ber 1937 op voorstel van het Hoofdbestuur be sloot het Overgangsbesluit van kracht te doen zijn, totdat de Ledenraad zich over de bij dit Col lege in te dienen concept-bedrij f sreglementen zou hebben uitgesproken. Nu de gewijzigde Statuten tenslotte Koninklijk goedgekeurd zijn en de Ledenraad geconstitueerd is, heeft het Hoofdbestuur conform het bepaalde. in artikel 27a van het Algemeen Bondsreglement de volgende concepten bij den Ledenraad inge diend ter behandeling in zijn op Woensdag 15 Maart a.s. te houden vergadering: concept-regle menten voor de filmfabrieken, filmproductiezaken, filmimportzaken en filmverhuurkantoren, alsmede voor permanente en reizende bioscopen en in zake levering van films en Lijst van Geen Bezwaar. Overeenkomstig artikel 27b van het Algemeen Bondsreglement zijn genoemde voorstellen ook aan alle leden van den Bond ter kennisneming toegezonden. De leden behooren door de Bestu ren hunner bedrijfs-, plaatselijke- of provinciale afdeelingen in de gelegenheid te worden gesteld om deze voorstellen m Afdeelingsvergadering te behandelen. Deze behandeling zal ten spoedigste moeten plaatsvinden, aangezien de leden van den Leden raad, die zich uiteraard op de hoogte zullen stel len van de meeningen der Afdeelingsvergaderin- gen, de gelegenheid moeten hebben eventueel amendementen op de voorstellen in kwestie in te dienen, hetgeen dient te geschieden ten minste één maand voor den dag van de vergadering van den Ledenraad, waarin deze voorstellen aan de orde zijn gesteld, dat is dus uiterlijk op 14 Febru ari a.s. Voor wat de beteekenis van de ingediende con ceptreglementen betreft, moge worden verwezen naar de uitvoerige toelichting, waarvan ze verge zeld gaan. Zij in het algemeen opgemerkt, dat zij het nega tief karakter, dat de vroegere, voor beperkten duur genomen besluiten kenmerkte, missen. Zij zijn positief; zij beoogen niet het vestigen van nieuwe zaken, met name van bioscopen tegen te gaan, doch stellen een dergelijke vestiging voortaan zulks in overeenstemming met de regelingen van Over heidswege voor tal van bedrijven afhankelijk van de toestemming van het Hoofdbestuur (van welks beslissing zooals bekend, beroep openstaat bij den Ledenraad), waardoor het mogelijk is een strenge controle uit te oefenen op hen, die zich in het film- en bioscoopbedrijf willen gaan ves tigen. Als norm, waaraan de aanvragen om toestem ming voor het gaan exploiteeren van nieuwe of be staande zaken moeten worden getoetst, is in de reglementen, welke zooals we in den aanvang hebben doen uitkomen thans, in tegenstelling met de vorige besluiten van dien aard, in de Statuten geworteld zijn, aangenomen het bepaalde in arti kel 28 a en b der Statuten in zake de algemeene belangen of de waardigheid van het Nederland- sche film- en bioscoopbedrijf of den goeden naam van den Bond en in zake de bedrijfsbelangen van de gezamenlijke leden of van één of meer bedrijfs-, plaatselijke-, of regionale groepen van leden. Hierin ligt voldoende waarborg, dat géén film- of bioscoopbedrijf wordt opgericht, zonder econo misch verantwoord te zijn, hetzij tegenover het adspirantlid, hetzij tegenover de leden van den Bond, OVERGANGSBESLUIT VAN 1 FEBR. 1937 Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergadering besloten aan den heer J. van Til, Stationsweg 163 te Hillegom toestemminq als be doeld sub B van het Overgangsbesluit d.d. 1 Fe bruari 1937 te verleenen voor het gaan exploitee ren van een nieuw te stichten permanente bioscoop in de gemeente Hillegom. De heer Van Til komt dientengevolge in aan merking voor toelating tot het lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Eventueele bezwaren tegen toelating moeten binnen acht dagen na datum dezer publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur worden ingediend. DE BEDRIJFSAFDEELING FILMVERHUURDERS In de laatstelijk gehouden Ledenvergadering van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders is het voltallig Bestuur dezer Afdeeling herkozen. Het Bestuur is als volgt samengesteld: O S. Roem, Voorzitter; J. Wessel, Vice-Voorzitter; J. de Wind, Secretaris; L. Groen, Penningmeester en J. S. Croeze. Commissaris. Tot leden van den Ledenraad werden gekozen de heeren: H. S. Boekman, L. Cohen Barnstijn, S. Croeze, J. W. de Groot, F. L. D. Strengholt, C. van der Wilden en G. H. Witmondt. Als leden van de Filmhuur- schuldcommissie werden aangewezen de heeren C. S. Roem, J. Wessel en de Wind.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 4