vergelijken met een dubbel openslaande deur. De heer Uges handhaafde het amendement van den Afdeelingsraad. Bij zitten en opstaan werd het amendement hier na verworpen. Besloten werd tevens de artikelen 17 en 26 (thans 25) van het Uniform Bondsreglement te wijzigen. Door de wijziging van artikel 17, waarin aan de eerste alinea tusschen de woorden ..Direc teur" en ..benevens" worden toegevoegd de woor den: „de leden van het Dagelijksch Bestuur van den Afdeelingsraad", wordt aan het Dagelijksch Bestuur van den Afdeelingsraad het recht gegeven de ledenvergaderingen van de Afdeelingen bij te wonen, waardoor dus het contact tusschen den Afdeelingsraad en de Afdeelingen wordt versterkt. Na de rondvraag, waaraan werd deelgenomen door Mevrouw Seysener (Hillegom) en P. Bur- bach (Amsterdam), heeft de Voorzitter de ver gadering omstreeks 5 uur gesloten. Het blijkt, dat door de woorden van den Voor zitter tijdens de behandeling van het voorstel tot afschaffing van het instituut van gedelegeerde in de Jaarvergadering van 3 April j.1. de indruk is gewekt, dat de vroegere gedelegeerde van de Af- deeling „Het Centrum", de heer E. Prager, ver trouwelijke mededeelingen uit het Hoofdbestuur aan anderen zou hebben gedaan. Het Hoofdbestuur stelt het echter op prijs na drukkelijk te verklaren, dat er geen sprake van is, dat met de woorden van den Voorzitter de heer Prager zou zijn bedoeld. BENOEMINGEN In de op 4 April j.1. gehouden Hoofdbestuurs vergadering is de heer W. K. G. van Royen te Amsterdam tot Penningmeester herbenoemd. Evenzoo is de heer M. P. M. Vermin uit Maas tricht tot Secretaris herbenoemd. In deze zelfde vergadering heeft het Hoofdbe stuur de Commissie van Geschillen voor de zit- tinesperiode 1939/1940 als vojgt samengesteld: lid-Voorzitter: de heer Ed. Cohen Barnstijn, te 's-Gravenhage; lid-Plaatsvervangend-Voorzitter: de heer Wessel te Amsterdam; leden-exploitan- ten: de heeren Joh. Miedema te Deventer, A. van Santen te Amsterdam en C, v. Willigen te Rotter dam; leden-filmverhuurders: de heeren P. J. Bur- bach en L: Katz, beiden te Amsterdam, en C. v. d. Wilden te Haarlem. Voorts heeft het Hoofdbestuur besloten de door den Bond aangewezen leden van de Gemengde Commissie van Geschillen en den Gemengden Raad van Beroep, als bedoeld in de arbitrage overeenkomst tusschen den Nederlandschen Bio scoop-Bond en de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop-reclame-Exploitanten, voor het zittings jaar 1939/1940 te herbenoemen. VOORLOOPIGE VASTSTELLING VAN MINIMUM ENTREEPRIJZEN Overeenkomstig het bepaalde in art. 4. A. van het Minimum-Prijzen-Reglement hebben de betref fende P.C. Colleges vóór den lsten April opnieuw minimum prijzen vastgesteld, zoowel voor alle per manente bioscopen als voor alle voorstellingen van reizen bioscopen in de onderscheidene gemeenten. Deze vaststelling van minimum prijzen is over eenkomstig artikel 8 van het Reglement een voor- loopige. De vastgestelde minimum prijzen zullen ingaan de 28 April a.s. definitief worden, tenzij een of meer der permanente bioscopen in de betref fende gemeente, of de Voorzitter en Vice-Voorzit- ter van het Hoofdbestuur binnen veertien dagen na den datum der kennisgeving schriftelijk gemo tiveerde bezwaren tegen het desbetreffende besluit bij den Secretaris hebben ingebracht. De nieuwvastgestelde minimumprijzen, welke behoudens een enkele uitzondering niet van de thans geldende minimumprijzen afwijken, zullen een dezer dagen aan de leden worden medege deeld. TOELATING TOT HET LIDMAATSCHAP Het Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehou den vergadering besloten tot het lidmaatschap van den Bond toe te laten den heer C. J. M. van den Boer, Molenstraat A, 354 te Veghel, voor de ex ploitatie van een permanente bioscoop aldaar, ge naamd Scala Theater. Eventueele bezwaren tegen deze toelating moe ten binnen 8 dagen na de verschijning van deze publicatie schriftelijk aan het Hoofdbestuur ken baar worden gemaakt. WIJZIGING LEDENLIJST Pag. 55. Rotterdam; Het adres van Reclame bureau L. J. Elze-Calff is thans: Jan Sonjéstraat 35b. Het telefoonnummer blijft ongewijzigd. Rotterdam; Het kantoor van Samsons Reclame bureau is verplaatst naar: Korte Hoogstraat 24. Het telefoonnummer is gewijzigd in: 55632. NIEUWE BONDSDIPLOMA'S De leden dienen er rekening mede te houden, dat de Bondsdiploma's voor 1938/1939 na 1 Mei a.s. niet meer geldig zijn. Men wordt dringend verzocht het oude diploma tijdig in te leveren onder gelijktijdige toezending van een nieuwe, ongestempelde foto. Daarna zullen de nieuwe Bondsdiploma's aan de leden worden toegezonden.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 9