Zaken, Zijne Ex cellentie Prof. Mr. C. P. M. Romme, eenige weken geleden het Nederlandsche volk opgeroepen tot het geven van steun aan het klee ding-, schoeisel- en dekkingfonds, in het leven geroepen met het oog op een voor den winter noodzakelijk geworden aanvulling van den steun ten behoeve van de werklooze arbeiders en hun gezinnen. Daartoe zal vóór 14 November a.s. voor één maal in alle daarvoor in aanmerking komende ge meenten in ons land een groote actie worden gevoerd. Tot de verschillende propaganda-middelen, waarvan de Regeering zich bij deze actie bedient, behoort ook de vertooning van een film. Zijne Excellentie de Minister van Sociale Zaken heeft daartoe een beroep gedaan, zoowel op het Hoofdbestuur van den Nederland- schen Bioscoop-Bond, als op het Bestuur van de Vereeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten. Het Hoofdbestuur, zoowel als het Bestuur van genoemde vereeniging hebben gemeend aanstonds aan den dringenden oproep van den Minister ge hoor te moeten geven. Hoewel het kort dag is heeft reeds een van de Nederlandsche filmfabrikanten geheel belangeloos de vervaardiging van het benoodigde propaganda- filmpje ter hand genomen. Bovendien heeft een van de bioscoopreclame-exploitanten zich bereid ver klaard voor de distributie van de filmcopieën zorg te dragen. Thans is het woord aan de Nederlandsche Bio scoopexploitanten. Het Hoofdbestuur roept hen allen op, krachtig aan het welslagen van de vorengenoemde actie mede te werken en wel door het betreffend pro- paganda-filmpje in hun programma gedurende de dagen van voorbereiding tijdens iedere voorstelling te vertoonen. Wij mogen ons niet in edelmoedigheid laten overtreffen» Indertijd hebben wij den Minister van Sociale Zaken spontaan 10.000.ter hand gesteld ten behoeve van het Nederlandsche Crisis Fonds, zulks ter leniging van den door de werkloosheid veroorzaakten nood. Ook door de beschikbaarstel ling van onze films en bioscopen hebben wij jaren lang in belangrijke mate deelgenomen aan het cul- tureele- en ontspanningswerk ten behoeve van de werkloozen. Thans wordt voor éénmaal onze medewerking gevraagd om met het oog op de in te voeren jong ste regeeringsmaatregelen in bestaande behoeften te voorzien. Laat, overeenkomstig den wensch van den Mi nister, dankbaarheid de drijfveer en intentie mogen zijn bij de beoefening van de ingeroepen welda digheid, dankbaarheid na voorbije of nimmer onder vonden geldelijke zorg met betrekking tot de eerste bestaansbehoeften. Het Hoofdbestuur vertrouwt ten volle, dat, zoodra de dagen van voorbereiding van de voorgenomen actie zijn aangebroken, in allebio scopen in Nederland het propagan- da-filmpje ter ondersteuning van deze actie, zal worden vertoond. ENTREE-PRIJZENREGLEMENTEERING IN OOSTENRIJK Een van de meest bekende bioscopen in Wee- nen, welke door een buitenlandsche productie maatschappij geëxploiteerd wordt, had onlangs in de plaats van de gebruikelijke progressie in den entreeprijs drie entreeprijzen ingevoerd. Deze wijziging in de prijzenpolitiek had aan stonds een ingrijpen van de organisatie van het bioscoopbedrijf aldaar tengevolge. Het scheidsge- recht, dat de kwestie te behandelen kreeg, heeft thans beslist, dat de betreffende bioscoop volgens de geldende prijzen-overeenkomst wederom haar oorspronkelijke progressie, d.i. de progressie, die gold voor 9 September j.1., in den entreeprijs moet invoeren. De handelwijze van de onderhavige bioscoop werd aangemerkt als een vergrijp tegen de gel dende Prijzen-Overeenkomst, waarin uitdrukkelijk bepaald is, dat de zitplaatsenindeeling in verband met de prijzen-progressie gelijk behoort te blijven aan die, welke in September 1931 gold en dat het maximum aantal plaatsen, waarvoor de minimum entreeprijs mag gelden, slechts vier plaatsenrijen mag omvatten.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 8