DE OPBRENGST ONZER STEUNACTÏE Het is ono een genoegen thans in staat te zijn het resultaat te publiceeren van de steun- actie, welke de Nederlandsche Bioscoop-Bond op Donderdag, 1 December j.L, heeft georganiseerd ten behoeve van vluchtelingen wegens geloof of ras, Zooals bekend, heeft een groot aantal exploitan ten aan deze actie deelgenomen, De opbrengst van de afgestane recette;;, inclu sief het gedeelte van de filmhuren, door de film verhuurders afgestaan, en een aantal vrijwillige bijdragen, bedraagt in totaal f 17.000.Aange zien nog eenige bijdragen moeten binnenkomen, zal dit bedrag waarschijnlijk nog met eenige tien tallen guldens overschreden worden. De opbrengst zal worden afgedragen aan: het Algemeen Fonds van de „Algemeene hulp aan vluchtelingen", waarin zijn georganiseerd de vier comité's, (Joodsch-, Protestantsch-, Katholiek- en Kindercomité) BENOEMINGEN In de laatstelijk gehouden Hoofdbestuursverga dering is ter voorziening in de vacature D. v. d. Berg tot gedelegeerde van het Dagelijksch Bestuur gekozen de heer Wessel. De heer J. Wessel is eveneens benoemd tot lid van de Commissie inzake Publiciteitsfilms, ter ver vanging van den heer D. v. d. Berg. Tot gedelegeerde van het Hoofdbestuur in den Afdeelingsraad is benoemd de heer W. K. G. van Royen. GEMENGDE ARBITRAGE-COMMISSIES Ingevolge de Arbitrage-Overeenkomst tusschen den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Neder landsche Vereeniging van Bioscoopreclame-Ex ploitanten, waartoe reeds was besloten in de ledenvergadering van 30 Maart 1938 en v/elke in de laatstelijk gehouden Ledenvergadering is goed gekeurd, is thans een zgn. gemengd arbitrage instituut in het leven geroepen, dat vanaf 12 De cember 1938 zal hebben te beslissen over alle ge schillen, tusschen één of meer leden van den Bond eenerzijds en één of meer leden der Vereeniging anderzijds, zulks met uitsluiting van den burger lijken rechter. In alle gevallen waarin aldus wordt gearbi- treerd, bestaat de Commissie van Geschillen uit drie leden en drie plaatsvervangende leden, van wie worden benoemd één lid en één plaatsver vangend lid door het Hoofdbestuur van den Bond, en één lid en één plaatsvervangend lid door het Bestuur der Vereeniging, en een lid-Voorzitter en een lid-plaatsvervangend-Voorzitter door een ge combineerde vergadering van het Hoofdbestuur van den Bond en het Bestuur der Vereeniging, welke vergadering wordt voorgezeten door den Voorzitter van den Bond en waarin elk lid één stem heeft. De Raad van Beroep wordt samengesteld op dezelfde wijze en in dezelfde verhouding, met dien verstande, dat deze bestaat uit vijf leden. Door de betreffende vergaderingen van respec tievelijk Maandag 12 en Dinsdag 13 December zijn thans de volgende heeren in bedoelde ge mengde arbitrage-commissie benoemd: Gemengde Commissie van Geschillen Voorzitter: J. Smit (Ver. v. Bioscooprecl. Expl.). Plaatsvervangend Voorzitter: C. A. Meischke (Ver. v. Bioscooprecl. Expl.). Leden: A. van Santen (Bioscoop-Bond); A. C. van Dam (Ver. v. Bioscooprecl. Expl.). Plaatsvervangende leden: C. van Willigen (Bio- scoop-Bond); C. N. Meyer (Ver. v. Pnoscocp- recl. Expl.) Gemengde Raad van Beroep Voorzitter: W. Mullens (Bioscoop-Bond). Plaatsvervangend Voorzitter: Ed. Cohen Barn- stijn (Bioscoop-Bond). Leden: Joh. Miedema en S. Zondervan (Bioscoop- Bond); P. C. D. v. d. Bergh en L. Calff (Ver. v. Bioscooprecl. Expl.). Plaatsvervangende leden: C. H. de Lange en W. P. Peters (Bioscoop-Bond); L. M. v. Swieten de Blom en Jac. Duits (Ver. v. Bioscooprecl, Expl.). W. NAGTEGAAL f Dezer dagen is geheel onverwacht overleden de heer W. Nagtegaal, in leven Belastingconsulent te Soest. De heer Nagtegaal werd slechts 45 jaar oud. Met den heer Nagtegaal is heengegaan een uiterst bekwaam man, die in het bijzonder op fis caal terrein zijn sporen heeft verdiend. Zijn kennis van de belastingwetgeving en zijn gezond inzicht in de daarmede verband houdende practijk zijn voor ons van onschatbare waarde ge weest. Talrijk waren de adviezen, waarmede hij het film- en bioscoopbedrijf heeft gediend. Adviezen, die het film- en bioscoopbedrijf dikwijls van groot voordeel zijn geweest. Met name met betrekking tot de personeele be lasting heeft hij verschillende keeren beginsel kwesties naar voren gebracht, wier oplossing in het voordeel van ons bedrijf uitviel. Dat alles moge thans met waardeering worden vermeld. Vele leden hadden den heer Nagtegaal zoowel particulier als voor hun ondernemingen tot hun raadsman. Zij zullen zijn heengaan ongetwijfeld betreuren. Moge hij rusten in vrede.

Officieel Orgaan | 1938 | | pagina 9