van het City Concern in de kosten van dit geding. De zaak heeft vervolgens op Woensdag 8 Juni j.1. in kort geding gediend voor den President der Arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage, Mr. A. S. Rueb. Daarbij heeft Mr, P. Heintz, te Amsterdam, de dagvaarding toegelicht, terwijl Jhr. Mr. H. de Ranitz te 's-Gravenhage namens gedaagde de stel lingen van Buma heeft bestreden. Op Maandag 13 Juni j.1. heeft de President der Haagsche Rechtbank uitspraak gedaan, waarbij de vordering van Buma tegen het City Concern is afgewezen, met zijn veroordeeling in de kosten. Naar het oordeel van den President kon de tegenpartij niet volstaan met hetgeen zij bij dag vaarding heeft gesteld, aangezien niet, althans onvoldoende, is betwist, dat tot het repertoire van Buma opk muziekwerken behooren, waarvan de muziekauteurs ook het z.g. uitvoeringsrecht aan de makers van de betreffende geluidsfilms hebben overgedragen. In verband hiermede was de ge volgtrekking uit de stelling welke tot het reper toire van Buma behooren", n.1. „waarvoor dus toestemming van Buma noodig is", volgens den President niet gerechtvaardigd. Weliswaar had de tegenpartij bij pleidooi twee inbreuken genoemd, waarbij van een dergelijke overdracht geen sprake was, maar dit kon bedoeld gemis in de dagvaarding niet goed maken. In het volgend nummer van dit Orgaan hopen wij den volledigen tekst van het vonnis van den President der Haagsche Rechtbank te kunnen publiceeren. OVERGANGSBESLUIT d.d. 1 FEBRUARI 1937 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergadering besloten aan de N.V. City Thea ter, Kruisstraat 2 te Eindhoven, toestemming als bedoeld sub b van het Overgangsbesluit dd. 1 Fe bruari 1937 te verkenen voor het gaan exploitee- ren van een permanente bioscoop, gelegen aan de Markt No. 2 te Kaatsheuvel, gemeente Loon op Zand. NIEUWE BONDSDIPLOMA'S Wij herhalen onze mededeeling, dat de Bonds diploma's 1937 op 1 Juni j.1. zijn komen te ver vallen en vanaf dezen datum uitsluitend de diploma's 1938 (oranje kleur) als bewijs van lid maatschap gelden. Alléén op vertoon van de diploma's 1938 zal derhalve zoowel tot de filmbeurs als tot de biosco pen toegang kunnen worden verleend. TERUGGAVE WAARBORGSOM Aangezien de heer E. H. Brink, exploitant van de Americain bioscoop te Schoonhoven, van het lidmaatschap van den Bond vervallen zal worden verklaard, verzoekt het Hoofdbestuur hun, die vorderingen op genoemden heer hebben, nogmaals hiervan met vermelding van het bedrag der vor dering, binnen 8 dagen na den datum dezer publi catie, schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbureau, zulks met het oog op de liquidatie van den gestorten waarborg. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 43 Wassenaar: Havo-Film-Onderneming is thans gevestigd Heeswijkstraat 96 te Voorburg; het telefoonnummer vervalt. Pag. 50 Amsterdam: Centraal Advertentie Bureau Max R, Nunes N.V, N.Z. Voorburgwal 230, tel. 37575. Directeur: A. Tailleur. (De naam M. R. Nunes, welke abusieve lijk mede als directeur in de ledenlijst staat vermeld, komt dus te vervallen). Pag. 51 's-Gravenhage: Handelsonderneming Ge- vaert NV. is thans gevestigd Lange Voorhout 24; telefoonnummer wordt no. 180870. Pag. 51 's-Gravenhage: Kodak Ltd,, Anna Pau- lownastraat 76, tel. 334024. Directeur: Th. R. Dale. (In de ledenlijst staan abusievelijk als directeuren vermeld: W. J. J. M. Leen- ders en L. Backman. Deze namen verval len dus AFFICHES WERELDFILMBAL Zooals bekend mag worden verondersteld, zal op Zaterdag, 23 juli a.s. in het Kurhaus te Sche- veningen een zgn. wereld-filmbal worden gehou den, waaraan o.a. tal van vooraanstaande film- artisten en andere prominenten in het film- en bioscoopbedrijf uit verschillende landen zullen deelnemen. Van dit festijn zal ongetwijfeld een krachtige propaganda uitgaan voor de film. Bovendien verdient het aller sympathie, dat het batig saldo zal ten goede komen aan een drietal liefdadigheidsinstellingen, n.1. het Roode Kruis, het Prinses Beatrixfonds en het Koningin Emma- fonds, terwijl ten bate van het Bio-Vacantieoord autogrammen zullen worden verkocht van de aanwezige filmsterren. Ter propageering van dit uitzonderlijk gebeuren is een affiche in zes kleuren ontworpen, dat aan het eind van deze maand over geheel Europa zal worden verspreid. Het Comité Wereldfilm-bal 1938 verzoekt thans aan alle bioscoopexploitanten in ons land dit affiche op een duidelijk zichtbare

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 4