OFFICIEEL ORGAAN VAN DEN NEDERLANDSCHEH BIOSCOO P - BON D STATUTENWIJZIGING KONINKLIJK GOEDGEKEURD Nadat bijna veertien maanden verstreken zijn sedert de Koninklijke Goedkeuring gevraagd is op de Statuten van den Nederlandschen Bioscoop- Bond, gewijzigd bij besluit van de Algemeene Ledenvergadering dd. 2 Augustus 1937, hebben wij thans het genoegen den leden mede te deelen, dat de vereischte Bewilliging bij Koninklijk Besluit van 14 October j.1, is verleend. Kort geleden nog hebben wij ons in dit Orgaan moeten beklagen over de zonderlinge departemen tale voortvarendheid, waarmede de interne belan gen eener bedrij f svereeniging van eenige impor tantie als de onze geacht kan worden te zijn, werden behandeld. Laat ons daar thans aan toe voegen, dat dit zelfde departement zoo noodig ook snel weet te handelen. Het persoonlijk contact, dat het Hoofdbestuur met den vertegenwoordiger van den Minister van Justitie heeft gehad, heeft er namelijk toe geleid, dat reeds een week daarna de gevraagde goedkeuring in ons bezit was. Zij hierbij opgemerkt, dat de gewijzigde Statuten zijn goedgekeurd, zooals zij door de Algemeene Leden vergadering zijn vastgesteld, behoudens eenige détails van ondergeschikten aard. De beteekenis der nieuwe Statuten is hier ter plaatse zoowel als in het laatstelijk verschenen jaarverslag omstandig uiteengezet. Wij mogen thans derhalve volstaan met haar in het kort te releveeren. Zij komt in de eerste plaats hierop neer, dat de nieuwe Statuten de mogelijkheid openstellen om normen aan te geven, waaraan de leden en adspirant-leden moeten voldoen bij het exploiteeren hunner bedrijven en zaken, het oprichten van nieu we en het intreden in, en overnemen van bestaan de bedrijven en zaken. Hierdoor zijn de pogingen sedert 1935 telkens voor een beperkten duur ondernomen, om te komen tot een bedrij f sordening beëindigd, om plaats te maken voor organieke wet ten, wetten dus, die rechtstreeks uit de grondwet, in dit geval de Statuten, voortvloeien. Ten aan zien van het exploiteeren van bestaande, zoowel als van nieuwe zaken, zal op deze wijze een regel matige, veilige weg kunnen worden bewandeld, waarbij rekening kan worden gehouden met de evolutie van het bedrijf en de veranderingen in de economische omstandigheden. In de tweede plaats bestaat de beteekenis der Statutenwijziging hierin, dat een nieuwe figuur in de organisatie haar intrede doet in den vorm van een Ledenraad. De organisatorische eenheid, waar mede leveranciers en afnemers in het film- en bioscoopbedrijf jarenlang op zoo gelukkige wijze naar buiten zijn opgetreden, krijgt hierdoor ook naar binnen haar beslag. Van den Ledenraad zullen 18 individueele leden deel kunnen uitmaken, te weten, de Voorzitter en 1

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 3