exploiteerd wordende bioscooptheaters; Overwegende dat in verband met het voorgaande Uns ook de vorenbedoelde gevolgtrekking door eischeres in het lichaam van de dagvaarding ge maakt en herhaald aan het slot van het petitum waar staat „en waarvoor dus toestemming van eischeres noodig is", als niet voldoende aannemelijk gemaakt ongeoorloofd voorkomt; Overwegende dat mitsdien de door beide partijen gehouden inderdaad belangwekkende beschouwin gen over de tot dusver over bepaalde geluidsfilms gevoerde processen kunnen blijven rusten en de vorderingen behooren te worden afgewezen; Rechtdoende in kort geding: Wijzen de vorderingen af; Veroordeelen eischeres in de kosten van het ge ding aan de zijde van gedaagde tot op deze uit spraak begroot op tachtig gulden (ƒ80. Aldus gewezen door Óns Mr. A. S. Rueb, pre sident van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage, en door Ons uitgesproken te Onzer Openbare Terechtzitting van Maandag 13 Juni 1938, in tegenwoordigheid van den waar nemend-griffier Mr. J. J. M. Brauw. get. A. S. RUEB. J. J. M. BRAUW. Uitgegeven voor eerste grosse aan Jhr. Mi. H. de Ranitz voornoemd, door mij Griffier van de Arrondissements-Rechtbank te 's-Gravenhage. w.g. onleesbaar. VACANTIE CENTRALE FILMKEURING De Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring verzoekt ons ter kennis van de leden van den Bond te willen brengen, dat de jaar- lijksche vacantie der Centrale Commissie voor de Filmkeuring dit jaar zal vallen in het tijdvak van 1 tot en met 13 Augustus 1937. De keuring der journaals zal uitsluitend geschie den op de in dat tijdvak vallende Vrijdagochten den 5 en 12 Augustus, des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. INDISCH MEELEVEN In het Meinummer van het Officieel Orgaan van den Nederlandsch-Indischen Bioscoop-Bond maakt het Hoofdbestuur van dien Bond volgenderwijze met eenige vriendelijke woorden gewag van het twintig-jarig bestaan van den Nederlandschen Bioscoop-Bond: „Volgaarne verleenen wij de eere-plaats in ons Blad aan den Nederlandschen Bioscoop-Bond, die 1 1 Februari jl. zijn twintig-jarig bestaan heeft her dacht. Het spijt ons ten zeerste, dat deze datum ons vóórdien niet bekend is geweest, daar wij dan zeker den Jubilaris een passende hulde zouden hebben gebracht. Het is echter nimmer te laat, welgemeende geluk- wenschen aan te bieden en het is van deze plaats, dat wij den Nederlandschen Bioscoop-Bond onze hartelijke gelukwenschen aanbieden'en den wensch uitspreken, dat deze Bond steeds in bloei moge toenemen en het eerstvolgend lustrum vieren zal in een welvarend Nederland, waarvan de heden- daagsche zorgen geheel zullen zijn afgewenteld." Het Indische Orgaan publiceert vervolgens het artikel, waarmede de Minister van Binnenlandsche Zaken het Herdenkingsnummer van het Officieel Orgaan inleidde, alsmede fragmenten uit diverse bijdragen. UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) heeft in haar zitting van Woensdag, 18 Mei 1938, de navolgende uitspraak gewezen: Inzake het door den heer Louis B. Kagenaar Jr., eigenaar eener kino-apparaten- en instrumentenfabriek te Utrecht op 9 Maart 1938 aanhangig gemaakt geschil contra den heer E. H. Brink, exploitant van de Americain Bioscoop te Schoon hoven, dat de vordering van eischer (Kagenaar) moet wor den toegewezen en gedaagde (Brink) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischer te betalen het gevorderd bedrag, alsmede in de kosten van het geschil, be dragende 20.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde geenerlei verweer ter kennis van de Com missie van Geschillen heeft gebracht, terwijl de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt; dat bovendien die vordering door de aan de Commissie overgelegde bescheiden wordt gestaafd; dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) heeft in haar zitting van Woensdag, 8 Juni 1938, de navolgende von nissen gewezen: Inzake het door de N.V. Eerste Schotensche Bioscoop On derneming, gevestigd te Haarlem en exploiteerende het Frans Hals Theater aldaar, op 19 April 1938 aanhangig gemaakt geschil contra de Ufa Maatschappij voor Film- en Bioscoop bedrijf N.V., gevestigd te Amsterdam, dat aan eischeres (Fans Hals) haar vordering moet worden ontzegd met hare veroordeeling in de geschilkosten, bedragende 20.zulks op grond van de overweging: dat eischeres in hoofdzaak heeft gesteld, dat tusschen par tijen een contract d.d. 2 September 1937 is aangegaan, waarbij eischeres o.m. van gedaagde gehuurd heeft al het bijwerk, behoorende tot gedaagde's productie 1937/'38 en tot de daar aan voorafgaande productie; dat gedaagde desniettemin aan het Rembrandt Theater te Haarlem ter vertooning op den 18en April 1938 heeft afgestaan een drietal filmpjes, resp. getiteld ,,Witte steenkolen", Koningen van den nacht", en „Staal en water", welke behooren tot het hiervoren bedoelde bijwerk, ondanks het feit, dat eischeres op 13 April tegen het afstaan van deze filmpjes telegrafisch bij gedaagde heeft ge protesteerd; dat eischeres op deze gronden der Commissie ver zocht heeft, hetzij het hiervoren bedoeld contract ontbonden te verklaren en gedaagde te veroordeelen tot betaling van den totalen auteursprijs in het contract genoemd, hetzij ge daagde te veroordeelen om aan eischeres te betalen de door het Rembrandt Theater met de voorstelling van 18 April ge maakte ontvangsten, vermeerderd met de alsnog door het Rem-

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 11