OOK IN 1938 GEEN JEUGD VERBOD IN VENRAY Gelijk bekend heeft de Raad der gemeente Ven- ray op 11 Januari 1935 aan Burgemeester en Wet houders de bevoegdheid gegeven het ter plaatse bestaand jeugdverbod (art. 14 van de Algemeene Politieverordening en art. 5 der Bioscoopverorde ning) voor een proeftijd van 1 jaar buiten werking te stellen. Voor de jaren 1936 en 1937 is eenzelfde besluit genomen en thans bereikt ons wederom het be richt, dat de Raad van Venray in zijn vergade ring van 22 December j.1. de aan B. en W. ge geven bevoegdheid ook voor het volgende jaar heeft verlengd. Het betreffend besluit luidt als volgt: De Raad der gemeente Venray, overwegende: Ie. dat het in het algemeen belang is, dat de bioscoop in Venray blijve opengesteld; 2e. dat de Raad vertrouwt op den bioscoop exploitant te Venray, dat hij ook weer in 1938 films zal vertoonen, die in deze Gemeente toelaat baar geacht worden voor de betreffende leeftijds grenzen; besluit: aan Burgemeester en Wethouders de bevoegd heid te geven artikel 141 van de Algemeene Poli tieverordening Venray en artikel 5 der Bioscoop verordening ook wederom voor 1938 buiten wer king te stellen. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Per 31 December 1937 zijn van het lidmaatschap van den Bond vervallen verklaard: de heeren: C. J. en J. Ch. O. van Beek, eigenaren van „Inter national film", Keizersgracht 381, Amsterdam. BEËINDIGING DONATEURSCHAP Per 31 December 1937 is van het donateurschap van den Bond vervallen verklaard: de N.V. Kunstdrukkerij v.h. J. A. Luii Co., Looiersgracht 43, Amsterdam. OVERGANGSBESLUIT d.d. 1 FEBR. 1937 Het Hoofdbestuur heeft aan de N.V. Eindho- vensche Bioscoop Maatschappij, Vrijstraat 44 te Eindhoven, toestemming verleend, als bedoeld sub B van het z.g. Overgangsbesluit d.d. 1 Febru ari 1937, voor het gaan exploiteeren eener per manente bioscoop in het gebouw van den heer A. van den Burgt te Uden. Het Hoofdbestuur heeft aan de N.V. Algemeene Bioscoop Onderneming onder directie van Gebr. Miedema te Deventer toestemming verleend, als bedoeld sub. B. van het Overgangsbesluit, voor het gaan exploiteeren van het Luxor Theater te Doe- tinchem. Het Hoofdbestuur heeft ,aan den heer E. H. Brink, Havenstraatschewal 2c te Schoonhoven, de vereischte toestemming verleend, als bedoeld sub. B. van het Overgangsbesluit dd. 1 Februari 1937 en gewijzigd in de ledenvergadering van 8 No vember 1937, voor het gaan exploiteeren van de Americain Bioscoop te Schoonhoven en de Ameri- cain Bioscoop te Lekkerkerk, echter onder bepaal de voorwaarden. WIJZIGING LEDENLIJST Pag. 41 Haarlem: Filmverhuurkantoor „Amfil- min", thans gevestigd Muiderslotweg 153, Haarlem (N.), tel. 22909. SOMMATIEKOSTEN Het Hoofdbestuur heeft voor het jaar 1938 het aantal sommaties, als bedoeld,in den tweeden regel van artikel 13 der Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films van den Bond be paald op 10. Daaruit volgt dus, dat zij, aan wie na 1 Januari 1938 10 roode kaarten zijn gezonden, voor elke volgende kaart ,een bedrag van 50 cent aan de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders moeten betalen. INDUSTRIE E LE FILMS De Commissie inzake Cultureele Publiciteits films heeft in haar op 27 December j.1. gehouden vergadering in oogenschouw genomen een film, welke door den Nederlandschen vertegenwoor diger van een buitenlandsche kachel- en haarden- fabriek als documentaire film gratis ter vertooning aan verschillende bioscooptheaters in Nederland wordt aangeboden. De Commissie heeft als haar oordeel uitgesproken, dat bedoelde film als een reclame-film moet worden beschouwd, zoodat ver tooning ervan, althans voor wat betreft de thea ters, die de reclame op hun projectiedoek hebben verpacht, slechts kan geschieden via de reclame pachters. Uit dit geval blijkt weer eens, hoe voorzichtig men moet zijn met z.g. industrieele-, documentaire en soortgelijke films, die door buitenstaanders ter vertooning worden aangeboden. Wanneer dergelijke aanbiedingen aan de leden exploitanten worden gedaan, zullen zij er goed aan doen vooraf het oordeel te vragen der Commissie inzake Cultureele Publiciteits-films, opdat even- tueele moeilijkheden met de pachters der bioscoop reclame vermeden kunnen worden.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 11