MAANDAG A.S. GEEN FILMBEURS Het Hoofdbestuur heeft, met het oog op de ver- keersstremming in de Hoofdstad, in verband met den intocht van H.M. de Koningin op Maandag 5 September a.s., besloten, dien dag geen film beurs te houden. DE VERFILMING VAN DE NATIONALE PLECHT IGHEDEN Evenals bij de plechtigheden ter gelegenheid van Prinselijk Huwelijk en den doop van Prinses Beatrix, heeft het Bondsbureau ook thans in ver band met de viering van het Regeeringsjubileum, de regeling voor het maken van filmopnamen in handen. Aan filmoperateurs worden door de politie autoriteiten slechts doorlatingsbewijzen uitgereikt na ingewonnen advies bij den Bioscoop-Bond. Door den Bond worden slechts die operateurs aangewezen, die verbonden zijn aan ondernemin gen, welke algemeen bekend staan als zich te be lasten met het maken van filmopnamen voor pu blieke vertooningen. Deze maatregelen zijn getroffen ten einde eener- zijds de leden van het Koninklijk Huis te vrijwaren tegen overlast van de zijde van de operateurs en anderzijds aan de vertegenwoordigers der film industrie een goede gelegenheid te verschaffen om op rustige, weinig opvallende en toch doelmatige wijze hun werk te verrichten. Daartoe is uitvoerig overleg gepleegd met den Hoofdcommissaris van Politie te Amsterdam en andere autoriteiten als ook met den Algemeenen Secretaris van de Hul- digingscommissie-1938 daar ter plaatse. Nu reeds kan gezegd worden, dat dit overleg van den meest aangenamen aard was en tot resultaat heeft gehad, dat alle hoogtepunten van de plechtigheden zullen worden verfilmd. Hiervoor zullen speciale stellingen worden ge bouwd, onder meer voor het Haarlemmermeer Sta tion, voor het paleis op den Dam en nabij den in gang van de Nieuwe Kerk, alsook op eenige an dere punten in de stad, vanwaar de filmoperateurs, die voor deze gelegenheid bij tientallen aanwezig zullen zijn, vrijelijk hun werk kunnen verrichten. De stellingen worden op kosten van het bedrijf door Publieke Werken aangebracht en zullen een decoratief uiterlijk hebben. Ook staat vast, dat de Nationale Gedachtenis viering in de Nieuwe Kerk op den Dam, de eere promotie van Hare Majesteit tot doctor in de Economische Wetenschappen aan de Gemeente universiteit, de tewaterlating van het motor- passagierschip „Oranje" en de Vlootschouw op het IJ, alsmede het jubileumfeest in het Stadion en verder alle plechtigheden van beteekenis op de film zullen worden vereeuwigd. Zij dezerzijds aan de Amsterdamsche autoritei ten nu al dank gebracht voor de tegemoetkomend heid, welke zij aan de vertegenwoordigers van het filmbedrijf bij deze regeling hebben betoond. Eenzelfde tegemoetkomendheid werd ondervon den in Den Haag, waar de regeling van de verfil ming der voornaamste gebeurlijkheden, in het bij zonder van den Wapenschouw, eveneens in han den was van het Bondsbureau. Ook voor de medewerking van de Haagsche autoriteiten zijn wij zeer erkentelijk. AANVRAGE LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Bond heeft zich aangemeld de Sociëteit „Ons Genoegen", Van Swietenlaan 3 te Gouda, die de Schouwburg Bioscoop te Gouda zal gaan exploiteeren. Eventueele bezwaren tegen de toelating moeten vóór of uiterlijk op 10 September a.s. schriftelijk bij het Hoofdbestuur zijn ingediend. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van den Bond is toege laten: de heer P. van Twisk te Den Helder, die gaat exploiteeren de Bioscoop ,,De Pont" in Velsen. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 23 s-Gravenhage; corr.-adres Corso Cine ma is thans Mathenesserlaan 223 te Rot terdam. Pag. 25 Bijvoegen: Halfweg; Studio Theater, Berkenlaan 3, D. Rosenga en F. R. Ehr- hardt. Pag. 33 Rotterdam; corr.-adres Corso- en Prinses Theater is thans Mathenesserlaan 223 te Rotterdam. Pag. 42 S.O.S. Film Corporation NV. is thans gevestigd Frans van Mierisstraat 55 te Amsterdam. Pag. 45 Cultuurfilmexploitatie (Ed. Pelster) is thans gevestigd Krammerstraat 50 te Amsterdam. TERUGGAVE WAARBORGSOM Aangezien de heer J. Geervliet, voormalig ex ploitant van het Bioscooptheater „De Pont" te Velsen, wegens verlies van de vereischten voor het lidmaatschap, van het lidmaatschap van den Bond vervallen zal worden, verklaard, verzoekt het Hoofdbestuur hun, die vorderingen op ge noemden heer hebben, hiervan met vermelding van het bedrag der vordering, binnen 8 dagen na datum dezer publicatie, schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbureau, zulks met het oog op de liquidatie van den gedeponeerden waarborg.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 5