Moge de gang van zaken in de naaste toekonisl intusschen zóó zijn, dat de kracht, welke wij on;; door onze eenheid en samenwerking hebben ver gaard, niet behoeft te worden verspild aan heil- looze acties, maar ten volle gebruikt kan worden voor opbouwenden arbeid. Dat er ook nog andere moeilijkheden zijn, die de ontplooiing van ons bedrijf in den weg staan, althans de mogelijkheid van nieuwe belemmerin gen inhouden, bleek wel uit de inlichtingen, welke vanuit de vergadering werden gevraagd nopens den stand van de Buma-procedures en de faits en gestes van de Centrale Commissie voor de Film keuring, en uit de mededeelingen, welke daar omtrent van Hoofdbestuurszijde werden gedaan. Mogen deze mededeelingen allen de overtuiging gegeven hebben, dat het Hoofdbestuur waak zaam is. Ten einde den benoemingsduur van de leden der Afdeelingsbesturen met den benoemingsduur van de leden van den Afdeelingsraad en van dien van den Ledenraad in overeenstemming te brengen, aangezien de leden van den Afdeelingsraad geko zen moeten worden uit de leden van de Afdee lingsbesturen en die van den Ledenraad, althans voorzoover betreft de vertegenwoordigers van de exploitanten-afdeelingen, uit die van den Afdee lingsraad, werden eenige wijzigingen aangebracht in het Algemeen Bondsreglement, het Uniform Bondsreglement voor de plaatselijke en provinciale afdeelingen van exploitanten en het Bondsregle ment van de Bedrijfsafdeeling Filmverhuurders. Met een en ander werd voldaan aan een wensch, dien de Afdeelingsraad aan het Hoofdbestuur had kenbaar gemaakt. Bij de behandeling van deze aangelegenheid deed zich echter voor het eerst de vraag voor, of het behandelen van een reglement van de Bedrijfs afdeeling Filmverhuurders tot de rechtsbevoegd heid van de Algemeene Ledenvergadering, of wel van den Ledenraad behoort. Het betreffend voor stel werd in verband hiermede van de agenda teruggenomen, zoodat ter verkrijging van de noo- dige opheldering een beroep zal worden gedaan op de in artikel 31 van de Statuten voorziene instan tie, welke ter zake met uitsluiting van den Burger lijken Rechter in eerste en hoogste instantie zal hebben te beslissen, en welke bestaat uit de Voor zitters van het Hoofdbestuur, Commissie van Ge schillen en Raad van Beroep. De Jaarvergadering heen dom' schrapping van artikel 10 uit het Uniform Bondsreglement een einde gemaakt aan het instituut van gedelegeerde in het Hoofdbestuur, dat door den Bondsvoorzit ter op rake wijze gekenschetst werd als een dubbel openslaande deur. Het amendement, waardoor de Afdeelingsraad dit instituut trachtte te redden, werd door een duidelijke uitspraak van de verga dering verworpen, die hierdoor blijk gaf het in zicht van het Hoofdbestuur te deelen, dat door Ledenraad en Afdeelingsraad de invloed, ook van de leden-exploitanten. op den gang van zaken in het Bondsleven voldoende verzekerd is. Ten slotte moge onze hulde zich paren aan de woorden van waardeering, die tijdens de Jaar vergadering zijn gericht tot den heer Groen, in verband met diens onafgebroken Hoofdbestuurs lidmaatschap gedurende tien jaar. Bescheiden trachtte de heer Groen de beteeke- nis van dit feit te verkleinen door den nadruk te leggen op de toevalligheid van de tien jaar aan één stuk en erop te wijzen, dat anderen zooveel langer dan hij, zij het clan niet in één onafgebro ken periode, en ook beter dan hij den Bond hadden gediend. Wij meenen echter, dat dit alles niets vermag af te doen aan de verdiensten van den heer Groen, wiens rijke adviezen om zijn deskundigheid bij uitstek in ons bedrijf immer ten zeerste op prijs zijn gesteld. Het cheerio van de vergadering was welver diend. Het Hoofdbestuur heeft den heer Groen na af loop der vergadering in intiemen kring een diner aangeboden, waarbij de jubilaris van verschillen de zijden nog veel vriendelijks in ontvangst had te nemen. EEN NIEUWE LEDENLIJST Aangezien eerstdaags een nieuwe naam- en adreslijst verschijnt worden allen, wier adres of telefoonummer gewijzigd is, zonder dat daarvan opgave aan liet Bondsbestuur is gedaan, in hun eigen belang dringend verzocht de benoodigde gegevens vóór 15 April aan het Bondsbureau te verstrekken. Eveneens gelieve men mede te deelen, welke namen van bedrijfsleiders men eventueel bij zijn zaken vermeld wenscht te zien.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 4