MINIMUMPRIJZEN DEFINITIEF Behoudens voor de gemeenten Amsterdam, Rot terdam, Den Haag en 's-Hertogenbosch, waar eenige leden ingevolge artikel 11 van het Mini- mum-Prijzen-Reglement beroep hebben aangetee- kend bij het Hoofdbestuur, zullen de door de on derscheidene PC Colleges vastgestelde minimum prijzen ingaande Vrijdag 3 Juni voor alle biosco pen in Nederland definitief geworden zijn. Dit beteekent, dat afzonderlijke minimumprijzen zijn vastgesteld voor elke gewone permanente bio scoop, voor elk journaaltheater en voor alle voor stellingen van reizende bioscopen. Dit beteekent bovendien, dat deze afzonderlijke minimumprijzen gelden zoowel voor avondvoorstellingen als voor ochtend-, middag- en kindervoorstellingen, als mede voor de biljetten, die worden uitgereikt als vergoeding voor bewezen diensten. Het maximum aantal dezer biljetten is voorts vastgesteld, alsmede het maximum aantal plaatsen, waarvoor de vast gestelde minimumprijzen mogen gelden in elke ge wone permanente bioscoop afzonderlijk en voor alle voorstellingen van reizende bioscopen, welk maximum aantal nimmer meer mag bedragen, dan een derde van het totaal aantal. Eerst drie maanden nadat de vastgestelde minima definitief zijn geworden, zal op schriftelijk ver zoek, zoowel van een of meer permanente biosco pen in de betreffende gemeente, als van den Voor zitter en van den Vice-Voorzitter van het Hoofd bestuur aan de Prijzen-Commissie wijziging kun nen worden verzocht. Wijzigingen, voor dien tijd aangevraagd, zullen niet in behandeling kunnen worden genomen. Met nadruk wijzen wij erop, dat overtreding van eenig ingevolge dit Reglement genomen besluit of van eenig voorschrift van dit Reglement overeen komstig artikel 17 wordt beschouwd als een han deling in strijd èn met de algemeene belangen van het geheele Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf in met de speciale en plaatselijke belangen van de leden der betreffende plaatselijke of provinciale afdeelingen, zoodat daarop van toepassing zijn artikel 17 der Statuten en artikel 6 van het Uniform Reglement van den Bond. Als overtredingen worden mede aangemerkt alle handelingen, die de blijkbare bedoeling hebben de bepalingen van dit Reglement of eenig ingevolge dit Reglement genomen besluit te ontduiken, zulks met inachtneming van zoowel de strekking als de bewoordingen dier bepalingen en besluiten. Tot voor kort heeft het Hoofdbestuur, indien zich overtredingen hadden voorgedaan, zich er toe bepaald, de betrokkenen schriftelijk te waar schuwen. Verder wilde het Hoofdbestuur voorals nog niet gaan, omdat het de leden-exploitanten in de gelegenheid wilde stellen zich aan de practijk der onderhavige reglementen aan te passen. In zijn laatstelijk gehouden vergadering echter, heeft het Hoofdbestuur met betrekking tot een tweetal overtredingen voor het eerst artikel 17 der Statuten toegepast en aan de overtreders de straf van waarschuwing toegediend. Hieruit moge blijken, dat het Hoofdbestuur zeer groote ivaarde hecht aan een nauwgezette naleving van het Minimum-Prijzen-Reglement, temeer, daar de beteekenis en de zegenrijke werking van dit Reglement tezamen met het Prijsbescherming- Reglementhoe langer hoe meer aan den dag treedt. Van niemand zal thans nog kunnen worden ver ondersteld, dat hij niet met de practijk der Regle menten op de hoogte is, zoodat zij, die zich in de toekomst schuldig maken aan overtredingen, de kans loopen, dat van Hoofdbestuurswege sanctie- maatregelen, hetzij in den vorm van een waarschu wing, hetzij in den vorm van een geldboete, op hen worden toegepast. Men houde zich derhalve stiptelijk aan de door de P.C, Colleges vastgestelde minima. In gevallen van twijfel dient het Bondsbureau gaarne van voorlichting. TOELATING TOT HET LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is toegelaten de heer L. van Wersch, exploitant van de Witte Bioscoop te Simpelveld. TERUGGAVE WAARBORGSOM Aangezien de heer E. H. Brink, exploitant van de Americain bioscoop te Schoonhoven, van het lidmaatschap van den Bond vervallen zal worden verklaard, noodigt het Hoofdbestuur hen, die vor deringen op genoemden heer hebben, uit hiervan met vermelding van het bedrag der vordering, binnen 8 dagen na den datum dezer publicatie, schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbestuur, zulks met het oog op de liquidatie van den ge- storten waarborg.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 5