AAN DE LEDEN! lichting, welke zij brengt, het initiatief in het bio scoopbedrijf krachtig stimuleeren. De bioscoophouder, die zich voorheen honderd keer bedacht zijn onderneming te verfraaien en uit te breiden, omdat een fantastische aanslag in de personeele hem voor de oogen zweefde, zal bij verdwijning van dezen last ongetwijfeld alles in het werk stellen om het bedrijf op peil te houden en zoo noodig op peil te brengen. Indien er één bedrijf is, waarvoor een vermin dering van lasten een daadwerkelijke activeering beteekent, dan is het zeer zeker het film- en bio scoopbedrijf! Conform artikel 27 van de Statuten noodigt het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond de leden uit tot bijwoning van een BUITENGEWONE LEDENVERGADERING van den Nederlandschen Bioscoop-Bond op Maan dag, 12 December 1938, des middags om half drie in de bovenzaal van Hotel Krasnapolsky te Am sterdam. AGENDA: 1. Opening en voorstel tot goedkeuring van de notulen der op 11 Juli 1938 gehouden buiten gewone ledenvergadering. 2. Benoeming van een commissie tot het nazien van de notulen van deze buitengewone leden vergadering. 3. Mededeelingen en uiteenzetting van het Hoofd bestuur betreffende de samenstelling van den Ledenraad, de installatie van dit College en zijn taak en werkwijze. 4. Verkiezing, als bedoeld in artikel 12 van het Algemeen Reglement, van een lid van het Hoofdbestuur ter voorziening in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer D. v. d. Berg. Het Hoofdbestuur heeft den termijn, gedu rende welken candidaten schriftelijk aan het Bondsbureau kunnen worden opgegeven, ver lengd tot 30 November e.k. De namen der can didaten zullen in het eerstvolgend nummer van het Officieel Orgaan worden gepubliceerd. 5. Voorstel om het Hoofdbestuur te dechargecren voor zijn besluit om dispensatie te verleenen met betrekking tot de uitvoering van artikel 26 van het Uniform Reglement van de Provin ciale en Plaatselijke Afdeelingen van Exploi tanten met het oog hierop, dat het bepaalde in artikel 12 van de gewijzigde Statuten ook zal kunnen gelden bij verkiezing van leden van den Afdeelingsraad en tevens voorstel om arti kel 26 van het Uniform Reglement van Pro vinciale en Plaatselijke Afdeelingen van Ex ploitanten aldus te doen luiden: ..Tot leden van den Afdeelingsraad mogen slechts benoemd worden eigenaren, mede- vennooten of bestuurders van bioscopen, die geen eigenaar, of bestuurder zijn van een film- importzaak of filmverhuurkantoor of in een filmimportzaak of filmverhuurkantoor overwe genden invloed hebben, alsmede eigenaren, mede-vennooten of bestuurders van een per manente of reizende bioscoop ,die zich ook bezig houden met filmfabricage, filmproductie, filmimport of filmverhuur, mits zij bestuurslid zijn van een Provinciale of Plaatselijke Afdee- ling." 6. Voorstel van het Hoofdbestuur tot goedkeu ring van een concept-arbitrage-overeenkomst tusschen den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Nederlandsche Vereeniging van Bio- scoop-reclame-Exploitanten, tot het aangaan van welke overeenkomst in de Ledenvergade ring van 30 Maart 1937 is besloten. (De tekst van het concept is elders in dit nummer afge drukt). 7. Beroep als bedoeld in artikel 15 van de Statu ten van de N.V. Amstelodamum te Amsterdam op de algemeene ledenvergadering van het be sluit van het Hoofdbestuur, waarbij dit Col lege ingevolge artikel 17a van de vroegere Statuten de straf van waarschuwing op voor meld lid heeft toegepast. De gemotiveerde be slissing, waartegen beroep is aangeteekend, is gepubliceerd in nummer 71 (16 Juli----Augus tus 1938) van het Orgaan. 8. Voorstel van het Hoofdbestuur om conform het bepaalde in artikel 8 van de Statuten eenige leden, waarvan de namen voor of op de leden vergadering zullen worden medegedeeld, van het lidmaatschap vervallen te verklaren. 9. Rondvraag en sluiting. Namens het Hoofdbestuur: D. HAMBURGER Jr„ Voorzitter. M. P. M. VERMIN, Secretaris.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 5