INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 10 doende bekend acht en gezien het spoedeischend karakter van de onderhavige zaak geen termen voor het verleenen van uitstel aanwezig heeft geacht; dat vaststaat, dat in het op of omstreeks 9 Mei 1938 tus- schen partijen aangegaan contract cm. inzake de film „j'ac- cuse" geen enkele bepaling voorkomt ten aanzien van het eventueel prolongeeren van de vertooningen van genoemde film; dat onder de bijzondere voorwaarden, welke dit contract bevat, de volgende bepaling is opgenomen: „Vertconingsdata zijn uitsluitend geldig na schriftelijke bevestiging van het kantoor"; dat uit deze bepaling moet worden opgemaakt, dat ge daagde slechts gerechtigd zou zijn de vertooningen van de film „j'accuse" op Vrijdag, 26 Augustus te prolongeeren, indien hem een vertooningsdatum van 26 Augustus door eischtr zou zijn bevestigd, hetgeen echter niet het geval is: dat eischer ontkent, dat bij het aangaan van het contract tusschen partijen iets mondeling zou zijn overeengekomen ten aanzien van de condities voor het prolongeeren der onder havige film, maar dat gedaagde naar deze condities eerst heeft geïnformeerd, toen hij reeds een aanvang had gemaakt met de vertooningen van genoemde film en dat eischer zich toen weliswaar bereid heeft verklaard een poging te doen om een copie voor gedaagde vrij te maken, maar dat hij daarin niet is geslaagd; dat uit het vorenstaande volgt, dat gedaagde niet gerechtigd moet worden geacht de vertooningen van de film „j'accuse" na 25 Augustus voert te zetten en dat hij verplicht moet worden geacht de in zijn bezit zijnde copie na zijn laatste voorstelling op 25 Augustus overeenkomstig de aanwijzingen van eischer door te zenden aan de heeren Martens en Top te 's-Hertogenbosch; dat, in aanmerking nemende het feit, dat gedaagde zich reeds bereid heeft verklaard de film op Donderdagavond, 25 Augustus vrij te geven, de door eischer ingestelde vor dering tot schadevergoeding als niet terzake dienende buiten beschouwing kan blijven; dat de Commissie ook geen aanleiding heeft kunnen vinden eischer's vordering tot vergoeding van gemaakte reis- en telefoonkosten a toe te wijzen, daar eischer deze kosten mede heeft gemaakt om te trachten een copie van de film „j'accuse" voor gedaagde vrij te maken, waarvan eischer eveneens zou hebben geprofiteerd; dat gedaagde moet worden veroordeeld in de geschilkosten bedragende 20. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister, zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, welke vóór 10 September e.k. schriftelijk bij het Hoofdbestuur moeten worden ingediend, raadplege men art. 6 van het Reglement op het Naamregister. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit houder der ex gebracht ploitatie-rechten 5 Juli 1938 Zusters Klee Victoria 12 In het vreemdelingen legioen Univ. Film Ag. H De dolle maagd 14 Helden der tropen Metro 18 St. Martin's Lane Lumina 19 Een mensch onder schot R.K.O. Radio 19 Geef liefde een kans 21 De gevaarlijke leeftijd Warner 21 Zwerfstertje Fox 21 Drie op het liefdespad 21 Het eiland der smarten 21 Chanteuse 21 Juli 1938 Gelukkige landing Fox 25 Kleine Dolly Succes-Toonf. 25 Vrouwen-gevangenissen Muntfilm 25 Reuzen der lucht R.K.O. Radio 26 Verwaarloosde jeugd Warner 2 Aug. Haar eigen jongen 3 Menschelijke harten Metro 3 Jou man is van mij -) 5 Piloot X Centrafilm 5 De spookpatrouille 5 Spoorwegduivels 6 Die twee van de marine f 8 De muzikale vage bonden :i) Muntfilm 12 Kelly van den Geheimen Dienst F.A.N: 12 Kranten-oorlog in Chicago 12 De c ïheimen van Diamant-Eiland 12 Chandu contra de demonen der duisternis 12 Havenratten 12 Oproer in de Chineezen- wijk 12 De vloek der misdaad 12 Het spook achter de coulissen 13 Welkom vreemdeling! Warner 16 De geheimzinnige Dr. Clitterhouse 16 Het wetboek der gestraften L.C.B. Stand. 23 Hij, zij en de octopus Warner 26 O, die mannen! 26 Hotel Sacher Ufa 29 Twee Vrouwen Tobis 29 Sergeant Berry 29 Vervaagde sporen 29 Lach en bemin 29 Het andere Ik 29 Oudejaarsavond 29 De groote leugen 29 De onverbeterlijke laat komer 29 Morgen word ik ge arresteerd 29 De onbekende vrouw 29 Drie vroolijke dagen 29 Onder valsche verdenking 29 Luxe-trein 29 Robert en Bert ram 29 Napoleon heeft het gedaan 29 Spionnage 29 Een tweede Robinson Crusoë 29 De onzichtbaren 29 Lie f desa vonturen 29 Alaska 29 Het wonderlijke avontuur 29 Contrabande 29 De officieele vrouw 29 Geheime machten 29 De blonde engel 1) Hiermede vervalt de titel ,,Un de la légion". -) Hiermede vervalt de titel „Echte liefde bestaat niet". Hiermede vervalt de titel „Jiddel met de fiddel". De in het vorige nummer gepubliceerde titel „Rijpende jeugd" van de Victoria Film is vervallen. Rectificatie. In het vorig Orgaan is achter den titel „De Saint in NeW- York" als naam van den houder der exploitatierechten abu sievelijk vermeld ,Filmex". Dit moet zijn „R.K.O.-Radio".

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 12