INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 12 de beide bioscopen op het moment, dat gedaagde de exploi tatie ervan aan eischeres overdroeg, onder andere voor wat de noodverlichting van bedde theaters en de cabine van het Centraal Theater betrof, ook toen reeds niet aan de voor waarden van Burgemeester en Wethouders voldeden; dat vaststaat, dat eischeres overeenkomstig het bepaalde sub C.l.d. van de overeenkomst gedaagde tijdig heeft ge waarschuwd, welke reparaties en vernieuwingen op last van het Gemeentebestuur noodig waren, maar dat gedaagde alle medewerking heeft geweigerd, zoodat eischeres genoodzaakt was zelve deze reparaties en vernieuwingen te laten uitvoe ren, ten einde de bestemming der beide gebouwen als bio scooptheaters te behouden; dat gedaagde nog heeft aangevoerd, dat de in opdracht van eischeres uitgevoerde reparaties, veranderingen en ver nieuwingen ten deele overbodig, althans te duur zijn; dat de Commissie van Geschillen in verband met deze bezwaren van gedaagde aan den deskundige Ir. H. G. M. van Haagen te Breda opdracht heeft gegeven te onderzoeken: Ie. in hoeverre de door eischeres gemaakte kosten tot het aanbrengen van veranderingen en verbetering in het Centraal Theater en in het Scala Theater te Helmond noodzakelijk waren om te voldoen aan de door Burgemeester en Wethou ders van de gemeente Helmond ten aanzien van deze theaters gestelde eischen; 2e. of, in aanmerking nemende de plaatselijke omstandig heden, voor het doen aanbrengen van deze verbeteringen en veranderingen niet meer is betaald, dan redelijk is; en dienaangaande aan de Commissie schriftelijk rapport uit te brengen; dat de resumeerende slotalinea van het rapport van den deskundige luidt, „dat de diverse werkzaamheden verricht zijn in overleg met en volgens eischen van de gemeentelijke instanties, dat de loonen overeenkomstig zijn met de plaat selijke loonklasse en de materialen tegen normale markt prijzen berekend zijn", terwijl voorts ter zake van de post „electriciteit" gerapporteerd wordt, „dat de verschillende werkzaamheden zijn verricht met gebruikmaking van de bestaande instellaties"; dat gedaagde na kennisneming van dit rapport van exper tise op haar aanvankelijk naar voren gebracht bezwaren is teruggekomen en verklaard heeft, dat zij geenerlei bemerking meer heeft te maken op de door bedoelde werkzaamheden veroorzaakte kosten; dat op grond van het vorenstaande gedaagde venplicht moet worden geacht terug te betalen de door eischeres ge maakte kosten voor het aanbrengen van bedoelde verande ringen, verbeteringen en vernieuwingen in de theaters Cen traal en Scala, ten einde derzelver inrichtingen te doen be antwoorden aan de door Burgemeester en Wethouders van Helmond gestelde voorwaarden, en ten einde voor de theaters de bestemming, waaraan zij hun waarde ontleenen, te be waren; dat mitsdien de vordering van eischeres moet worden toe gewezen en gedaagde moet worden veroordeeld aan eische res tegen kwijting te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de geschilkosten, bedragende 153,inclusief de kosten der expertise. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) heeft in haar op Woensdag, 4 October 1939 gehouden zitting o.a. het navolgende vonnis gewezen: In zake het door de firma M. Bonnist Zonen, gevestigd te Amsterdam, op 18 Juli 1939 aanhangig gemaakt geschil contra den heer C. M. van der Linden, exploitant van de Cinema Palace te Hoensbroek, dat de vordering van eische res (Bonnist) moet worden toegewezen en gedaagde (Van der Linden) mitsdien moet worden veroordeeld om aan eischeres tegen kwijting te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende 25.zulks op grond van de overweging: dat eischeres in hoofdzaak heeft gesteld, dat zij gedaagde affiches heeft geleverd voor een totaalbedrag van waarvoor zij gedaagde op 22 November 1938 de factuur deed toekomen; dat gedaagde weigert dit bedrag te betalen, zonder daarvoor eenigen reden te willen opgeven; dat eische res derhalve der Commissie van Geschillen heeft verzocht gedaagde te veroordeelen tot betaling van genoemd bedrag van dat gedaagde met haar verweerschrift d.d. 2 October 1939 hiertegen in hoofdzaak heeft aangevoerd, dat eischeres de reden, waarom hij het gevorderd bedrag niet wenscht te betalen, zeer wel bekend is; dat eischeres namelijk 2 cent per affiche meer heeft berekend dan partijen zijn overeen gekomen; dat gedaagde eischeres herhaaldelijk ter filmbeurze verzekerd heeft, dat hij onmiddellijk zou betalen, zoodra hij eischeresses creditfactuur zou hebben ontvangen; dat gedaagde, indien hij bezwaar had tegen betaling van het bedrag van eischeresses factuur d.d. 22 November 193S, zulks onmiddellijk schriftelijk ter kennis van eischeres had behooren te brengen, en in ieder geval onmiddellijk aan eischeres had te betalen het bedrag, hetwelk hij erkent schul dig te zijn waardoor de kwestie ongetwijfeld zou zijn geregeld, en niet had moeten wachten tot 2 October 1939, nadat eischeres zich genoodzaakt had gezien een geschil contra hem aanhangig te maken; dat gedaagde overigens in gebreke is gebleven zijn be wering, als zou een prijs van in plaats van per affiche zijn overeengekomen (hetgeen eischeres ontkent, zijnde een bedrag van per affiche haar vaste prijs) met bewijzen te staven; dat eischeresses vordering moet worden toegewezen en gedaagde mitsdien moet worden veroordeeld om aan eische res tegen kwijting te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende 25. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur' moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den waarop in in Nederland worden uit houder der ex schrijving ver zocht is gebracht ploitatie-rechten 17 Oei. 1939 Cassidy komt terug Paramount 17 't Cassidy's beschermelinge 17 Safia's leugen Nova 25 En zij verdween in den mist" City 25 Charlie Chan in het zee- rooversnest Fox >,6 Een engel van een man Select 96 Valstrikken Columbia 26 Turf in je ransel Monopole 7,S Mobilisatieklanken L.C.B. Standaard 30 Vergeefsche wraak1) Metro 30 't Meisje, dat te veel wist 30 De groote toovenaar van OZ 30 Andy Hardy speelt comedie 30 De dansende dwaas Warner -1) In plaats van' den titel: „Door de mazen van de wet".

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 14