Vice-Voorzitter van het Hoofdbestuur, die quali tate qua lid van den Ledenraad zijn, een Be stuurslid van elk der bestaande plaatselijke- en provinciale Afdeelingen, dat met in achtneming van de bepaling, dat behoudens Voorzitter en Vice-Voorzitter een lid van het Hoofdbestuur geen lid van den Ledenraad mag zijn, wordt benoemd door de Algemeene Ledenvergadering van de be treffende plaatselijke- of provinciale Afdeelmg, alsmede acht leden van de Bedrijfsafdeeling Film verhuurders, die eveneens met inachtneming van voormelde restrictie worden benoemd in de Alge meene Ledenvergadering van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. Exploitanten en verhuurders zijn in den Ledenraad dus evenredig vertegenwoor digd, terwijl het systeem van de vertegenwoordi ging dusdanig is, dat voor wat de exploitanten betreft, iedere Afdeeling in den Raad haar invloed kan doen gelden, terwijl, dank zij het feit, dat de vertegenwoordigers-exploitanten in den Ledenraad lid zijn van den Afdeelingsraad, deze vertegen woordigers evenals de filmverhuurders, ieder in hun eigen groepsbestuur de wederzijdsche stand punten zoo noodig en zoo gewenscht collectief kunnen testen. Over de taak en de rechtsbevoegdheid van den Ledenraad zullen wij allicht nog nader gelegen heid hebben het een en ander uiteen te zetten. Voor het oogenblik is het het belangrijkste, dat door de inwerkingtreding van de nieuwe Statuten een einde gekomen is aan de periode van afwach ten en thans een tijd van ingespannen organisato rische bedrijvigheid voor de deur staat. De toepassing onzer nieuwe grondwet vraagt immers tal van oogenblikkelijke voorzieningen. Om te beginnen zullen de leden van alle Be stuurscolleges van den Bond moeten aftreden, zoo dat nieuwe verkiezingen dienen te ivorden ge houden. Slechts het Hoofdbestuur maakt hierop een uitzondering, aangezien de leden van dit Col lege reeds op den grondslag der nieuwe Statuten zijn gekozen in de Jaarvergadering van 2 Mei j.1. Er moeten dus gekozen worden leden van: a. de Plaatselijke- en Provinciale Afdeelings- besturen; b. den Afdeelingsraad; c. het Bestuur der Bedrijfsafdeeling Film verhuurders; d. den Ledenraad. Het Hoofdbestuur heeft ter zake aanwijzingen aan de onderscheidene Bestuurscolleges doen toe komen, en daarbij de wenschelijkheid uitgesproken, dat de vereischte verkiezingen vóór Zaterdag, den Wen December e.k., zullen worden gehouden. Het is thans de taak van ieder Afdelingsbe stuur zoo spoedig mogelijk een Buitengewone Le denvergadering uit te schrijven ter verkiezing van voormelde functionarissen. Den leden van de plaatselijke- en provinciale Afdeelingen zij er ten overvloede nog op gewezen, dat uit de te kiezen leden van het Afdelingsbe stuur twee leden van den Afdeelingsraad moeten worden gekozen en uit deze twee leden één lid van den Ledenraad. Moge de belangstelling van de leden voor het werk, dat hun thans te doen staat, alsmede de ernst, waarmede zij dit zullen verrichten, in over eenstemming zijn met de waardevolle taak, welke het nieuwe instituut in den Bond, dat Ledenra:: heet, in de toekomst zal hebben te vervullen. AANVULLING LEDENLIJST Rectificatie In het Orgaan no. 75 van 16 Oct. j.1. (pag. 4) staat absusievelijk vermeld, dat het Ooster- en het Victoria Theater te Rotterdam worden geëxploi teerd door de N.V. Theater Mij. Dogterom; het Victoria Theater wordt echter niet door deze N.V. geëxploiteerd, doch door den heer J. C. Dogterom persoonlijk. Pag. 22 Bijvoegen. Eysden, Theater „Modern", Wilhelminastraat, J. Kasdorp. Pag. 32 Bijvoegen. St. Oedenrode, Rex Theater, Heuvellaan 424, M. v. Oorschot. Pag. 42 S.O.S. Film, Amsterdam, is thans geves tigd Milletstraat 26; telefoon 94194. GEWIJZIGDE ARBITRAGEKOSTEN Als gevolg van de inwerkingtreding der gewij zigde Statuten van den Bond zijn in de Ledenver gadering van 8 November 1937 vastgesteld een gewijzigd Algemeen Reglement en Arbitrage Reglement. De wijziging in het Arbitrage Reglement betreft o.a. de artikelen 4 en 8, waarbij de minimum- kosten van een geschil op 25.zijn bepaald en die van een beroep op 50. Men gelieve er dus rekening mede te houden, dat de minimumkosten voor het aanhangig maken van een geschil derhalve niet meer 20.doch 25.bedragen en die voor het indienen van een beroep ƒ50.in plaats van ƒ40.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 4