noemd door het Hoofdbestuur van den Bond, twee leden of plaatsvervangende leden, die zijn benoemd door het Bestuur der Vereeniging, en zijn lid- Voorzitter of lid-plaatsvervangend-Voorzitter, zoodat voor het behandelen van elk geschil en het geven van elke beslissing de tegenwoordigheid wordt vereischt in de „Commissie van Geschillen" van drie leden en in den „Raad van Beroep" van vijf leden. Elke beslissing zal steeds worden gewezen door dezelfde personen, te wier overstaan het geschil behandeld is; wanneer dit niet mogelijk is moet het geschil opnieuw behandeld worden. Een plaatsvervangend lid treedt alleen op ter vervanging van het lid als wiens plaatsvervanger hij is benoemd en bij ontstentenis van dat lid. WIJZIGING ARTIKEL 26 VAN HET UNI FORM REGLEMENT In artikel 12 van de gewijzigde Statuten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond is bepaald, dat vier leden van het Hoofdbestuur moeten zijn eigenaar, mede-vennoot of bestuurder van een permanente of reizende bioscoop en zich niet mogen bezighouden met filmfabricage, filmproduc tie, filmimport of filmverhuur, tenzij zij bestuurslid zijn van een plaatselijke of provinciale afdeeling. Daardoor is dus de mogelijkheid geopend, dat als lid-exploitant van het Hoofdbestuur gekozen worden leden, die zoowel een bioscoop als een filmverhuurkantoor exploiteeren, mits zij bestuurs lid zijn van een plaatselijke of provinciale afdee ling van exploitanten. Opdat de hiervoren bedoelde bepaling ook zal kunnen gelden bij verkiezing van leden van den Afdeelingsraad, heeft het Hoofdbestuur besloten aan de op 12 December a.s. te houden ledenver gadering voor te stellen om de redactie van arti kel 26 van het Uniform Reglement van de Pro vinciale en Plaatselijke Afdeelingen van Exploi tanten in overeenstemming te brengen met de redactie van artikel 12 der nieuwe Statuten. In verband met het feit, dat de verkiezing van leden van den Afdeelingsraad en van den Leden raad zal plaats vinden vóór de ledenvergadering van 12 December a.s., heeft het Hoofdbestuur onder voorbehoud van de goedkeuring van de ledenvergadering dispensatie verleend met betrek king tot de uitvoering van artikel 26 van het Uniform Reglement in dezen zin, dat tot lid van den Afdeelingsraad mede gekozen kunnen wor den, gelijk ten aanzien van de leden-exploitanten van het Hoofdbestuur ook is bepaald in artikel 12 van de nieuwe Statuten, eigenaren, mede-vennoo- ten of bestuurders van een permanente of reizende 'bioscoop, die zich ook bezighouden met filmfabri cage, filmproductie, filmimport of filmverhuur, mits zij bestuurslid zijn van een provinciale of plaatselijke afdeeling. KINDERVOORSTELLINGEN IN DE SINT NICOLAASWEEK In verband met de vele verzoeken, welke bij het Hoofdbestuur zijn ingekomen ten aanzien van kindervoorstellingen in de St. Nicolaasweek, heeft het Hoofdbestuur bepaald, dat gedurende het tijd vak van 23 November tot 9 December e.k. het Bedrijfsbesluit inzake Filmlevering aan Koopmans zaken niet van toepassing behoeft te worden ge acht op kindervoorstellingen, welke door winkeliers hetzij alleen, hetzij in samenwerking met anderen in bioscooptheaters worden gegeven. Het doen verstrekken van gratis plaatsbewijzen voor andere dan speciale kindervoorstellingen is natuurlijk nier geoorloofd. Het bedrijfsbesluit blijft ook gedurende voren bedoelde periode volledig van toepassing op alle andere reclamevoorstellihgen, dan vorengenoemde kindervoorstellingen, waarbij normale films worden vertoond, alsmede op het doen uitreiken van plaatsbewijzen voor de gewone voorstellingen bij wijze van cadeau-artikelen. VACATURE HOOFDBESTUUR Het Hoofdbestuur deelt mede, dat de termijn voor het indienen van candidaatslijsten voor de verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur in de plaats van den heer D. v. d. Berg, die als zoo danig is afgetreden, andermaal is verlengd en wel tot 30 November a.s. Zooals bekend, zal in deze vacature worden voorzien door een op Maandag 12 December d.a.v. te houden Buitengewone Ledenvergadering. AANVRAGE VOOR HET LIDMAATSCHAP Voor het lidmaatschap van den Bond hebben zich aangemeld de heeren Gebr. I. en L. van Kleef. Amsteldijk 93, Amsterdam, die het Lido Theater te Leiden zullen gaan exploiteeren. Eventueele bezwaren tegen de toelating moe ten binnen acht dagen na het verschijnen van dit Orgaan bij het Hoofdbestuur worden ingediend. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 15 Het Prinsen Theater te Amsterdam is thans telefonisch aangesloten onder no. 48659. Pag. 31 Nieuwenhagen. De naam Americain Bio scoop is veranderd in City Theater. Pag. 42 S. O. S. Filmcorporation Amsterdam is thans gevestigd Milletstraat 26 te Am sterdam. Pag. 52 Rotterdam. Schrappen: Drukkerij, Red en Adv. Bur. v.h. Staal 6 Co., N.V.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 7