erop, dat uit het bedrag, waarop het onderzoek is begroot, reeds blijkt, dat rekening is gehouden met het feit, dat een groot aantal zaken over een accountant beschikt. Er blijven echter nog altijd een aantal kleinere zaken over, ten aanzien waar van het onderzoek meer werk vereisrhf Nadat nog eenige leden over di_ stel het woord hebben gevoerd, wordt het me. gcmeene stemmen goedgekeurd. Met algemeene stemmen wordt voorts besloten tot wijziging van het Minimum-Prijzen-Reglement in dier voege, dat de vaststelling van het maximum aantal plaatsen, waarvoor de minimum-prijzen mo gen gelden, komt te vervallen, voor zoover het ochtend- en kindervoorstellingen betreft. Als ge volg van deze wijziging luidt artikel 4 Cc. als volgt: Vaststelling van het maximum-aantal plaatsen, waarvoor de vastgestelde minimumprijzen mogen gelden in elke gewone permanente bioscoop afzon derlijk en voor alle voorstellingen van reizende bioscopen, behoudens de onder C.b. 1 en 4 van dit artikel bedoelde voorstellingen van gewone per manente bioscopen; dit aantal kan worden uitge drukt in procenten van het totaal aantal plaatsen, maar mag nimmer meer bedragen dan 1/3 gedeelte van dat totaal-aantal". Aan de orde is vervolgens het voorstel tot wijzi ging van het Algemeen Reglement alsmede van het Arbitrage Reglement, overeenkomstig de door het Hoofdbestuur samengestelde concepten. De Bondsdirecteur deelt mede, dat op art. 1 A.c. van de N.V. Metro-Goldwyn-Mayer Film Mij. en van de Internationale Film Agentuur, beide te Am sterdam, amendementen binnen zijn gekomen om de woorden ,,en alle verdere gegevens worden verstrekt, die door het Hoofdbestuur worden ver langd" te doen vervallen, alsmede een amende ment van de Metro om art. 1 C te doen luiden als volgt: Onder „leiders" als bedoeld onder a en b worden verstaan: De eigenaars en mede-eigenaars van de zaak van het betreffend lid, voor zoover dit is een maatschap of vennootschap onder firma of een individueele persoon, en de bestuurders, commissarissen daaronder begrepen, voor zoover het betreft rechtspersoonlijkheid bezittende ven nootschappen, vereenigingen of stichtingen", en van de Ifa, om art. 1 C te doen luiden als volgt: „Onder leiders, als bedoeld sub a en b worden verstaan zij, die de bevoegdheid hebben door hun handteekening het lid jegens derden te verbinden en die van deze bevoegdheid regelmatig gebruik maken". Namens het Hoofdbestuur ontraadt spreker aan neming van bedoelde amendementen. De heer F. Strengholt (Amsterdam) verdedigt de amendementen van de Metro op grond, dat het Hoofdbestuur door de betreffende bepalingen van het Algemeen Reglement een te groote bevoegd heid krijgt. Spreker vraagt hoofdelijke stemming. De heer G. H. Witmondt (Amsterdam) verde digt de amendementen van de Ifa. Spreker herin nert er aan, dat het Hoofdbestuur in een vorige vergadering bij de behandeling van de Statuten bezwaar heeft gemaakt tegen vaststelling bij regle ment van de aanvraagformulieren voor het lid maatschap. Volgens de betreffende bepalingen van het Reglement kan het Hoofdbestur ten aanzien van de inlichtingen, welke het met het oog op de toelating tot het lidmaatschap wenscht, doen en laten wat het wil. Hiertegen heeft spreker ernstig bezwaar. De Bondsdirecteur wijst er op, dat bij de behan deling van de Statuten is gebleken, dat het niet mogelijk is den inhoud van de formulieren voor de toelating tot het lidmaatschap vast te stellen bij reglement, omdat in het maatschappelijk ver keer zich nu eenmaal zoovele factoren voordoen, dat zeker niet voor geruimen tijd valt te overzien, welke inlichtingen moeten en kunnen worden ge vraagd met betrekking tot de toelating van het lidmaatschap. Zou men zulks bij reglement vast leggen, dan loopt men de kans, dat dit reglement uitsluitend met het oog op de toelatingsformulie ren herhaaldelijk zou moeten worden gewijzigd. De heer Ch. van Biene (Amsterdam) begrijpt geenszins de bezwaren door voornoemde leden te berde gebracht. Het is toch in het belang van het bedrijf, dat het Hoofdbestuur met het nemen van maatregelen ten aanzien van de inlichtingen, welke het wenscht bij de aanvrage voor het lidmaatschap, zoover mogelijk kan gaan. Hieraan kan slechts de bedoeling voorzitten, dat wij tegen ongewenschte elementen worden beschermd. De amendementen op art. 1 A.c. worden hier op verworpen. Ten aanzien van de amendementen op art. 1 C verklaart de heer Strengholt, dat hij duidelijk wenscht te zien omschreven wat onder leiders wordt verstaan, Zooals dit in art. 1 C is omschre ven gaan de rechten, welke het Hoofdbestuur hier van de vergadering vraagt, boven de Nederland- sche Wet. De heer Witmondt verdedigt zijn amendement, omdat daardoor minstens een definitie wordt ge geven van het woord „leider". Zooals het betref fend artikel is geredigeerd is het te vaag. De heer Ch. Peereboom (Amsterdam) onder steunt het amendement van de Metro, mede met het oog op de constructie van hier te lande ge vestigde nederzettingen van buitenlandsche onder nemingen. De Bondsdirecteur zet uiteen, dat het geenszins de bedoeling is van het Hoofdbestuur het initiatief van de leden te breken. Het amendement van de Ifa gaat veel verder dan het Hoofdbestuur wil. Het gaat er slechts om, dat men moet kunnen aan- toonen, dat iemand bij voortduring in werkelijk heid de leiding heeft. Voor groote zaken levert deze bepaling nimmer eenige moeilijkheid op. Zij

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 8