MINISTERIEELE CIRCULAIRE De tekst van de Ministerieele Circulaire aan de Burgemeesters betreffende de vertooning van films en journaals, waarvan sprake is in het hoofd artikel van dit nummer, luidt als volgt: 's-Gravenhage, 2 September 1939. In de huidige dagen van internationale spanning is het van eminent belang, dat in de bioscoop theaters, noch in gewone films, noch in journaals, beelden worden vertoond, welke eenigermate prik kelend zouden kunnen werken. De Centrale Commissie voor de filmkeuring waakt, dat in de nieuw te keuren journaals en films geen beelden als hier bedoeld voorkomen. Niet uitgesloten is het, dat reeds vroeger gekeurde films of journaals thans tot moeilijkheden aanlei ding kunnen geven. Ik zou het daarom op prijs stellen, indien U zoo noodig onder verwijzing naar het bepaalde in artikel 19 van de Bioscoopwet de exploitanten van bioscooptheaters er op zoudt willen wijzen, dat beelden als hier bedoeld, dienen te worden ge weerd. In geval van twijfel ware overleg te plegen met den Voorzitter van de Centrale Commissie voor de filmkeuring. De Minister van Binnenlandsche Zaken, VAN BOEYEN. VERVROEGING UITZENDING NIEUWS BERICHTEN De internationale gebeurtenissen zijn momenteel van dien aard, dat de menschen de radio-nieuws berichten met spanning verbeiden en met meer aan dacht dan gewoonlijk volgen. Aangezien het tijdstip, waarop de nieuwsuitzen ding plaats vindt, juist gelegen is in die oogen- blikken, waarop men zich meestal naar bioscoop, schouwburg of concertzaal begeeft, oefent een en ander een ongunstigen invloed uit op het bezoek aan voormelde gelegenheden. Dit geldt vooral voor die gemeenten, waar het nieuws, dat om acht uur wordt uitgezonden, nog niet in de ter plaatse ver schijnende kranten-edities is gepubliceerd en bo vendien, voor wat de bioscopen betreft, het bezoek niet kan worden verschoven naar de tweede voor stelling, aangezien in vele gevallen slechts één voorstelling per avond wordt gegeven. Indien daarom de eerste nieuwsuitzending van het A.N.P. voor de radio zou worden vervroegd, zouden groote bezwaren van de zijde van het amusementsbedrij f worden ondervangen. Mitsdien heeft het Hoofdbestuur aanstonds adhaesie betuigd aan de adressen, welke de directeuren der Amster- damsche tooneelgezelschappen en de directie van het Concertgebouw-orkest aan den Minister van Waterstaat een aan den Radio-Raad hebben ver zonden. Het Hoofdbestuur heeft daarbij aan den Minister, zoowel als aan den Radio-Raad en de directies der vier groote Omroepen verzocht het daarheen te willen leiden, dat het tijdstip voor de uitzending van de persberichten om acht uur 's avonds, wordt vervroegd tot zeven uur 's avonds, een uur, waarop meestal iedereen in zijn woning aanwezig is. AFDEELING „FILM" BIJ GENERALEN STAF Aan het Bureau Ontwikkeling en Ontspanning van het Algemeen Hoofdkwartier van den Gene ralen staf, dat onder leiding staat van kapitein J. D. S. Paters, zijn thans afdeelingen verbonden onderscheidenlijk voor film, tooneel, cabaret, sport en ontwikkeling. Tot leider van de afdeeling ,,Film" is benoemd de heer C. van der Wilden, directeur van de NV. Filmfabriek „Polygoon". De heer Van der Wilden zal in deze functie het contact onderhouden tus- schen de leiding van genoemd Bureau en het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop- Bond. TERUGGAVE WAARBORG De heer P. J. J. Spronk te Numspeet heeft de exploitatie van zijn reisbioscoop beëindigd en der halve het lidmaatschap van den Bond per 31 De cember a.s. opgezegd. In verband met de terugstorting van den door den heer Spronk gedeponeerden waarborg worden de leden uitgenoodigd van hun eventueele vorde ringen op genoemden heer uiterlijk op 2 October e.k. opgave aan het Hoofdbestuur te doen.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 5