uitvoering der wettelijke voorschriften nimmer uit het oog verloor. Zijn optreden in onze Commissie was steeds gekenmerkt door een ruimheid en een waardigheid, die aan een goede verstandhouding met de door hem geleide organisatie sterk ten goede is gekomen. Zijn hartelijke omgang met zijn mede-leden der Huishoudelijke Commissie deed hem hun oprechte vriendschap verwerven, een vriendschap, die zeker geen einde zal nemen, ook als de heer Hamburger aan de werkzaamheden der Commissie verder geen deel meer zal hebben. In ieder geval zal het ons een vreugde zijn te mo gen ervaren, zoo besloot spreker, dat het hem bij voortduring zeer wel mag gaan. In de middagvergadering heeft de Voorzitter der Centrale Commissie voor de Filmkeuring een in leiding gehouden over de bij de Kamer aanhangig gemaakte wijziging van de Bioscoopwet. Wij rele- veeren, dat spreker de wenschelijkheid naar voren heeft gebracht om het beroep tegen beslissingen van B. en W.. dat nu bij Gedeputeerde Staten mo gelijk is, uit te breiden tot beroep op de Kroon. Dit vooral, indien belangrijke beslissingen moeten worden genomen, die niet alleen van plaatselijk of provinciaal belang, doch van principieel belang voor het heele land zijn, bijvoorbeeld in zake de wettig heid van de Zuidelijke nakeuring. Ten aanzien van het nieuwe artikel 16a merkte spreker op, dat de vrees ongegrond is, dat de Voorzitter van de Rijkscommissie Filmkeuring van zijn bevoegdheid om te bepalen, dat een reeds toegelaten film op nieuw zal worden onderworpen aan een keuring, misbruik zal maken. Het artikel zal slechts bij hooge uitzondering worden toegepast. Niettemin achtte hij de bepaling zeer gewenscht. Bij het nieuwe artikel 19a sprak de heer Van Staveren met betrekking tot de bevoegdheid dei- burgemeesters, om in bepaalde gevallen de ver tooning van een film te verbieden, de hoop uit, dat dit artikel in de toekomst alleen zou worden toegepast> indien inderdaad stoornis van de open bare orde te duchten zou zijn. Het misbruik, dat van dit artikel gemaakt is, heeft hij steeds gevoeld als een ernstige aantasting van het prestige der Centrale Commissie. VERPAKKING EN VERZENDING VAN FILMMATERIAAL Blijkens bij het Hoofdbestuur ingekomen klach ten komt het nog al eens voor, vooral in den laat- sten tijd. dat filmzendingen ernstig vertraagd worden ten gevolge eener onvoldoende of slordige verpakking. Waarschijnlijk uit bezuinigingsover wegingen- wordt het pakpapier, waarin de films verzonden zijn, dikwijls opnieuw gebruikt voor doorzendingen. Hiertegen zou op zichzelf geen be zwaar zijn, indien een en ander niet zóó achteloos geschiedde, dat men het oude plakadres aan den buitenkant laat zitten, waardoor soms de grootste verwarring ontstaat. Een der bioscopen ontving kortgeleden als gevolg van zulk een nalatigheid een film een dag te laat, zoodat zij zich genood zaakt zag aan de bezoekers het entreegeld terug te geven. Wat zoo iets voor een bioscoop beteekent, behoeven wij toch zeker onzen leden niet duide lijk te maken. Eveneens is het onlangs voorgeko men, dat een journaalcopie door slordige verpak king zoekraakte. Natuurlijk met alle vervelende gevolgen van dien. Wij vestigen er daarom nog eens nadrukkelijk de aandacht op, dat de leden alle mogelijke mede werking behooren te verleenen, opdat de door zending van het materiaal zoo vlot en zoo safe mo gelijk geschiede. De artikelen 19 en 23 van de Algemeene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films van den Bond voorzien hierin nadruk kelijk voor wat de doorzending en de wijze van verzending betreft. Het is vanzelfsprekend, dat de leden behooren toe te zien, dat ook de verpakking van het materiaal zoodanig zij, dat het materiaal voldoende is beveiligd en niet het risico wordt gc- loopen van eenige vertraging, welke dan ook. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft in zijn vergadering van 12 Maart j.1. besloten de gevraagde toestemming, als bedoeld in artikel 8 van het Algemeen Bedrijfs- reglement, te weigeren: a. aan de NV. Zevende Bouw Mij, Nieuw Rustenburg" te 's-Gravenhage, tot het gaan exploiteeren van een nieuw te vestigen perma nente bioscoop in het gebouw van het Metro- pole Palace aldaar; b. aan de heeren A, Zomerplaag en H. Bollongi- no. resp. te Amsterdam en Rotterdam, tot het gaan exploiteeren van een nieuw filmverhuur kantoor uitsluitend voor den import en de dis tributie van Italiaansche films; c. aan den heer J. v. Werken te Amsterdam, tot het gaan exploiteeren van een nieuw filmver huurkantoor, uitsluitend voor de distributie van films van cultureelen en wetenschappelijken aard. 8

Officieel Orgaan | 1940 | | pagina 10