verrassend, omdat hij daaromtrent geen overleg heeft gepleegd met zijn afdeelingsbestuur. Het ge wijzigd voorstel vertegenwoordigt volgens spreker slechts de opvatting van den heer Peereboom. Nadat het amendement van den heer Peereboom voldoende ondersteund is, wordt het door den Voorzitter in behandeling gebracht. De Bondsdirecteur doet hierop voorlezing van het schrijven van het bestuur der Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders, waarin dit bestuur aan het Hoofdbestuur verzoekt om de concepten van de nieuwe reglementen, die in de te houden Ledenver gadering aan de orde zijn gesteld, niet te behan delen, behoudens het concept-Algemeen Regle ment en het concept-Arbitrage Reglement. Het afdeelingsbestuur geeft n.1. als zijn meening te kennen, dat er de voorkeur aan gegeven moet wor den het Overgangsbesluit van 1 Februari 1937 te continueeren en met de behandeling van de con- cept-bedrijfsreglementen te wachten, totdat de Ledenraad in functie zal zijn getreden en zich daar over zal hebben uitgesproken. Spreker deelt mede, dat het Hoofdbestuur aan het verzoek van de Be drijfsafdeeling Filmverhuurders, dat ondersteund is door de Afdeeling Amsterdam, gevolg heeft ge geven en in de plaats van het voorstel tot vaststel ling van de betreffende concept-reglementen het onderhavig voorstel bij de vergadering heeft inge diend. De heer Mr. Dijkstra (Amsterdam) betoogt, dat het woord „daarover" blijkens dezen brief uitslui tend betrekking heeft op de behandeling van de concept-bedrijfsreglementen en niet op die van het Overgangsbesluit. De heer Van Biene wijst er op, dat de Leden raad zich zal hebben te beraden zoowel over het Overgangsbesluit als over de eventueele verdere reglementen. Spreker verwondert er zich over, dat er bestuursleden zijn, die het amendement van den heer Peereboom hebben ondersteund. De heer Du Mée (Amsterdam) zegt, dat het behandelen van de bedrijfsreglementen in deze vergadering monnikenwerk zou zijn, aangezien de Ledenraad zich over deze reglementen moet uit spreken. De heer Strengholt memoreert hetgeen in de be treffende ledenvergadering van de Bedrijfsafdee ling Filmverhuurders is verhandeld. Het verzoek dezer afdeeling aan het Hoofdbestuur om het Overgangsbesluit te continueeren, is slechts ge daan in dezen vorm, dat dit besluit zou worden gecontinueerd tot de Ledenraad zich over de be drijfsreglementen zou hebben uitgesproken, en niet over het Overgangsbesluit. Het amendement van den heer Peereboom komt hierop neer, dat de be doeling van het verzoek van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders in het voorstel beter tot uitdruk king wordt gebracht, terwijl de tijd, waarin de Ledenraad zich zal hebben uit te spreken over de in te dienen bedrijfsreglementen, wordt gelimi teerd. De heer Van Biene acht een limiteering onmo gelijk, omdat, nadat de goedkeuring van de Sta tuten is afgekomen, eerst een nieuw Hoofdbestuur moet worden gekozen, waarna eveneens de afdee- lingsbesturen moeten aftreden en eerst de nieuwe afdeelingsbesturen moeten zijn gekozen om den Ledenraad te kunnen samenstellen. Dit alles kan onmogelijk aan een termijn gebonden worden. De Ledenraad zal zich zoowel over het Overgangs besluit als over de bedrijfsreglementen hebben uit te spreken. Op zijn beslissing hebben wij niet vooruit te loopen. Het is best mogelijk, dat de Ledenraad noch de reglementen noch het Over gangsbesluit noodig acht. De Voorzitter is van meening, dat door het stel len van een limiet afbreuk wordt gedaan aan het vertrouwen, waarop hij meent recht te hebben. De destijds door hem gedane belofte, dat aan de film verhuurders in het wetgevende lichaam kwalita tieve gelijkheid zou worden gegeven, is door spre ker stipt nagekomen. Hij kan niet inzien, welke reden er zou zijn, dat ook in de naaste toekomst deze belofte niet verder zou worden nagekomen. Spreker zal een termijn te allen tijde van de hand wijzen. De heer Peereboom repliceert. Spreker is bereid het amendement te splitsen. De heer Van Biene verduidelijkt nader, dat het verzoek van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders de bedoeling heeft gehad het Overgangsbesluit automatisch te doen vervallen, wanneer de concept- bedrijfsreglementen door den Ledenraad zijn be handeld. Na uitvoerige discussie en nadat de Voorzitter nader verduidelijkt heeft, dat het Overgangs besluit komt te vervallen, zoodra de Ledenraad ten aanzien van de bij dezen raad in te dienen concept- bedrijfsreglementen een beslissing heeft genomen, trekt de heer Peereboom zijn amendement in. Het voorstel van het Hoofdbestuur wordt alsdan met algemeene stemmen aangenomen. Met een woord van dank heeft de voorzitter de vergadering hierna gesloten. WIJZIGINGEN NAAM- EN ADRESLIJST Pag. 25 Schrappen: Americain Bioscoop, Lekker- kerk. Pag. 29 Schrappen: Americain Bioscoop, Schoon hoven. Pag. 38 Schrappen: Reisbioscoop F. J. de Rijk, Uithoorn. Pag. 39 International Film is thans gevestigd: Keizersgracht 381, Amsterdam. Pag. 46 Schrappen: Drukkerij Hermes N.V., Ein- hoven.

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 11