VERSLAG LEDENRAADSVERGADERING In het verslag van de Ledenraadsvergadering, gepubliceerd in het vorig nummer, is een onnauw keurigheid geslopen. In tegenstelling met hetgeen daarin op pag. 8 staat vermeld, gelieve men te lezen, dat een amen dement van de heeren Ter Linden en Uges om ook den Voorzitter van den Ledenraad met betrekking tot de beslissingen van het Hoofdbestuur inge volge het Algemeen Bedrijfsrglement het recht van beroep te geven, is ingetrokken, waarna is aan genomen een amendement van den heer Uges, om dit recht wel te geven aan de Voorzitters van den Afdeelingsraad en de Bedrijfsafdeeling Filmver huurders. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 15 Amsterdam. Astoria Theater: Alle cor respondentie moet voortaan naar Mos plein 18. Pag. 17 Amsterdam. Van Swinden Theater: Alle correspondentie moet voortaan naar 1ste Van Swindenstraat 72. Pag. 28 Heerlen. Schrappen: Stadsschouwburg Bioscoop. Pag. 39 Tilburg. Harmonie Bioscoop: Telefoon nummer is thans 4031. „STASTO K" In de Leeuwarder Courant van Woensdag 11 October j.1. treft ons de volgende bespreking van het pas uitgekomen boekje „De Familie Stastok geprolongeerd. Een celluloidlooze film van E. Werkman en M. Sybr. Koops": „De heeren Werkman en Koops hebben het on dernomen, de Camera en dan speciaal de Fa milie Stastok om te werken in een filmscenario. Daartoe laten zij Hildebrand herleven in de twin tigste eeuw en brengen hem dan in kennis met de leden der bekende familie, maar thans in moderne visie. Pieter is een jazz-enthousiast, Koosje van Naslaan heet Coby en is een flirt, de sentimenteele Amelie is verdoopt in Mizzy en haar gitaar is een koffergramofoon geworden. Het verhaal gaat getransponeerd als in het werk van Hildebrand, die de hoofdrol in de film heeft en van de eene verbazing in de andere valt over de wonderen der techniek onzer dagen. Het werkje is zeer geslaagd in zooverre, dat het precies evenveel van den eigenlijken geest der Camera over laat als een film gewoonlijk doet van het boek waarnaar ze gemaakt is en dus niets. Het is bovendien zouteloos en vervelend". als de meeste films Het is frappant hoe zij, die we in dit orgaan zoo langzamerhand bijeengedreven hebben in den troep van de verstokte vijanden der bioscoop, tel kens en telkens weer een stok weten te vinden om den vermaledeiden hond te slaan. Zelfs een Sta- stok-satyre wordt lustig als zoodanig gehanteerd. Je staat stok-stijf van verbazing over zulk een mentaliteitzielig en onmogelijk tevens. Maar wat te zeggen van een krant, die daaraan papier en naam verprutst?Je kunt er niets van zeggen, want het stokt je bepaald in de keel bij het zien van zooveel stokoud en stokkerig gedoe. UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN 10 De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) heeft in haar op Woensdag, 27 September 1939 gehouden zitting in zake het op 1 April 1939 door de firma A. van Meel en C. Hirschberg, gevestigd te Helmond en exploiteerende de bioscooptheaters Centraal en Scala aldaar, aanhangig ge maakt geschil contra Croonenberg's Exploitatie Maatschappij van Bioscopen en Theaters N.V., eigenaresse van voormelde theaters, gevestigd te Roermond, uitspraak gedaan, dat de vordering van eischeres (Van Meel en Hirschberg) moet worden toegewezen en gedaagde (Croonenberg) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a falsmede in de geschilkosten, bedragende inclusief de kosten der expertise f 153.—. Deze uitspraak is gegrond op de volgende overwegingen- dat eischeres in hoofdzaak heeft gesteld, dat er tusschen partijen, blijkens een op 31 Maart 1938 voor notaris H. A. C van Keulen te Helmond verleden acte, een overeenkomst bestaat van verhuur en huur van de bioscooptheaters Centraai en Scala te Helmond, met de exploitatie van welke bioscopen eischeres op 16 Juli 1937 is aangevangen; dat eischeres bij het aangaan -dezer huurovereenkomst heeft erkend genoemde theaters in goeden staat te hebben overgenomen, zulks op grond van gedaagdes verzekering, -dat van gemeentewege genoegen werd genomen met de inrichting der beide biosco pen; dat echter in Juni 1938 eischeres van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Helmond med-edeelingen ont ving, dat de inrichtingen der theaters in verschillende opzich ten nie-t aan de inmiddels gewijzigde voorschriften voldeden en dat vele en belangrijke wijzigingen (o.a. in de electrische geleidingen en in den bouw van de cabines) dienden te worden aangebracht, daar anders de verleende vergunningen ex artikel 1 der Bioscoopwet tot het geven van bioscoop voorstellingen in het openbaar zouden worden ingetrokken; dat eischeres ;gedaagde hierop tijdig heeft gewezen, waarbij zij gedaagde verzocht de noodige voorzieningen te treffen; dat gedaagde echter alle medewerking heeft geweigerd; dat eischeres om stopzetting van de exploitatie en de daaraan verbonden schade te voorkomen zich ten slotte genoodzaakt heeft gezien zelve de noodige verbeteringen en wijzigingen te doen aanbrengen, hetgeen een uitgave met zich heeft mede gebracht van dat eischeres van meening zijnde. dat deze uitgave uitsluitend gedaan is om voor de gebouwen de bestemming, waaraan ze hun waarde on-tleenen en waar voor gedaagde deze aan eischeres verhuurd heeft, te be waren van oordeel is, dat deze uitgave voor rekening van gedaagde behoort te komen en derhalve der Commissie van

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 12