eenige posten op de begrooting voor 1939 te hoog zijn geraamd. De Bondsdirecteur wees erop, dat de contributie gelijk is gebleven aan die van het vorig jaar, doch dat datgene, wat vrijkomt door de afschrij ving van enkele extra posten, gestort wordt in de weerstandskas. Spreker toonde aan, dat de uit gaven niet noemenswaard zijn verhoogd. De Voorzitter verdedigde het financieel beleid, er daarbij op wijzend, dat, gezien de betrekkelijk lage contributie, welke wordt betaald, er toch moeilijk bezwaar tegen kan worden gemaakt, dat eindelijk eens een grooter percentage in de weer standskas wordt gestort. Met algemeene stemmen werd hierop de reke ning en verantwoording van het financieel beheer over 1938, sluitende met een bedrag van ƒ74.192,goedgekeurd, alsmede de rekeningen der afdeelingen. Overeenkomstig het voorstel van het Hoofd bestuur werden de grondslagen voor de contributie over het jaar 1939 als volgt vastgesteld: Eerste klasse ƒ230.Tweede klasse 184. Derde klasse ƒ161.Vierde klasse ƒ138. Vijfde klasse ƒ115.—Zesde klasse 80.50 Zevende klasse f 57.50. Besloten werd 20 van de contributie over het jaar 1939 in de weerstandskas te storten. Bij de behandeling van de begrooting wees de heer R. Uges Jr. (NV. Scala Theater, Rotter dam), zulks in aansluiting op de opmerking van den heer Alter, erop, dat in verschillende ramingen een stille reserve zit. De Afdeelingsraad zou het, om bij bijzondere gelegenheden de leden niet telkens met een extra uitgave te belasten, daarom wenschelijk vinden het saldo van dit jaar en de eerstvolgende jaren in een fonds te storten., ten einde daaruit de viering van het zilveren jubileum van den Bond te finan cieren. Naar aanleiding van deze suggestie van den Afdeelingsraad, besloot de vergadering met op drie na algemeene stemmen den post „onvoorzien" ad. ƒ1500.te betitelen met .reserve voor de her denking van het 25-jarig bestaan van den Bond". De begrooting van ontvangsten en uitgaven voor 1939, welke sluit met een bedrag van ƒ71.000.werd hierna met algemeene stemmen goedgekeurd. De aftredende leden van het Hoofdbestuur, de heeren L. Groen, directeur van de NV. Nether- lands Fox Film Corporation te Amsterdam, W. K, G. van Royen, directeur van de NV. Rema te Amsterdam en M. P, M. Vermin, directeur van de NV. Mabi Theater te Maastricht, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. De Voorzitter maakte van deze gelegenheid ge bruik een woord van warme hulde te brengen aan den heer Groen, die juist dezen dag het feit her dacht, dat hij tien jaar onafgebroken in het Hoofd bestuur zitting had, In deze functie heeft hij den Bond groote diensten bewezen. Daarom heeft hij recht op aller waardeering. Spreker hoopte, dat den heer Groen het werk in het Hoofdbestuur veel voldoening heeft gegeven en dat hij in goede ge zondheid nog eens een derde lustrum als Hoofd bestuurslid zou mogen vieren, (daverend applaus). De heer Groen dankte voor de vriendelijke woorden van den Voorzitter. Volgens spreker was dit feit slechts te danken aan een toeval en meen de hij, dat er vele leden waren, die wellicht den Bond beter en ook langer gediend hadden dan hij. Overigens was spreker de opvatting toegedaan, dat men, wanneer men zoo lange jaren achtereen in een College als het Hoofdbestuur zitting heeft, plaats moet maken voor jongere krachten. Spreker hoopte immer een behoorlijk lid te zijn van den Bond en een goed collega. Overeenkomstig artikel 8 van het Filmbeurs reglement werden de aftredende leden van de Filmbeurscommissie, de heeren R, Minden te Am sterdam en P, van Twisk te Den Helder, bij accla matie herbenoemd. De volgende leden werden van het lidmaatschap vervallen verklaard: NV. Lira Film Corporation, Gouda: vroeger exploiteerende de Schouwburg Bioscoop te Gouda; NV. Rembrandt Theater, Utrecht: vroeger exploi teerende het Arnhem's Theater te Arnhem; P. C. Hartman, Haarlem: vroeger exploiteerende het Luxor Theater te Haarlem; H, Wamelink, Amster dam: vroeger exploiteerende het Apollo Theater te Amsterdam; Firma P. Melk en J. Klitsie, Vlaar- dingen: waarvoor in de plaats is gekomen de firma Melk en Mulder te Vlaardingen; L. Daniels, Schie dam: waarvoor als exploitante van het City Thea ter aldaar' in de plaats is gekomen de firma ,,L. Daniels en NV. Monopole Film"; K. Ruiter, Oudkarspel: die de exploitatie van zijn vroegere reisbioscoop, genaamd „Centraal Bioscoop" te Noordscharwoude heeft stopgezet; Firma Erven A. W, Smits, Vlissingen: vroeger exploiteerende het Alhambra Theater en het Luxor Theater te Vlissingen. Na eenige discussie werd het Hoofdbestuur décharge verleend voor de opheffing van de bio scoopsluiting te Tegelen. Hierna was aan de orde het voorstel van het Hoofdbestuur om eenige wijzigingen aan te bren gen in het Algemeen Bondsreglement, het Uniform Reglement en het Bondsreglement voor de Bedrijfs- afdeeling Filmverhuurders, ten einde de benoe mingsduur van de leden van de Afdeelingen in overeenstemming te brengen met de benoeming van de leden van den Afdeelingsraad en van den Ledenraad, aangezien de leden van den Afdee-

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 7