scoop-Bond is, onder bepaalde, onvoorziene om standigheden met zich zou kunnen brengen. Het Hoofdbestuur had werkelijkheidszin genoeg om deze bezwaren te kunnen begrijpen en onder ving alle moeilijkheden door reeds in April het besluit te nemen, ten behoeve van het Comité een uitzondering te maken op het toen geldende Over- gangsbesluit van 1 Februari 1937, zulks onder voorbehoud van goedkeuring der algemeene leden vergadering. De motieven van dit besluit, voorzoover hier voor al niet genoemd, zijn voldoende bekend. Men is hierbij uitgegaan van de gedachte, dat voor het sympathieke streven van het Comité voor de Na tionale Film-1938, om de film te gebruiken als in strument tot een nationale herdenking van het veertig jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, de reglementen en besluiten van den Bond geen beletsel mochten vormen om het ten volle aan zijn doel te doen beantwoorden. Boven dien werd hierbij in overweging genomen, dat aan den opzet van de vervaardiging der onderhavige film geen commercieel doel ten grondslag lag, doch uitsluitend op den voorgrond stond het dienen van een nationaal belang. En terwijl de schrijver in „Katholiek Filmfront" zijn lachplaatje lustig afdraait, werd, ge moogt dit voor ons part ten zevende, ten achtste en ten negende noemen, aan het Comité de voorwaarde gesteld, dat bij den verhuur van de film alle Sta tutaire en Reglementaire bepalingen van den Bond, waaronder de Bondsvoorwaarden en Bedrijfsbe- sluiten, zouden worden nagekomen. Vanzelfsprekend ging het Comité met deze voor waarden accoord. De algemeene vergadering van den E5ond gaf tenslotte zonder discussie en zonder hoofdelijke stemming zijn sanctie aan 't besluit van 't Hoofd bestuur. En nu? Ja, wat nu kleine man? CONTACTHOUDENDE BIOSCOOP COMMISSIES Dezer dagen is te Utrecht onder Voorzitterschap van den heer Leenhouwers uit Helmond de achtste jaarvergadering gehouden van de contacthoudende bioscoopcommissies in Nederland. Bij het contact zijn thans 46 commissies aangesloten; de laatst toe- getredene is die van Baarle-Nassau. Vertegen woordigd waren 29 commissies. Almelo en Zaandam hadden de kas van den penningmeester gecontroleerd. De contributie voor het tijdvak '39/'40 werd wederom vastgesteld op ƒ4.-. Bij de behandeling van schriftelijk ingekomen vragen werd nog eens duidelijk naar voren ge bracht, dat alle films, die in het openbaar worden vertoond, eerst door de Centrale Commissie moe ten worden gekeurd. Verder, dat de commissies van toezicht een welwillende houding behooren aan te nemen tegenover de bioscoop-exploitanten, maar dat zij er ook om moeten denken, dat met de wet nog al eens vrij wordt omgesprongen. Hierna kwam de aanwijzing van de commissie, aan welke de zorg voor het contact over het tijd perk '39/'40 zal worden opgedragen, en de aanwij zing van den redacteur van het correspondentie blad voor genoemd tijdvak aan de orde. De com missies van Almelo en Haarlem hadden zich be reid verklaard een candidatuur voor de leiding van het contact te aanvaarden en de redactie van het blad te verzorgen. De commissie te Arnhem werd met 24 van de 29 geldig uitgebrachte stemmen aangewezen als leidende commissie. INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 10 Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum Titels waaronder de films Naam van den wctaiup in schrijving ver zocht is in Nederland worden uit gebracht houder der ex ploitatie-rechten 2 Dec. 1939 Lied der Wüste LIfa 4 De koerier van Lyon of De noodlottige gelijkenis Film Trust 4 Vijf dagen van angst 4 M De hel der engelen 8 Donker Londen Warner 9 Statenloos Columbia 10 Vader te noemen Film Trust 11 Rats, kuch en boonen Select 12 Metropolitain Melior 12 Moeder 1 Ufa 13 Jongens van onze marine L.C.B. Standaard 13 Het lied van de straat 15 De dag van morgen Univ. Filmbook. 15 Rio 15 Pip met vacantie 15 ,1 Mogen ouders scheiden? Victoria 16 1, Alleen in naam R.K.O. Radio In plaats van den titel: „Mutterliebe".

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 12