INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER 16 partij-Van Leen), die op zijn beurt in vrijwaring heeft doen oproepen Mevrouw de Weduwe T. Beckers-Visschers, ex- ploitante van het Luxor Theater te Sittard, (verder te noe men partij-Beckers), dat de vordering van partij-Canis moet worden toegewezen en partij-Beckers moet worden veroor deeld om tegen kwijting aan partij-Canis te betalen het ge vorderd bedrag a alsmede in de kosten van het ge schil, bedragende 25.zulks op grond van de overweging: dat partij-Canis in hoofdzaak heeft gesteld, dat partij-Van Leen haar op grond van een tusschen hen bestaande over eenkomst in zake den zoogenaamden verhuur en huur van films voor vertooning vanaf Vrijdag, 20 October 1939 had te leveren de film „De man, die verdween"; dat deze film haar niet op tijd is geleverd, als gevolg waarvan zij eeh schade heeft geleden van (later door haar teruggebracht tot dat partij-Canis mitsdien der Commissie van Geschil len heeft verzocht partij-Van Leen te veroordeelen tot beta ling van een schadevergoeding van of zooveel minder als de Commissie billijk acht, alsmede in de kosten van het geschil; dat partij-Van Leen in hoofdzaak heeft aangevoerd, dat de te late aankomst bij partij-Canis van de film „De man, die verdween" geweten moet worden aan partij-Beckers, die immers voor tijdige doorzending der film had zorg te dragen, dat partij-Van Leen derhalve vordert, dat partij-Beckers haar zal vrijwaren voor de gevolgen van geheele of gedeeltelijke toewijzing van de vordering van partij-Canis; dat partij-Beckers zich er op beroept, dat de te late aan komst van de film in kwestie bij partij-Canis niet aan haar, doch aan een door de Nederlandsche Spoorwegen gemaakte fout moet worden geweten, aangezien zij, zooals zij immer pleegt te doen, de film reeds des Donderdagochtends, 19 Oc tober 1939, ter verzending heeft aangeboden, zoodat deze zeker den volgenden Vrijdag tijdig in het bezit van partij- Canis had behooren te zijn; dat partij-Van Leen zich terecht op het standpunt heeft geplaatst, dat niet zij, doch partij-Beckers verantwoordelijk was voor de tijdige aankomst der onderhavige film bij partij- Canis; dat, ongeacht of de te late aankomst der film al dan niet te wijten is aan een door de Nederlandsche Spoorwegen gemaakte fout de door partij-Beckers overgelegde vracht brief geeft dienaangaande meerdere aanwijzingen in ieder geval partij-Beckers tegenover partij-Canis aansprakelijk is voor de gevolgen der te late aankomst, daargelaten dat partij- Beckers het recht heeft de schade weer op de Spoorwegen te verhalen, voorzoover mogelijk; dat het bedrag der gevorderde schadevergoeding a hoewel niet bestreden der Commissie van Geschillen overigens niet overdreven of ongegrond voorkomt; dat de vordering moet worden toegewezen en partij-Beckers moet worden veroordeeld om tegen kwijting aan partij-Canis te betalen het gevorderd bedrag a alsmede in de kosten van het geschil, bedragende 25. Ingevolge art. 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indienen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na deze publicatie schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raadplege men art. 6 van het betreffend Regle ment. Datum waarop in schrijving ver zocht is 30 Dec. 1939 16 Jan. 1940 17 17 17 20 20 22 22 22 22 24 24 24 25 26 26 Titels waaronder de films in Nederland worden uit gebracht Naam van den houder der ex ploitatie-rechten De Marseillaise Menschen in het huwelijk Ik ontmoette een moorde naar De Ratelslang Deel I, Het geheim der bergen Deel II, De volmaakte misdaad Deel III, Tarzans over winning Het duivelspaard Deel I, Het ontembare paard Deel II, De ontbrekende getuiqe Deel III, De valstrik Jongenskazerne Gewaagd spel1) De wrekende rancher De strijd om El Rio De vrouw van generaal Ling Kameraden van het West front De blanke slavin De lady en de bokser Voor eeuwig gebrandmerkt Grens-incidenten Van het één komt het ander Verdwenen meisjes 2) D.L.S. Centra Melior Royal R.K.O. Radio Lumina Paramount Warner L.C.B. Standaard LInivers.film Ag. Columbia x) In plaats van den titel „Prins-avonturier „Serge Panine' 2) In plaats van den titel „Valstrikken".

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 18