OFFICIEEL ORGAAN TIEN PROCENT MÉÉR VAN DEN NEDERLANDSCHEN BIO SCOO P - BON D 1 Over eenige dagen gaat de groote Kerst-collecte ten bate van de Stichting Bio-Vacantieoord be ginnen. Het wordt dezen keer een collecte met verras singen Voor allen, die aan de collecte meedoen en dat zijn natuurlijk alle bioscoop-exploitanten in Nederland! heeft het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord een buitengewoon aardige atten tie bedacht, welke het werd ingegeven door de opvatting van vele kleine exploitanten, die meen den nimmer in aanmerking te kunnen komen voor het winnen van den wissel-beker. Het Bestuur heeft n.1, aan een Nederlandschen artist van erkende bekwaamheid opdracht gegeven een ets te vervaardigen van het zoo idyllisch ge legen en ook architectonisch zoo mooie Bio-Va cantieoord Russenduin te Bergen aan Zee. Van deze ets zal een reproductie worden ge schonken aan iederen bioscoop-exploitant in wiens theater bij de a.s. collecte zoowel als bij de in 1938 te houden Paaschcollecte 10 meer is inge zameld dan resp. bij de collecten in 1936 en 1937. Hierbij is slechts de restrictie gemaakt, dat de opbrengst van de coiiecte meer dan f 50.moet bedragen, een bedrag, dat blijkens de ervaring ook de allerkleinste bioscoop op zijn minst genomen kan inzamelen. Ieder zal ongetwijfeld hoogen prijs stellen op een dergelijk artistiek bezit, hetwelk niet alleen een waardevol' eereteeken is, doch ook voor hall of gang een sieraad zal zijn. Wij weten, dat ieder onzer van de a.s. feest dagen tracht: to make the best of it. Laat dat ook zoo zijn met de collecte voor het Bio-Vacantieoord. Laat de opbrengst dit keer zoo hoog mogelijk zijn! 10 méér! zij de leuze, waaronder onze lief- dadigheidstocht thans wordt ondernomen! 10 méér beteekent voor het Bio-Vacantieoord een belangrijke en zoo hoog noodige vermeerdering van inkomsten! 10 méér beteekent meer hulp, meer gezond heid, meer vreugde <;oor het arme kind! 10 méér beteekent grooter voldoening, grooter dankbaarheid! En het kan!! Het kan altijd, wanneer de organisatie van de collecte maar zoo doelmatig mogelijk is, wanneer er maar zoo veel mogelijk helpers zijn, wanneer er maar een behoorlijke en populaire propaganda wordt gevoerd, wanneer de collecte zelf zoo intensief mogelijk is! Laat deze Bio-Kerstcollecte zóó zijn, dat het Be stuur der Stichting zich genoodzaakt ziet zooveel' etsen uit te reiken als er bioscopen zijn. U hebt dan de Stichting in ruil voor al deze verrassingen de grootst mogelijke verrassing bereid! En wat het heerlijkst is: U zult in vereende kracht met het zoo mild gevend publiek te voor schijn tooveren een juichend kinderleger, zóó vol stralende gezondheid, zóó vol levenslust en dank baarheid, dat doorgestane armoede en ellende niet meer te herkennen, ja voor goed vergeten zijn!

Officieel Orgaan | 1937 | | pagina 3