bepalingen van dit Reglement o[ eenig ingevolge dit Reglement genomen besluit te ontduiken, zulks met inachtneming van zoowel de strekking als de bewoordingen dier bepalingen en besluiten. Heeft het Hoofdbestuur, indien zich overtredin gen hadden voorgedaan, zich er toe bepaald, de betrokkenen schriftelijk te waarschuwen, uit de jongste beslissingen van het Hoofdbestuur, alsook uit die van afdeelingsbesturen moge den leden duidelijk zijn geworden, dat overtreders niet alleen gewaarschuwd worden, maar ook de kans loopen zich een boete te zien opgelegd. Het Hoofdbestuur hecht zeer groote waarde aan een nauwgezette naleving van het Minimum- Prijzen-Reglement, temeer, daar de beteekenis en de zegenrijke werking van dit Reglement tezamen met het Prijsbescherming-Reglement, hoe langer hoe meer aan den dag treedt. Van niemand zal thans nog kunnen worden ver ondersteld, dat hij niet met de practijk der Regle menten op de hoogte is, zoodat zij, die zich in de toekomst schuldig maken aan overtredingen, de kans loopen, dat van Hoofdbestuurswege sanctie- maatregelen, hetzij in den vorm van een waar schuwing, hetzij in den vorm van een geldboete, op hen worden toegepast. Men houde zich derhalve stiptelijk aan de door de P.C. Colleges vastgestelde minima. In gevallen van twijfel dient het Bondsbureau gaarne van voorlichting. TERUGGAVE WAARBORGSOM. In verband met liquidatie van de firma Schaps 6 Gabbe, voorheen exploiteerende het Bio-Thea- ter aan den Middenweg te Amsterdam, heeft de heer Gabbe aan het Hoofdbestuur verzocht hem van zijn lidmaatschap van den Nederlandschen Bioscoop-Bond te ontheffen. Dientengevolge houdt voornoemde firma ingevolge het bepaalde in arti kel 8b der Statuten wegens verlies der vereischten, op, lid van den Bond te zijn. Met het oog op het teruggeven van de door de firma Schaps Gabbe gestorte waarborgsom worden de leden, die op deze firma eventueel vor deringen mochten hebben, verzocht, daarvan ten spoedigste en wel uiterlijk binnen 8 dagen na het verschijnen dezer publicatie, schriftelijk opgave te doen aan het Bondsbureau, GEEN NIEUWE LASTEN VOOR HET ENGELSCHE FILM- EN BIOSCOOPBEDRIJF Het Engelsche filmbedrijf heeft den strijd, wel ken het sedert eenigen tijd had aangebonden tegen de nieuwe belastingen, door den Minister van Fi nanciën aangekondigd, met vlag en wimpel gewon nen. Minister Simon heeft namelijk dezer dagen in het Lagerhuis medegedeeld, dat het complex van voorstellen in zake belastingen en heffingen, be trekking hebbende op het filmbedrijf, zou worden teruggenomen. De strijd, welke hierdoor beëindigd is, heeft ruim twee maanden geduurd en ontbrandde vrijwel onmiddellijk, nadat de Minister den 25sten April j.1. de nieuwe begrooting indiende en bij gelegen heid daarvan een omzetbelasting voor het film materiaal, dat in Engeland wordt verbruikt, voor stelde alsook de heffing op den invoer van uit het buitenland geïmporteerd filmmateriaal tot het drie voudige van het bestaande invoerrecht verhoogde. In den loop van de maand Mei vervoegde zich in verband met de Ministerieele plannen, een depu tatie bij den Minister, welke alle takken van het filmbedrijf vertegenwoordigde, om den Bewinds man de bezwaren van het bedrijf uiteen te zetten en hem 16 verschillende memoranda te overhandi gen. Deze stap had tot gevolg, dat de Minister zich in het Lagerhuis bereid verklaarde om eenige ver zachting in de door hem aangekondigde plannen aan te brengen. De in het vooruitzicht gestelde tegemoetkomingen bleken echter zoo gering te zijn, dat het bedrijf daarmede geen genoegen kon nemen. Niettemin leek het er aanvankelijk op, dat de Regeering haar plan om in het filmbedrijf een nieu we bron van inkomsten aan te boren, waaruit de schatkist niet minder dan een millioen pond aan inkomsten zou moeten toevloeien, wenschte door te zetten zonder verder aandacht te schenken aan de nooden en klachten van het bedrijf. Het bedrijf op zijn beurt, dat zijn bezwaren tot dan toe binnenskamers had geuit, ontketende een heftige campagne tegen de Regeering, waarbij men het publiek liet weten, dat de nieuwe belastingen zouden beteekenen een aanzienlijke verhooging van den toegangsprijs voor bioscopen, een verkor ting van het bioscoopprogramma, een algeheele verdwijning van het wekelijksch journaal, een aan zienlijke beperking van de nationale filmproductie en een stijging van het werkloosheidscijfer in de filmindustrie. Men zette het er vooral op, het publiek ervan te doordringen, dat het wederom de massa van regel matige bioscoopbezoekers zou zijn, die het gelag zou krijgen te betalen. Er werd bovendien gedreigd met massa-ontslag van bioscooppersoneel en met een stopzetting van de filmpropaganda voor de Regeering.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 8