AAN DE LEDEN! Ingevolge de artt. 26 en 27 van de Statuten roept het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond de leden op tot een Buitengewone Spoed-Ledenvergadering van den Bond, te hou den op Maandag 3 Januari 1938, des middags om half drie, in een der zalen van Hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Agenda. 1. Opening en voorstel tot goedkeuring van de notulen der op 8 November 1937 gehouden buitengewone ledenvergadering. 2. Benoeming van een commissie tot het nazien der notulen van deze buitengewone ledenver gadering. 3. Mededeelingen. 4. Voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van een Prijsbescherming-Reglement overeen komstig het concept van het Hoofdbestuur. (Voor de toelichting van dit voorstel wordt verwezen naar het artikel onder het hoofd „Het reductiestelsel afgeschaft" in het Offi cieel Orgaan van den Bond (no. 55) d.d. 16 November pag. 1, en de beschouwing onder het hoofd „Een Prijsbescherming-Reglement" in het orgaan (no. 57) d.d. 16 December j.1., pag. 2. 5. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Minimum-Prijzen-Reglement, vastge steld in de buitengewone ledenvergadering van 2 Augustus 1937 en gewijzigd in de bui tengewone ledenvergadering van 8 November j.1., n.1. om artikel 4. O b. 3 als volgt te doen luiden: 3. Middagvoorstellingen, waarbij afzon derlijke minimumprijzen voor kinderen tot den leeftijd van 14 jaar. (De toelichting op dit voorstel gelieve men elders in dit nummer aan te treffen.) 6. Voorstel van het Hoofdbestuur om met het oog op de herdenking van het twintig-jarig bestaan van den Nederlandschen Bioscoop- Bond aan het Hoofdbestuur een crediet te ver strekken van ten hoogste 6500.waarvan 5000.als eerste bijdrage zal worden be schikbaar gesteld aan de op te richten Stich ting „Steunfonds van den Nederlandschen Bioscoop-Bond", en in de dekking van deze uitgave te voorzien bij de begrooting voor het jaar 1938. (Een voorstel van het Hoofdbestuur tot op richting van deze Stichting zal aan de in 1938 te houden jaarvergadering ter goedkeuring worden voorgelegd). 7. Rondvraag en sluiting. Hoogachtend, Namens het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond, D, HAMBURGER Jr., Voorzitter. M. P. M. VERMIN, Secretaris. HET MINIMUM-PRIJZEN-REGLEMENT Zoodra bij de uitvoering van het Minimum-Prij zen-Reglement was gebleken, dat dit o.m. met be trekking tot de vaststelling van een maximum aantal plaatsen moeilijkheden opleverde voor spe ciale kindervoorstellingen, heeft het Hoofdbestuur deze moeilijkheden aanstonds onder de oogen ge zien, met het gevolg, dat het Minimum-Prijzen- Reglement in de ledenvergadering van 8 Novem ber j.1. zoodanig gewijzigd is, dat het mogelijk werd het aantal plaatsen, waarvoor de voor spe ciale kindervoorstellingen vastgestelde minimum- entreeprijzen mogen gelden, onbeperkt te doen zijn. Thans is bovendien gebleken, dat in vele ge meenten de gewoonte bestaat des Woensdags en des Zaterdags, wanneer het programma zich al thans daartoe leent, kinderen voor een lageren prijs dan volwassenen toe te laten. Men kan dit gebruik inderdaad niet rangschik ken onder de excessen ter bestrijding waarvan het Minimum-Prijzen-Reglement in het leven is geroe pen. Vandaar dat het Hoofdbestuur tot de over tuiging is gekomen, dat het mogelijk moet blijven in bepaalde gevallen kinderen voor een lageren entree-prijs dan volwassenen toe te laten. Het voorstel, dat in de buitengewone spoed- Ledenvergadering van Maandag 3 Januari 1938 in behandeling zal komen tot wijziging van art. 4 van het Minimum-Prijzen-Reglement, n.1. om art. 4 C b 3 als volgt te doen luiden: middagvoorstel lingen, waarbij afzonderlijke minimum-prijzen voor kinderen tot den leeftijd van 14 jaar, bedoelt der halve aan de ondervonden moeilijkheden tegemoet te komen. Wel dient er de aandacht op gevestigd te wor den, dat deze uitzondering op den gewonen en treeprijs uitsluitend zal worden toegestaan voor middagvoorstellingen. De afzonderlijke minimum prijzen voor voorstellingen, die speciaal voor kin deren min of meer geregeld op bepaalde dagen worden gegeven, blijven natuurlijk gehandhaafd. 8

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 10