WE IER f Op 29 Januari is te Rotterdam op 57-jarigen leef tijd overleden de heer E. J. Weier, exploitant van de reizende bioscoop „Excelsior Filmonderne- ming". Den laatsten tijd bewoog de heer Weier zich vooral ook in Rotterdam, waar hij jaarlijks een aantal bioscoopvoorstellingen in ,,De Doelen" gaf. Het Hoofdbestuur heeft aan de weduwe en de kinderen van den overledene zijn hartelijke deel neming betuigd. Mede namens dit College ver tegenwoordigde de heer R. Uges Jr., Voorzitter van den Afdeelingsraad, den Bond bij de teraarde- bestelling, welke heden op de Algemeene Begraaf plaats Crooswijk heeft plaats gehad. DENKT OM DE VERTEGENWOORDIGERS DIPLOMA'S Na 1 Februari zullen de filmbeurskaarten, waar op vertegenwoordigers van leden van den Bond toegang wordt verleend tot de filmbeurs, niet meer geldig zijn. Men gelieve er dus rekening mede te houden, dat vertegenwoordigers, die niet in het bezit zijn van een geldig diploma, reeds op de eerstvolgende filmbeurs, dat is op Maandag, aanstaande, niet meer zullen worden toegelaten. ALGEMEEN B E D R IJ F S REGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van Dinsdag, 16 Januari j.1. besloten aan den heer A. Matton, eigenaar van Hotel ,,De Ooievaar" te Uit geest, toestemming te verleenen als bedoeld in ar tikel 8 van het Algemeen Bedrij f sreglement, tot het gaan exploiteeren van een nieuwe, permanente bio scoop in voornoemd hotel te Uitgeest. De heer A. Matton heeft zich dientengevolge aangemeld voor het lidmaatschap van den Bond. Eventueele bezwaren tegen diens toelating moeten uiterlijk binnen acht dagen na het verschijnen dezer publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur worden ingediend. TERUGGAVE WAARBORGSOM De heer L. Cats, eigenaar van het reclamebu reau Louis Cats, gevestigd te Rotterdam, Nieuwe Binnenweg 68, is met ingang van 1 Januari 1940 van het lidmaatschap van de Nederlandsche Ver- eeniging van Bioscoopreclame-Exploitanten verval len verklaard. In verband met de liquidatie van den door ge noemden heer bij de Vereeniging gedeponeerden waarborg, verzoekt het Bestuur der Vereeniging, in overeenstemming met het bepaalde in artikel 4 van het Algemeen Vereenigingsreglement, den le den van den BioscoopBond, alsmede den leden van de Vereeniging voornoemd, die eventueel vorde ringen op den heer Cats hebben, hiervan met ver melding van het bedrag der vordering, binnen acht dagen na het verschijnen dezer publicatie schrif telijk opgave te doen aan het Secretariaat, Achter gracht 19 te Amsterdam. WIJZIGINGEN LEDENLIJST Pag. 20 Brielle: Luxor Theater; tel. is niet 89, maar 98. Pag. 26 Den Haag: Studio Mij. tot Expl. v. Bio scooptheaters; tel. in Amsterdam is na 6 uur niet 32126, maar 23126. Schrappen: F. van Santen, leider. UITSPRAKEN COMMISSIE VAN GESCHILLEN 15 De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) heeft in haar zitting van Woensdag, lü Januari 1940 de navolgende vonnissen gewezen: In zaken tiet door de N.V. Paramount Films, gevestigd te Amsterdam, op 7 December 1939 aanhangig gemaakt geschil contra den heer S. Grünberg, eigenaar van het lilmlabora- torium „Filmchemie" te Duivendrecht. dat de vordering van eischeres (Paramount) moet worden toegewezen en ge daagde (Grünberg) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende ƒ25.is in totaal met de bepaling, dat dit totaal bedrag in termijnen zal worden voldaan. Deze uitspraak is gegrond op de overweging: dat gedaagde erkend heelt het gevorderd bedrag schuldig te zijn en een betalingsregeling heeft voorgesteld, zooals na der in de uitspraak omschreven, waarmede eischeres zich accoord heeft verklaard; dat de vordering derhalve moet worden toegewezen en gedaagde mitsdien moet v/orden veroordeeld om aan eische res te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende 25.een en ander met in acht neming van de in de uitspraak omschreven en met instemming van partijen getroffen betalingsregeling. De Commissie heeft voorts bepaald, dat, indien gedaagde op eenigen hiervoren bedoelden vervaldag met de betaling van een termijn in gebreke zou blijven, zonder nadere somma tie de boycot te zijnen opzichte zal worden uitgevaardigd, in welk geval tevens het geheele resteerende bedrag in eens opvorderbaar zal zijn. In zake het op 2 Januari 1940 door de N.V. Filmfabriek Profilti, gevestigd te 's-Gravenhage, aanhangig gemaakt ge schil contra den heer S. Grünberg, eigenaar van het filmlabo- ratorium „Filmchemie" te Duivendrecht, dat de vordering van eischeres (Profilti) moet worden toegewezen en gedaagde (Grünberg) mitsdien moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan eischeres te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende 25.zulks op grond van de overweging: dat gedaagde erkend heeft het gevorderd bedrag schuldig te zijn, doch niet in staat is geweest deze schuld tijdig aan te zuiveren; dat overigens de ingestelde vordering aan de Commissie niet onrechtmatig of ongegrond voorkomt en dat derhalve de vordering behoort te worden toegewezen. In zake het door den heer G. Canis, exploitant van de Spaarne Sound Bioscoop te Haarlem, (verder te noemen partij-Canis), op 12 December 1939 aanhangig gemaakt ge schil contra den heer D. J. van Leen, eigenaar van het film verhuurkantoor Centrafilm te Dordrecht, (verder te noemen

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 17