EINDE BIOSCOOPSLUTING IN TEGELEN Sedert eenigen tijd worden er tusschen het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop Bond en het Bestuur van de Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring besprekin gen gevoerd om met het oog op de nakeuring van films in het Zuiden wijziging te brengen in de regeling, bij het zgn. Haagsch accoord van 1929, tusschen beide organisaties getroffen. Naar het zich laat aanzien zullen de beide ge noemde organisaties, die reeds omtrent de weder- zijdsche wenschen in principe tot overeenstemming zijn gekomen, eerlang een nieuwe overeenkomst aangaan, waarbij ook de Katholieke Film Actie (K.F.A.) en de Katholieke Film Centrale betrok ken zullen worden. Daarop vooruitloopende heeft het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop Bond besloten de bioscoop-sluiting in de gemeente Tegelen met ingang van 3 Maart 1939 op te heffen. .In 1933 werd in deze Limburgsche gemeente de bioscoop gesloten, omdat aldaar een verordening gehandhaafd bleef, volgens welke personen bene den 18 jaar niet tot de bioscoop mochten worden toegelaten. De in Tegelen gevestigde bioscoop zal dus, na ongeveer zes jaar gesloten te zijn geweest, op 3 Maart a.s. heropend worden. Aangezien is overeengekomen, dat hangende de besprekingen geen publicaties zullen worden ver strekt, achten wij het juist, ook aan het feit van de heropening dezer bioscoop in dit Orgaan geen nadere beschouwingen vast te knoopen. Wellicht doet zich bij het verschijnen van een van de eerstvolgende nummers de gelegenheid voor hierop nader terug te komen. DE JAARVERGADERINGEN VAN DE AFDEELINGEN In de Jaarvergadering van de Afdeeling Am sterdam van den Bond, welke gehouden is op Donderdag, 23 Februari 1939, is besloten het Be stuur dispensatie te verleenen van het bepaalde in artikel 13 van het Afdeelings-Reglement, zulks in verband met het feit, dat de Jaarlijksche Leden vergadering na 15 Februari is gehouden. Bekrach tigd is een besluit van het Bestuur, om met ingang van 27 Februari a.s. stop te zetten de uitgifte van gratis toegangsbewijzen aan werkloozen. Goedge keurd werd het jaarverslag over 1938 en de reke ning en verantwoording over 1938. De begrooting voor het jaar 1939 werd, overeenkomstig het door het Bestuur vastgesteld concept, vastgesteld, daar bij werden goedgekeurd de voorstellen van het Bestuur om aan de Stichting „Bio-Vacantieoord" voor het jaar 1939 weder een subsidie te verleenen van 250.en om dezelfde grondslagen als in 1938 te laten gelden voor de vijf contributieklas sen. Benoemd werd tot Bestuurslid de heer W. K. G. van Royen (periodiek aftredend) tevens tot Voorzitter; tot leden van de Commissie van Verificatie" werden benoemd de heeren N. Bier man, E. Chermoek en A. Gelder; tot lid van den Afdeelingsraad werd benoemd de heer J. ter Lin den (periodiek aftredend)Ten slotte werd una niem besloten den heer W. K. G. van Royen candidaat te stellen voor het Hoofdbestuurs lidmaatschap. In de Jaarlijksche Ledenvergadering van de Af deeling Rotterdam, welke gehouden is op Donder dag, 23 Februari 1939, werden eveneens goedge keurd het jaarverslag over het jaar 1938, de rekening en verantwoording over dat jaar en de begrooting voor het jaar 1939; de aftredende be stuursleden, de heeren C. van Willigen Jr. en R. Uges Jr. werden herkozen, terwijl tot lid van den Afdeelingsraad werd herbenoemd de heer A. de Jong. In de d.d. 22 Februari gehouden Buitengewone Ledenvergadering van de Afdeeling Den Haag is in de vacature van tweeden Secretaris, ontstaan door het bedanken van den heer A. Gelder, be noemd de heer C. Karpes, directeur van het Olym- pia Theater te 's-Gravenhage. VERKIEZING HOOFDBESTUUR Op 1 Maart 1939, den dag, waarop de termijn voor het stellen van candidaten ter voorziening in de vacatures in het Hoofdbestuur sloot, waren bij het Bondsbureau lijsten ingediend, voorzien van het reglementair vereischte aantal handteekenin- gen van leden, waarop resp. candidaat waren ge steld: de heeren W. K. G. van Royen en M. P. M. Vermin, als leden-exploitanten; de heer L. Groen, als lid-filmverhuurder; zoodat, daar geen andere candidatenlijsten zijn ingediend, de aftredende leden van het Hoofdbe- stuurd bij enkele candidaatstelling geacht worden te zijn herkozen. WIJZIGING LEDENLIJST Pag. 22. Goes. Correspondentie-adres Grand Theater is thans Zonnebloemstraat 29 te Goes. Pag. 23: Gouda, Thalia Theater (N.V. Apollo Bioscoop). Geschrapt moet worden de naam van den heer A. G. Visser, die niet meer aan deze onderneming is ver bonden. Pag. 39. Vlissingen. Correspondentie-adres Al- hambra- en Luxor Theater is thans Zon nebloemstraat 29 te Goes.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 6