BUITENGEWONE LEDENVERGADERING VAN 8 NOVEMBER J.L Op Maandag, 8 November j.1. zijn de leden van den Bond in vrij grooten getale in Hotel Kras- napolsky te Amsterdam bijeen gekomen tot het houden eener buitengewone vergadering. In zijn openingswoord herinnerde de Voorzitter, de heer D. Hamburger eraan, dat blijkens het af- deelingsverslag van de Tweede Kamer eenige leden dier Kamer gemeend hebben de aandacht van de Regeering te moeten vestigen op de z.g. machtspositie, welke de Bioscoop-Bond zou inne men. Spreker wees daarbij op het verband, dat aanwezig moet worden geacht tusschen de laster campagne, welke van zeer bepaalde zijde tegen den Nederlandschen Bioscoop-Bond wordt ge voerd en bedoelde uitlatingen van eenige leden der Kamer. Blijkbaar is hier gedoeld op hetgeen zich onlangs in het plaatsje Tegelen heeft voorgedaan. Een bepaalde krant heeft dit geval uitgebuit om een hetze tegen den Bond te kunnen voeren. Spre ker verwonderde zich er over, dat de Kamerleden in kwestie in stede van, zooals te doen gebruike lijk een zakelijke critiek te geven, zich door deze hetze hebben laten beïnvloeden, althans duidelijk blijk hebben gegeven, dat zij zich hebben laten voorlichten, zonder kennis te nemen van den wer- kelijken gang van zaken. Hij refereerde zich in dit verband aan de uiteenzetting in het Officieel Orgaan van 1 November j.1., welke hij geheel on derstreepte. Hij verklaarde, dat het Hoofdbestuur, indien zulks gewenscht mocht worden geacht, niet zou aarzelen de Regeering volledige inlichtingen te verstrekken. De vergadering betuigt hierop haar instemming met de verklaring van den Voorzitter. De heer Mullens (Den Haag) constateert met groot genoegen, dat de heer Hamburger, wederom gezond en wel teruggekeerd, voor het eerst sedert zijn ziekte in staat is de ledenvergadering te pre- sideeren. Spreker heet den heer Hamburger har telijk welkom en zich tot tolk makend van alle aan wezigen wenscht hij den heer Hamburger onder luid applaus met een stevigen handdruk geluk met zijn herstel. De notulen van de op 2 Augustus 1937 gehou den buitengewone ledenvergadering worden on gewijzigd goedgekeurd. Tot leden van de Commissie tot het nazien der Notulen van deze buitengewone ledenvergadering worden benoemd de heeren: J. v. Bommel, P. Bur- bach, A. Gelder en Ch. Peereboom, alsmede de Bondsvoorzitter. In de plaats van den heer I. Cohen Barnstijn te. Utrecht, die om gezondheidsredenen was afgetre den, werd bij acclamatie tot lid van het Hoofdbe stuur gekozen de heer S. J. Kinsbergen, directeur van de NV. Metec te 's-Gravenhage. Aan de orde is hierna een voorstel van het Hoofdbestuur om met het oog op de te voeren lan delijke actie voor verlaging der personeele en ver. makelijkheidsbelasting voor de bioscopen: a. aan den accountant van den Bond opdracht te geven tot het verzamelen van gedetailleerde gegevens aangaande de inkomsten, de uitgaven en exploitatie-uitkomsten der Nederlandsche bio scopen over het jaar 1936 en daarover rapport aan het Hoofdbestuur uit te brengen; b. aan het Hoofdbestuur voor de kosten van dit accountantsonderzoek een crediet van ten hoogste 4750.te verleenen en in de dekking daarvan te voorzien bij de begrooting voor het jaar 1938; c. op grond van-artikel 31 der Statuten te be sluiten, dat alle daarvoor in aanmerking komende leden verplicht zijn aan den accountant van den Bond gedetailleerd opgave te doen van hun ont vangsten, uitgaven en exploitatie-uitkomsten over 1936 en hem daartoe inzage te verleenen van hun boeken en andere terzake dienende bescheiden. De heer A. Alter (Den Haag) vraagt nadere opheldering ten aanzien van punt a. Spreker wenscht te weten of het de bedoeling is, dat de Bondsaccountant de betreffende gegevens groeps gewijze verzamelt. De Voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Alter vraagt of de zaken, die zelf over een erkend accountant beschikken, kunnen vol staan met het verstrekken van gegevens aan den Bondsaccountant door middel van hun eigen accountant. De Voorzitter zet uiteen, dat het slechts de be doeling is met het oog op de te voeren actie over behoorlijke gegevens te beschikken. Men wenscht niet kennis te nemen van détails of van afzonder lijke gegevens van verschillende ondernemingen. Het Hoofdbestuur verlangt in geen enkel opzicht inzage van interne bedrijfsbescheiden. Spreker meent te mogen aannemen, dat de Minister, aan wien het rapport zal worden aangeboden, dit met belangstelling tegemoet zal zien. Aan de leden zullen worden gevraagd gegevens over de grond-, straat-, personeele-, vermakelijk- heidsbelasting en precario-rechten, alsook over de kosten van het electriciteitsverbruik, over de loo- nen en salarissen, de huren, de hypotheken, de filmhuren en verdere onkosten, als reclame, druk werk, etc. en tenslotte betreffende de ontvangsten en het geïnvesteerd kapitaal. De ondernemingen, die over een accountant be schikken, kunnen vanzelfsprekend de gegevens aan den Bondsaccountant verstrekken via hun eigen accountant. Met de delicate zijde van het onderzoek zal in alle opzichten rekening worden gehouden. De hoofdzaak is, dat het Hoofdbestuur t.z.t. de beschikking heeft over een gedocumen teerd rapport. De Bondsdirecteur, de heer A. de Hoop, wijst

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 7