8 VEREENDE KRACHT „Vereende kracht" is het visitekaartje, waar mede het propagandafilmpje zich aandient, dat dezen Kerstmis in alle Nederlandche bioscopen draaien zal in plaats van de welbekende, succes volle Bio-filmjes. De beteekenis hiervan kent U allemaal. Op verzoek van het Algemeen Steun-Comité 1939 immers heeft het Hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bioscoop-Bond, na overleg met den Afdeelingsraad, zijn bemiddeling verleend bij het tot stand brengen eener samenwerking tusschen het Algemeen Steuncomité-1939 en de Stichting Bio-Vacantieoord, met het doel een zoo groot mo gelijke opbrengst te verkrijgen van de aanstaande Kerstcollecte en deze opbrengst tusschen beide instellingen gelijkelijk te verdeelen. De organisatie en de leiding der collecte blijft in handen van het Bestuur der Stichting Bio-Va cantieoord, dat dus ook, zooals gebruikelijk, voor toezending van film- en bussenmateriaal zal zorg dragen en de correspondentie voeren over col lecte en opbrengst. Dat is „vereende kracht"! Althansbijna. Want twee waardevolle schakels, twee krachten ontbreken nog. Eerst als zij zijn ingeschakeld, zal de vereeniging compleet zijn, de inspanning maximaal en het resul taat overweldigend. Wie zijn zij? Het antwoord ligt voor de hand. In de eerste plaats onze leden-exploitanten. Het Bestuur van de Stichting Bio-Vacantieoord kan organiseeren zooveel het wil, het kan toezeggen wat het wil, het zou niets kunnen, als het niet kon rekenen op de medewerking van de leden-exploi- tanten van den Nederlandschen Bioscoop-Bond. Zij vormen den slagader van het Bio-Vacantie oord. Het hart van dit oord klopt in de bioscoop! Thans vraagt het Bio-Vacantieoord echter Uw medewerking twee maal. Ons mooie vacantieoord was als het ware voor bestemd tot de aanvullende taak, waarvoor het zich plotseling ziet gesteld. Vanaf het hooge Russen duin zien zijn vensters uit op de wijde zee. die het leven is van ons volk. Aan zijn voet spoelen de verraderlijke maakselen aan, die tientallen onzer reeds den dood hebben ingejaagd en tienduizenden broodeloos gemaakt. De onveiligheid van deze zee heeft onzen export gedecimeerd en zeer velen, rechtstreeks of zijdelings bij den handel betrokken, tot den bedelstaf gebracht. Zoo werd het Bio-Vacantieoord een baken in zee, in de woelige zee van dezen tijd. Met de hulp, die het zoozeer van noode heeft, komt het die landgenooten te hulp, die te lijden hebben van den oorlogstoestand, en deelen zijn kinderen hun boterham met de stille armen. Met vereende kracht geholpen, zal veel leed verzacht. veel nood gelenigd worden, zullen de kleintjes niet te kort komen door de grooten te helpen en zal den grooten tot steun zijn, wat aan de kleintjes gegeven wordt. Om dit alles te bereiken zal echter vooral ook de laatste schakel noodig zijn, namelijk de mede werking van het bioscoopbezoekend publiek. Zijn liefdadigheid kennen wij te goed. Het komt er slechts op aan, dat wij haar ten volle benutten. Laat men daarom aan het personeel en aan alle medewerkers, die de collecte verzorgen, het doel van de collecte nog eens duidelijk uiteenzetten. Laat men er vooral op wijzen, dat de collectan ten bij de laatste beelden van het propaganda filmpje, dat, zooals te doen gebruikelijk, na het voorpragramma, dus onmiddellijk vóór de hoofd film wordt vertoond, met de bussen beginnen te rammelen en de rijen der bezoekers direct daarna stuk voor stuk afwerken. De ambitie van het personeel is bij deze collecte van het grootste belang. Men mag vooral geen bezoeker overslaan, zooals tè dikwijls gebeurt. En ten slotte, laat men deze collecte flink inzet ten op den listen dezer maand, en haar niet be ëindigen vóór den 4den januari. Op deze wijze zal de opbrengst der Kerstcollecte- 1939 in de Nederlandsche bioscopen alle verwach tingen overtreffen. Er zal dan niet alleen dubbel gegeven worden, maar ook het aantal gevers zal verdubbeld worden. Zoo zal een tweevoudig doel een dubbele op brengst tot resultaat hebben. Door vereende kracht! ONZE DOODEN Met diep leedwezen maken wij hier melding van het verscheiden van een drietal onzer leden. Op 1 December overleed te Gouda in den ouder dom van 78 jaar de heer A. J. J. Vos, Voorzitter van de N.V. Apollo Bioscoop, exploiteerende het Thalia Theater aldaar. Vervolgens bereikte ons het bericht, dat op 5 December te Sittard in den ouderdom van 56 jaar was overleden de heer E. Beckers, exploitant van de Luxor Bioscoop aldaar. Op 13 December ten slotte overleed te IJmuiden in den leeftijd van 51 jaar de heer F. A. van Op bergen, exploitant van het Thalia Theater. Het Hoofdbestuur heeft zich bij de begrafenis van zijn dooden. evenals de onderscheidene Afdee- lingsbesturen, telkens doen vertegenwoordigen en als laatsten groet een bloemenhulde gebracht. Tevens heeft het aan de familieleden op har telijke wijze zijn deelneming betuigd.

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 10