raad, respectievelijk als Voorzitter en Secretaris van de Afdeeling Het Zuiden van den Bioscoop- Bond, L. M. Weterings, directeur van het Centraal Bureau van de Katholieke Film Actie te 's-Her- togenbosch en Mr. A. Tepe als Voorzitter van de Katholieke Filmcentrale. Tijdens deze vergadering zijn het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoop-Bond en de Vereeniging van Noord-Brabantsene- en Limburg- sche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Film keuring een overeenkomst aangegaan, op de basis van de door meervermelde commissie ingediende ontwerpen. De tekst van deze overeenkomst wordt elders in dit nummer gepubliceerd. Slechts is ten behoeve van de filmverhuurkanto ren, die hetzij in het geheel geen eigen showroom hebben, hetzij niet in Amsterdam gevestigd zijn, in aanvulling van artikel 6 bepaald, dat de K.F.C, zelve, wanneer de vorenbedoelde filmverhuurders films ter nakeuring aanbieden, kosteloos een show room te Amsterdam voor de keuring dezer films beschikbaar zal stellen, In afwijking van artikel 10 van het schema is voorts bepaald, dat ook bij herkeuring in een ge meente in Noord-Brabant of Limburg de kosten voor het gebruik der showroom niet voor rekening komen van den filmverhuurder, die de film ter na keuring heeft aangeboden. De K.F.C, zal dienaan gaande met de daarvoor in aanmerking komende bioscoopdirecties een regeling treffen. Bij wijze van tijdelijken maatregel, geldende, zoolang de oorlogstoestand in Europa duurt, is be paald, dat de als A-. resp. B-films door de Rijks- filmkeuring toegelaten films niet verboden zullen worden. Indien in een speciaal geval het nakeu- ringsorgaan zeer ernstige bezwaren zou hebben om een A-, resp, B-film ter vertooning toe te laten, dan zal niet eerder tot verbod van zulk een film worden overgegaan, dan nadat dienomtrent met het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bio scoop-Bond overleg is gepleegd, bij welk overleg getracht zal worden op de een of andere wijze aan de bezwaren tegemoet te komen. Volgens de thans gesloten overeenkomst zullen alle hoofdfilms en een- of twee-acters van het zoo genaamde bijwerk", welke door de Centrale Com missie voor de Filmkeuring zijn toegelaten, onge acht voor welken leeftijdsgrens, aan nakeuring onderworpen zijn. Da nakeuringsuitslagen hebben betrekking op de bioscopen, die zich vrijwillig onder het bijzon der toezicht van het nakeuringsorgaan hebben ge plaatst. Deze bioscopen zijn gevestigd in de 37 bij de Zuidelijke Nakeuringsvereeniging aangesloten gemeenten, zijnde: Baarle-Nassau, Bergen op Zoom, Boxtel, Breda, Brunssum, Budel, Echt, Eindhoven, Geertruidenberg, Geldrop, Geleen, Gulpen, Helden (L.), Helmond, 's-Hertogenbosch, Kerkrade, Maasbracht, Maasbree-Blerick, Maas tricht, Nieuwenhagen, Oisterwijk, Oosterhout, Oss, Roermond, Roosendaal, Schijndel, Simpelveld, Sittard, Tegelen, Tilburg, Valkenburg (L.), Val- kenswaard, Veghel, Venlo, Venray, Waalwijk, Zundert. Tot leden van het keuringsorgaan, dat, zooals uit de gepubliceerde regeling blijkt, uit vijf leden bestaat, zijn als vertegenwoordigers van de K.F.C, benoemd de heeren Mr. A. Tepe, Wethouder te Leiden en J. Welte, kapelaan te Amsterdam, als vertegenwoordiger van de K.F.A., de heer L. We terings, directeur van het Centraal Bureau voor de Katholieke Film Acte te 's-Hertogenbosch, als vertegenwoordiger van de Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Gemeenten voor Gemeenschappelijke Filmkeuring, de heer A. Verdijk, Burgemeester van Eindhoven, als ver tegenwoordiger van den Nederlandschen Bio scoop-Bond, de heer A. H. Boekraad, Secretaris van de Afdeeling het Zuiden van den Bond. TEKST DER NIEUWE OVEREENKOMST I. Er wordt ingesteld een Comité, bestaande uit 5 leden, te weten: 1. twee vertegenwoordigers van de Katholieke Film Centrale; 2. een vertegenwoordiger van de Katholieke Film Actie; 3. een vertegenwoordiger van de „Vereeniging van Noord-Brabantsche en Limburgsche Ge meenten voor Gemeenschappelijke Filmkeu ring", en 4. een vertegenwoordiger van den Nederland schen Bioscoop-Bond. Uit zijn midden kiest het Comité een Voorzitter en een gedelegeerde. Bij voorkeur zal tot gedele geerde benoemd worden een der sub I van de vorige alinea genoemde vertegenwoordigers. De gedelegeerde krijgt bijzondere volmachten. De taak van het Comité is, behalve het opstel len van een voordracht tot benoeming van leden der Algemeene Keuringscommissie, bedoeld sub II, de sub-keuringscommissie samen te stellen en eveneens de sub-herkeuringscommissies. Bovendien houdt het Comité toezicht op de na leving van de algemeene regelen, welke voor de nakeuring gelden, alsmede op de geheele function- neering van het keuringsorgaan. Het Comité vergadert zoo noodig eenmaal per maand. II. De Algemeene Keuringscommissie bestaat uit ten minste 50 leden. De benoeming van deze leden geschiedt op voordracht van het Comité door de Katholieke Film Centrale. Met het oog op de herkeuring van films, welke: in den regel in een der. gemeenten van Noord-Brabant of Lim burg zal geschieden, moeten ten minste tien leden

Officieel Orgaan | 1939 | | pagina 5