INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER lf M -, 10 na den expiratiedatum films, tot de overeenkomst behoorende, op de overeengekomen condities in de Corso Cinema zouden worden vertoond en voorts dat partij-Monopole een dezer films aan den heer Chermoek heeft geleverd en betaling van hem heeft geaccepteerd; dat uit deze feiten moet worden geconcludeerd, ten eerste dat partij-Monopole heeft toegestemd in een opschuiving van den einddatum der filmhuurovereenkomst, zonder een anderen definitieven einddatum vast te leggen, zoodat die overeen komst is blijven bestaan, en ten tweede dat partij-Monopole den heer Chermoek heeft erkend als dengene, die in de plaats was getreden van partij-Metec als contract-partij; dat uit het vorenstaande volgt, dat de door partij-Mono pole contra partij-Metec ingestelde vordering ongegrond moet worden geacht en haar deze vordering mitsdien moet worden ontzegd met hare veroordeeling in de kosten van dit geschil, bedragende 20. dat de door partij-Metec contra partij-Moncpole ingestelde vordering tot betaling van waarvan de verschuldigd heid door partij-Monopole is erkend, als zijnde gegrond moet worden toegewezen en partij-Monopole mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan partij-Metec te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van dit geschil, bedragende 20is in totaal dat partij-Metec op verzoek van partij-Monopole er mede accoord is gegaan, dat de betaling van het toegewezen be drag in termijnen zal geschieden als volgt-, op 30 September f op 7 October op 14 October f en op 1 Januari 1939 of eerder Inzake het door de firma M. Bonnist 6 Zonen, gevestigd te Amsterdam op 6 April 1938 aanhangig gemaakt geschil con tra de firma Lumina Film, eveneens gevestigd te Amsterdam, dat de vordering van eischeres (Bonnist) moet worden toe gewezen en gedaagde (Lumina) mitsdien moet worden ver oordeeld om tegen behoorlijk bewijs van kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag ad alsmede in de ge- schilkosten, bedragende 40.zulks op grond van de over weging: dat eischeres in hoofdzaak heeft gesteld, dat zij van ge daagde een oodracht heeft ontvangen voor het vervaardigen van een aantal affiches ter aankondiging van de film „Tango Notturno", welke bestemd waren voor de theaters van de N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater te 's-Graven- hage; dat zij daartoe van gedaagde een ontwerp van het affi che heeft ontvangen en dat zij de affiches naar dit ontwerp heeft vervaardigd; dat echter de N.V. Mij. tot Exploitatie van het City Theater de affiches geweigerd heeft te aanvaarden, daarbij mededeelende, dat zij het vorenbedoeld ontwerp nim mer had gezien en dat zij integendeel de affiche-opdracht aan gedaagde naar een geheel ander ontwerp had verstrekt; dat gedaagde aan eischeres vóór de vervaardiging der affiches de verzekering had gegeven, dat het ontwerp wel door de thea terdirectie was goedgekeurd; dat eischeres op deze gronden gedaagde aansprakelijk stelt voor de voor haar ontstane schade, bedragende zijnde de factuurprijs van de door eischeres ten behoeve van het City Theater in opdracht van gedaagde vervaardigde affiches; dat gedaagde hiertegen in hoofdzaak heeft aangevoerd, dat in het ontwerp, hetwelk zij aan eischeres ter hand heeft ge steld, bepaalde wijzigingen moesten worden aangebracht, wel ke door de directie van het City Theater waren verlangd, maar dat gedaagde deze wijzigingen niet heeft aangebracht, zoodat zij het aan zich zelf te wijten heeft, dat de directie van het City Theater de affiches geweigerd heeft; dat uit het door de Commissie ingesteld onderzoek is komen vast te staan, dat gedaagde aanvankelijk een eerste ontwerp voor de affiche had gemaakt, hetwelk zij ter goedkeuring aan de directie van het City Theater heeft voorgelegd; dat deze directie verlangde, dat de in het eerste ontwerp voorkomende muzieknoten zoo mogelijk geheel zouden vervallen, dan wel in ieder geval minder opvallend zouden worden gemaakt, terwijl voorts de afbeelding van de actrice, welke op de affiche voor komt, vergroot moest worden, terwijl de kleur van den ach tergrond van zwart in rood moest worden veranderd; dat ge daagde daarop door haar teekenaar een tweede ontwerp heeft laten maken, waarop het muziekmotief op sterk in het oog vallende wijze is aangebracht door het gebruik van groote muzieknoten; dat uit het vorenstaande blijkt, dat gedaagde niet in over eenstemming met de door de directie van het City Theater gegeven instructies heeft gehandeld, daar zij in plaats van het muziekmotief óf geheel te laten vervallen óf tot een minimum terug te brengen, dit motief nog versterkt heeft; dat daartegenover staat, dat door eischeres ontkend wordt, dat gedaagde haar zou hebben opgedragen in het (tweede) ontwerp nog wijzigingen aan te brengen; dat het in ieder geval vaststaat, dat aan een van de be langrijke eischen, welke de directie van het City Theater aan de affiches stelde, n.1. verwijdering althans reduceering van het muziekmotief, door gedaagde niet is voldaan; dat het derhalve aan gedaagde geweten moet worden, dat de door eischeres vervaardigde affiches niet door de directie van het City Theater zijn geaccepteerd en dat zij derhalve aansprakelijk is voor de uit dezen hoofde door eischeres geleden schade; dat de vordering van eischeres moet worden toegewezen en gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld om aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag ad alsmede in de geschilkosten. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den vv LIU. 1 Vy k/ i.H'- schrijving ver zocht is in Nederland worden uit gebracht houder der ex ploitatie-rechten 31 Oct. 1938 De Kop van Jut Metro 31 Andy Hardy wordt verliefd 1) 31 Advocaat van kwade zaken 31 En het publiek juicht...! 1 Nov. Levensgeluk Nederland 1 n Zijn laatste vlucht 1 De schuldige 1 n n Dagjesmenschen 1 Mevrouw als detective 4 De Mikado Nova 4 Hotel Imperial Paramount 4 ii Zestig roemrijke jaren R.K.O. Radio 4 i, n Texas avonturiers 5 il Sensatie-pers Centrafilm 5 De macht van het kind (Man, vrouw en huwelijk) 5 De boot der verschrik kingen 5 Een wilde jacht 5 De marine-spion 10 ii Zwijgende lippen H.A. Univ. Film 10 Het bakvischje of De bakvisch 11 Marie Antoinette Metro 11 Nancy breekt drie harten 14 II Tsaar en timmerman Cinetone 15 De kroegzangeres Filmtrust 15 Morgen gaat 't beter Filmex Hiermede vervalt de titel „Vader en Zoon'.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 12